Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez shinobi 04 kwi 2012, 21:06
*Wiola*, czyli trzeba zmienić branżę i zatrudnić się w monopolowym. ;)

przez *Wiola* 04 kwi 2012, 21:19
shinobi, Ja bym była za komputerowym ;)
Moderator

przez shinobi 04 kwi 2012, 21:20
*Wiola*, jak mogłem to przeoczyć. Masz rację! Ewentualnie w salonie z oprawkami do okularów. ;)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 04 kwi 2012, 21:22
Ja to bym mógł pracować winiarni, lodziarni, cukierni albo księgarni ale bardziej degustacja by mi odpowiadała. :mrgreen:
Największy Forumowy Maruda

przez depresyjny86 04 kwi 2012, 21:43
Ja w winiarni

-- Śr kwi 04, 2012 9:46 pm --

Ewentualnie w browarze jakimś;)
:)

przez Zenonek 05 kwi 2012, 08:22
cudak, Tu nie chodzi raczej o umiejętności seksualne...bo to jest banalne i każdy może się tego nauczyć w przeciągu paru miesięcy (wiem z autopsji )....tym bardziej , że jezeli ktoś ocenia swoją kobietę/faceta po umiejętnościach łóżkowych nie rokuje dobrze, tylko raczej bardzo niedobrze jeśli chodzi o jakiś sensowny związek (trzeba być naprawdę bezmózgim pustakiem żeby zostawić swoją dziewczynę/chłopaka dlatego, że jest niedoświadczona/y)...Jeżeli się coś czuje do kogoś, ktoś podoba się jako osobowość, człowiek itp itd to takie rzeczy nie mają żadnego znaczenia...

Natomiast wracając do meritum...po prostu dla faceta wczesna czy tam w miare wczesna inicjacja jest potrzebna w głównej mierze dlatego żeby takowy młodzieniec jeśli okaże się osobą z wadliwym OUN - miał te doświadczenia za sobą...to zapewni mu taką powiedzmy w miare naturalną pewność siebie.

przez carlosbueno 05 kwi 2012, 08:30
Zenonek napisał(a):[b][color=#112f55]

Natomiast wracając do meritum...po prostu dla faceta wczesna czy tam w miare wczesna inicjacja jest potrzebna w głównej mierze dlatego żeby takowy młodzieniec jeśli okaże się osobą z wadliwym OUN - miał te doświadczenia za sobą...to zapewni mu taką powiedzmy w miare naturalną pewność siebie.
- 100% racji i nawet dla osób bez wadliwego OUN brak inicjacji w wieku 20 iluś tam lat będzie stanowić poważny problem.

przez ajajaj89 05 kwi 2012, 09:06
carlosbueno napisał(a):

- 100% racji i nawet dla osób bez wadliwego OUN brak inicjacji w wieku 20 iluś tam lat będzie stanowić poważny problem.

A co wy na to, ze wiekszosc psychologow mowi zeby nie spieszyc sie z inicjacja tylko czekac na ta odpowiednia osobe - nawet jezeli taka osobe spotkmy w wieku 40 lat. Mowi tak wiekszosc psychologow roznej masci czy to na portalach czy live . Nawet psychiatrzy przestrzegaja przed inicjacja seksualnej z osoba ktorej jeszcze nie jestesmy do konca pewni ( wiem z autopsji). Kiedys z inicjacja blokowali mnie ksieze - teraz psycholodzy i psychiatrzy. Dobrze bt bylo, gdyby pani psycholog odpowiedziala co sadzi na ten temat.
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez carlosbueno 05 kwi 2012, 10:23
ajajaj89 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):

A co wy na to, ze wiekszosc psychologow mowi zeby nie spieszyc sie z inicjacja tylko czekac na ta odpowiednia osobe - nawet jezeli taka osobe spotkmy w wieku 40 lat. Mowi tak wiekszosc psychologow roznej masci czy to na portalach czy live . Nawet psychiatrzy przestrzegaja przed inicjacja seksualnej z osoba ktorej jeszcze nie jestesmy do konca pewni ( wiem z autopsji). Kiedys z inicjacja blokowali mnie ksieze - teraz psycholodzy i psychiatrzy. Dobrze bt bylo, gdyby pani psycholog odpowiedziala co sadzi na ten temat.

Ci psycholodzy myślą chyba o nastolatkach a nie 20- paro latkach. Ja jak powiedziałem psychiatrze o moich nikłych doświadczeniach seksualnych to podejrzewała u mnie homoseksualizm i w ogóle ją to zdziwiło jak tak długo można było żyć w abstynencji seksualnej bo to normalne u ponad 30 latka nie jest i zaburza całe funkcjonowanie psycho- społeczne.
Nie mówię że ma przespać z pierwszą z brzegu ale doczekanie się tej jedynej może nigdy nie nastąpić zwłaszcza jak się jest przyblokowanym przez swoje prawictwo.

