Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez carlosbueno 02 kwi 2012, 19:00
Mnie raz na ruski rok ni stąd ni zowąd jakaś dziewczyna pyta się mnie o numer telefonu O_o .

Mnie takie coś się nigdy w życiu nie zdarzyło.
A co do nosa to trochę krzywy jest.
Ja jestem totalnie przeciętny ani wysportowany i umięśniony ale też nie gruby lub chudy ale za to mega leniwy choć ładniej brzmi że cierpię na prokrastynacje.
Największy Forumowy Maruda

przez Sorrow 02 kwi 2012, 19:05
Vian napisał(a):Widzisz, mnie się nie podobają plastikowe mięśniaki w typie Kena od Barbie.
Rzecz w tym, że więcej osób wybierze takie typy - umalowana, ufarbowana, z biżuterią,

Nie ma na to dowodów. Chodzi o to, że więcej osób będzie się malować i farbować, bo takie zachowania są promowane przez magazyny o modzie i reklamy jako "dbanie o siebie". A więcej osób wybierze takie typy dlatego, że inne typy trudniej spotkać. Sam miałem znajomego który narzekał na to, że jego dziewczyna się maluje (a sam pracował na stoisku kosmetycznym).

Vian napisał(a):Mushroom, bez urazy - bzdura. :)
To znaczy jedynie, że istotna jest dla niej powierzchowność. Być może wnętrze też, ale powierzchowność na pewno.

Dla mnie jest istotna powierzchowność. I ta powierzchowność ma być czysta i wolna od tego rodzaju abominacji przeciwko naturze a szczególnie wolna od samookaleczeń.

carlosbueno napisał(a):
Mnie raz na ruski rok ni stąd ni zowąd jakaś dziewczyna pyta się mnie o numer telefonu O_o .

Mnie takie coś się nigdy w życiu nie zdarzyło.

Aha. Czyli to świadczy o tym, że mam pewną atrakcyjność czysto fizyczną?
Ostatnio edytowano 02 kwi 2012, 19:11 przez Sorrow, łącznie edytowano 1 raz

przez Vian 02 kwi 2012, 19:09
Sorrow, są dowody - badania społeczne nad atrakcyjnością. Uprzedzam od razu, że nie będę szukać linków ani nazwisk, bo przerabiałam ten temat dobre 2 lata temu, ale zaręczam Ci, że są, więc jeśli chcesz konkretów, to przejdź się do jakiejś biblioteki uniwersyteckiej i szukaj hasła "atrakcyjność badania.

I ok, załapałam za pierwszym razem, nie podoba Ci się piercing czy tatuaże. A mnie np. się podobają, chociaż sama nie mam. I fajnie. :)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 02 kwi 2012, 19:22
Vian napisał(a):Sorrow, są dowody - badania społeczne nad atrakcyjnością. Uprzedzam od razu, że nie będę szukać linków ani nazwisk, bo przerabiałam ten temat dobre 2 lata temu, ale zaręczam Ci, że są, więc jeśli chcesz konkretów, to przejdź się do jakiejś biblioteki uniwersyteckiej i szukaj hasła "atrakcyjność badania.

Akurat to co mówiłem o makijażu było właśnie z artykułu na temat wyniku takich badań.

Tyle, że np. nie wrzucałbym makijażu i kaloryfera do jednego worka. Bo np. to, że ktoś nie lubi obwisłego brzucha (sam niestety taki mam i nie za bardzo wiem co mam z nim zrobić - zresztą taki brzuch też chyba może być objawem cukrzycy albo wynikać z ciągłych wzdęć na tle nerwowym) albo niechlujnego ubioru nie znaczy że będzie lubił jakieś widoczne substancje rozsmarowane na twarzy albo będzie lubił podrabianą urodę.