A księża to w ogóle nie powinni zabierać głosu w sprawie seksu i związków damsko- męskich przecież oni nie maja o tym zielonego pojęcia( przynajmniej nominalnie bo wiadomo że większość jakieś tam kontakty seksualne miała). Jak może wypowiadać się o seksie ktoś kto ślubował czystość seksualną i ktoś to sprzeciwia się naturalnym instynktom ludzkim, ja moje zaświadczenie ze szkoły o naukach przedmałżeńskich podarłem i wyrzuciłem do śmieci zaraz po jego otrzymaniu.

przez Zenonek 05 kwi 2012, 10:48
Nie śpieszyć sie można oczywiscie jak się ma 16 czy 18 lat...ale jak się ma lat 30 to powinno się mniej czy bardziej regularnie uprawiać seks...

Ja Wam radzę uczciwie jeżeli jesteście około 30 letnimi tzw prawiczkami (co przecież moze sie zdarzyć, nikt sobie NIE wybiera swojego mózgu i OUN oraz perypetii życiowych , które przeszedł) to idźcie lepiej na panienki...może jak to zrobicie kilkanaście razy to trochę Was to ukoi...

Co do ludzi zdrowych/silnych psychicznie...cóż takie osoby raczej nigdy nie będą miały problemów...znam osoby niepełnosprawne, które mają niejeden związek za sobą i normalne życie seksualne...co zwłaszcza w przypadku mężczyzn świadczy o tym, że jednak największą wartościa samca homo sapiens jest mózg, OUN i konstrukcja psychiczna.

przez leon21 05 kwi 2012, 11:09
Bez sensu. Nie rozumiem dlaczego oceniacie się przez pryzmat seksu? To niedorzeczne, a raczej rozsądne, bo seks to nie zabawa tylko bardzo odpowiedzialny akt, mogący skutkować bardzo poważnymi konsekwencjami.

przez ajajaj89 05 kwi 2012, 11:26
Fragmanty z portalu sex guru:

i]Czas na rozpoczęcie współżycia
[i]Nawet bardzo późne podjęcie życia płciowego jest lepsze niż terapia farmakologiczna, mająca na celu obniżenie popędu seksualnego. Na pewno warto skonsultować się wcześniej ze specjalistą: seksuologiem lub psychologiem w celu ustalenia, jakie są przyczyny "seksualnej abstynencji". Być może istnieją pewne uwarunkowania, które powodują nieśmiałość oraz nie pozwalają na nawiązywanie kontaktów i tworzenie trwałych więzi emocjonalnych z płcią przeciwną.

Okazuje się, że w gabinetach seksuologów i psychologów pojawia się wiele osób, które rozpoczynają życie seksualne po 30. roku życia. Nie jest to powodem do wstydu. Jeśli dorosła osoba znajdzie odpowiedniego partnera, to może zacząć uprawiać seks niezależnie od wieku. Mamy więc prawo podejmować indywidualne decyzje co do czasu i miejsca inicjacji. Może się zdarzyć, że ktoś wiele lat nie miał życia seksualnego, ale w pewnym momencie swojego życia spotyka osobę, w której się zakochuje i rozpoczyna z nią bardzo satysfakcjonujące współżycie.

Późna inicjacja seksualna ma swoje niezaprzeczalne zalety:

nie jest wyskokiem nastolatków, który jest później wspominany z zażenowaniem;
wybór partnera jest przemyślany i dojrzały, wiąże się z miłością i poczuciem zaufania;
rzadziej niż inicjacja w zbyt młodym wieku wywołuje rozczarowanie;
ewentualna ciąża prawdopodobnie nie będzie w tym wieku „wpadką”;
w przypadku osób wierzących, abstynencja seksualna do ślubu jest wyjątkowo ważna i jej przestrzeganie jest uważane za obowiązek.

Wady później inicjacji seksualnej:

długie zwlekanie z rozpoczęciem współżycia może skutkować zbyt wysokimi oczekiwaniami i rozczarowaniem;
seks tuż po inicjacji jest trudny dla kobiety, gdyż uczy się ona dopiero reakcji swojego ciała i seksualności, jest to mniejszy problem dla mężczyzn;
zbyt długie zwlekanie z podjęciem współżycia może skutkować tym, że dana osoba już się na to nigdy nie zdecyduje.

Nie ma określonej granicy wieku, kiedy już powinno się mieć swój pierwszy raz za sobą. Każdy człowiek decyduje o tym indywidualnie. Warto, żeby taka decyzja wynikała z indywidualnych wewnętrznych potrzeb danej osoby oraz jej dojrzałości do rozpoczęcia współżycia.

Rozpoczęcie aktywności seksualnej to bardzo ważny krok w życiu i dlatego nie warto się z nim spieszyć, gdyż często pierwsze doświadczenia w tej sferze decydują o dalszym życiu seksualnym. Warto także pamiętać, że seks to nie tylko beztroska zabawa, ale również odpowiedzialność. Dlatego decydując się na rozpoczęcie współżycia należy brać pod uwagę także konsekwencje takiego kroku.

Rozpoczęcie współżycia jest bezpieczne, gdy jesteśmy przekonani, że: sami bardzo tego chcemy, partner jest odpowiednią osobą oraz będziemy w stanie poradzić sobie z wszelkimi konsekwencjami seksu. Jeśli mamy wątpliwości, to lepiej zaczekać. To bardzo ważny moment w życiu każdego człowieka, wydarzenie, o którym już zawsze będziemy pamiętać.[/i][/i]

-- 05 kwi 2012, 10:30 --

Z mojej strony:

NIech seksuolodzy w koncu ustala kryteria "tej odpowiedniej osoby" i wieku późnej inicjacji.

W medycynie jest tak iz np jak przekraczamy 50 lat to musimy sie zglosic na kontrolna kolonoskopie. NIech wiec w seksuologii rowniez ustalony zostany wiek w ktorym jezeli nie ma sie inicjacji za soba warto zglosic sie do psychologa i seksuologa.

A co do odpowiedniej osoby - to okolo 80 procent malzenstw jest nieudanych , wiec z tego wynika iz tylko 20 procent polakow mogloby wg regul psychologii uprwawiac sex .
Paxtin 10 mg + Autoterapia w nurcie psychodynamicznym i behawioralno-poznawczym + Melisa 3x

F21.0
F40.1
F41.0
F41.1
F42.0
F61.0

przez Zenonek 05 kwi 2012, 12:22
Nie chodzi o to, że są totalnie nieudane te związki...tylko takie statystyki mogą wynikać z uwarunkowań kulturowo-społecznych w jakich obecnie żyjemy...

W dziesiejszych czasach ludzie często mają nadmierne, zupełnie nierealistyczne wymagania względem swoich partnerek/partnerów...Związki rozpadają się bardzo często z drobnych powodów...

Jesteśmy bombardowani zewsząd hedonistycznymi, roszczeniowymi, egoistycznymi postawami wobec życia.

Ludzie często nie mają dystansu do rzeczy, które zapodają nam mass media...po prostu.

Życie to nie jest bajka ani telenowela...

-- 05 kwi 2012, 12:37 --

Po drugie nie trzeba chyba uświadamiać nikomu, że ludzi powinni jednak dobierać się troche pod kątem siły psychiki...

Związek gruboskórnego faceta lub twardogłowej zouzy z osobą wrażliwą nie wróży niczego dobrego...prawdopodobnie osoba neurotyczna zostałaby całkowicie zaszczuta i systematycznie niszczona przez gruboskórniaka.

przez bittersweet 05 kwi 2012, 13:00
Zenonek napisał(a):cudak, Tu nie chodzi raczej o umiejętności seksualne...bo to jest banalne i każdy może się tego nauczyć w przeciągu paru miesięcy (wiem z autopsji )....tym bardziej , że jezeli ktoś ocenia swoją kobietę/faceta po umiejętnościach łóżkowych nie rokuje dobrze, tylko raczej bardzo niedobrze jeśli chodzi o jakiś sensowny związek (trzeba być naprawdę bezmózgim pustakiem żeby zostawić swoją dziewczynę/chłopaka dlatego, że jest niedoświadczona/y)...Jeżeli się coś czuje do kogoś, ktoś podoba się jako osobowość, człowiek itp itd to takie rzeczy nie mają żadnego znaczenia...

hmmm... ja współżycie zaczęłam ponad 20 lat temu i cały czas się uczę... no ale mam być może wymagania wyższe niż przeciętna... bo z natury jestem perfekcjonistką :twisted:

a jeśli chodzi o umiejętności łóżkowe to moje myślenie jest proste jak budowa cepa: lepiej je mieć niż ich nie mieć... tak samo jak lepiej być młodym, zdrowym i bogatym niż starym, biednym i chorym...

dalej piszesz że niedoświadczenie to nie jest powód żeby kogoś negatywnie oceniać w związku .. szczerze ? gdyby np 35 letni mężczyzna oświadczył mi, ze nigdy jeszcze nie był intymnie z kobietą to zastanawiałabym się, co z nim nie tak ? brak mu czegoś ? nie potrafi się zaangażować, zakochać ? ma jakieś kosmiczne wymagania wobec kobiet ? to by była przeszkoda, a nie brak doświadczenia w łóżku...
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

Sortuj wg