Vian napisał(a):I ok, załapałam za pierwszym razem, nie podoba Ci się piercing czy tatuaże. A mnie np. się podobają, chociaż sama nie mam. I fajnie. :)

Nom. Generalnie rzecz biorąc to się u mnie głównie odnosi do tego czego bym oczekiwał od swojej dziewczyny. Nie mam np. takich odpałów jak coponiektórzy którzy chcieliby żeby wszyscy którzy nie wyglądają tak jak oni lubią byli bezrobotni i którzy wymyślają kłamstwa o tym jak nie dbają o swój wygląd.

przez Pieprz 02 kwi 2012, 19:30
Mushroom, bez urazy - bzdura. :)

Nie uraziłem się. Wybór partnera jest po części podyktowany instynktem. Świadomie czy nie, ale podobają nam się takie osoby u których widzimy pożądane cechy albo cechy które z nich wynikają.

Dla mnie jest istotna powierzchowność.
Dla każdego jest. Kto twierdzi inaczej ten okłamuje innych albo siebie. Co nie znaczy oczywiście że tylko ona się liczy (bo zaraz pewnie się podniosą głosy protestu że jestem płytki).

I ok, załapałam za pierwszym razem, nie podoba Ci się piercing czy tatuaże. A mnie np. się podobają, chociaż sama nie mam. I fajnie. :)
Mnie też kręcą tatuaże :). Sam rozważam walnąć sobie na ręce.
Ostatnio edytowano 02 kwi 2012, 19:34 przez Pieprz, łącznie edytowano 2 razy
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez Vian 02 kwi 2012, 19:31
Sorrow, to co napisałeś o powodach, DLACZEGO taki typ jest popularny a nie inny, to jedna z możliwości. Na pewno lansowanie przez media ma tu dużo do rzeczy, ale w każdej epoce były jakieś określone ogólne kanony piękna, nasza nie jest wyjątkiem, więc na pewno wszystkiego na media zwalić się nie da.

I nie wrzucam niczego do jednego wora. Wiadomo, że jeśli kobieta jest tylko nieumalowana, albo jest w worowatym dresie nie oznacza to od razu, że jest zaniedbana. Ale jeśli następuje kombinacja różnych czynników - wtedy już tak jest odbierana.

Swoją drogą nie wiem czy wiecie, Panowie, że kobiety nie malują się tylko ani nawet głównie dla Was. Głównie malują się dla siebie. :) Makijaż spełnia rolę barw ochronnych albo wojennych, jak u ludzi pierwotnych. Kobieta w makijażu, z biżuterią i w ubraniu, w którym czuje się atrakcyjna, będzie pewniejsza siebie niż ta bez tego.

-- 02 kwi 2012, 19:35 --

PS.
Mushroom, jasne, kwestia taka, że dorabianie cech charakteru do wyglądu fizycznego, ocenianie osobowości na podstawie wyglądu, jest bardzo, ale to bardzo mylące. Osoba zaniedbana może być zakompleksiona i w depresji, dlatego nie chce jej się dbać o siebie, ale może być też niezwykle pewna siebie i po prostu ignorować opinię społeczną na ten temat, bo i tak kocha siebie. I odwrotnie - osoba zadbana może być zakochana w sobie, narcystyczna wręcz i dlatego dba o swój największy skarb, siebie, albo przeciwnie - za perfekcyjną powierzchownością może ukrywać niepewność, strach i kompleksy.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez carlosbueno 02 kwi 2012, 19:41
Mushroom, jasne, kwestia taka, że dorabianie cech charakteru do wyglądu fizycznego, ocenianie osobowości na podstawie wyglądu, jest bardzo, ale to bardzo mylące.
Ja zewnątrz z wyglądu fizycznego wyglądam na twardego, męskiego faceta a naprawdę jest odwrotnie. Jak miałem konto na portalu randkowym to zainteresowanie mną okazywały plastikowe, solarowe panny jeżeli to w ogóle były one a nie jakieś tricki tego portalu. :mrgreen:

przez Sorrow 02 kwi 2012, 20:36
Vian napisał(a):Sorrow, to co napisałeś o powodach, DLACZEGO taki typ jest popularny a nie inny, to jedna z możliwości. Na pewno lansowanie przez media ma tu dużo do rzeczy, ale w każdej epoce były jakieś określone ogólne kanony piękna, nasza nie jest wyjątkiem, więc na pewno wszystkiego na media zwalić się nie da.

"Kanon piękna" się bierze stąd, że jest promowany przez jakieś grupy nienawiści dążące do wykluczenia ze społeczeństwa wszystkich którym się nie podoba ich twór.

Vian napisał(a):Swoją drogą nie wiem czy wiecie, Panowie, że kobiety nie malują się tylko ani nawet głównie dla Was. Głównie malują się dla siebie. :) Makijaż spełnia rolę barw ochronnych albo wojennych, jak u ludzi pierwotnych. Kobieta w makijażu, z biżuterią i w ubraniu, w którym czuje się atrakcyjna, będzie pewniejsza siebie niż ta bez tego.

Tak samo jest u mężczyzn. Generalnie rzecz biorąc niefajnie się czuję jak muszę wyjść w poplamionym ubraniu i z nieułożonymi włosami.
A jak mi fryzjerka obcięła za krótko włosy to w ogóle była katastrofa. Mam uraz do fryzjerów.
Albo jak mi się kończą czarne koszulki. Też nie fajnie.

przez leon21 02 kwi 2012, 22:05
A mnie NIGDY żadna kobieta nie odmówiła umówienia się na kawę. Ale później jakoś nic nie idzie do przodu... Także w temacie bym nie widział żadnego problemu a w dopasowaniu + "to coś".

przez Kiya 02 kwi 2012, 22:34
Vian napisał(a):Kobieta w makijażu, z biżuterią i w ubraniu, w którym czuje się atrakcyjna, będzie pewniejsza siebie niż ta bez tego.

Chyba, że ciągle się boi, że niechcący rozmazała tusz/cień do powiek i wygląda jak panda :P
Albo że spódnica zaczepiła jej się o majtki i paraduje z gołym tyłkiem :hide:
Albo że zaraz skręci kostkę na tych obcasach... :zonk:

Sorrow napisał(a):Albo jak mi się kończą czarne koszulki. Też nie fajnie.

:great:
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez Pieprz 02 kwi 2012, 22:45
leon21 napisał(a):A mnie NIGDY żadna kobieta nie odmówiła umówienia się na kawę.

Mi tylko raz. :D
Ale zapraszałem tylko 2 razy. :P
Uwag, z racji problemów technicznych mam 2 konta, drugie jest do rozmów na PW.
Król Balu

przez carlosbueno 02 kwi 2012, 22:48
ja nigdy z żadną się nie umówiłem zresztą nie pijam kawy, wolałbym na lody iść :mrgreen:

przez depresyjny86 02 kwi 2012, 23:26
Dla mnie to wszystko wysiłek jest.I to jeszcze nie wiadomo z jakim skutkiem...Mam się wysilać po to,aby ee kobieta se łaskawie na mnie spojrzała?NO WAY.
:)

przez zmoriartyz 02 kwi 2012, 23:46
Rodia777 napisał(a):Miałam kiedyś takiego przyjaciela, brak pewności siebie - to mnie odrzucało i to odrzuci każdą kobietę, bo kobiety chcą oparcia, a nie kogoś niańczyć. Nie ma bata, albo popracować nad sobą skutecznie, albo udawać pewnego siebie. Sama kiedyś miałam z tym problemy i sama się z tego wyleczyłam.

Z tą każdą to bym nie przesadzał. W dzisiejszych czasach coraz więcej kobiet ma twarde charaktery, posiadają męskie cechy osobowości i takie kobiety dziwnym trafem często wybierają właśnie takich do niańczenia...

Tak wymieniacie te cechy, że facet powinien być taki a taki, że kobieta też musi tyle wymagań spełniać. Ja uważam, że nawet nieatrakcyjnemu facetowi wystarczą tak naprawdę 2 cechy i prędzej czy później znajdzie całkiem atrakcyjną dla siebie kobietę:
1. Musi próbować podrywać, im więcej tym lepiej.
2. Musi mieć twardą d**e i nie załamywać się licznymi niepowodzeniami i porażkami, których w przypadku faceta nieatrakcyjnego z całą pewnością będzie sporo.
Ktoś taki po wielu niepowodzeniach odniesie sukces.

Ja niestety nie posiadam tych cech ale znam takich, którzy je mają i dobrze sobie radzą w relacjach damsko-męskich.

Sortuj wg