Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez egon z poczty 21 gru 2011, 15:16
Ojejku, czytaj dokładnie. Istotą przekazu jest po za kontrolowaniem sytuacji również umiejętność radzenia sobie z presją, radzenia sobie w życiu (cenna cecha!), kombinowania. To buduje również charakter.

Czyli slizgania się na czyjejś du.... Mało tego bez różnicy w jaki spoób uwodzić wszystko zależy ostatecznie od osoby uwodzonej . To ona decyduje jedna chce przystojniaka , inna bogacza ,jeszcze innej wszystko to wisi i chce ,,knota'' a jeszcze inna stałego i spokojnego związku ,i tak ile osób tyle wyliczać można . Osoba mająca problem z nieśmialością gdy poczuje się pewnie bez względu jak tego dokona ma zadanie latwiejsze. Czemu ? Bo gdy człowiek jest spokojny to jaśniej myśli i reaguje racjonalnie.
Nie ma tutaj żadnej kwestii że jesteśmy winni sami pozwalając terapeutom by mieszkali miedzy nami.

przez carlosbueno 21 gru 2011, 15:38
Pada, dziwne by nie padali, skoro źle podchodzą do sprawy. Analogicznie wydatki domowe, czy zbyt imprezowy tryb życia - fajnie na początku, a potem zaczyna się problem. Właśnie cały urok w tym, że jest chaotyczne, jednak ludzie na siłę próbują je układać - dlatego mamy neo-kult pracy i konsumpcyjny tryb życia dzisiaj ;)

Jest jeszcze jedna sprawa, facet naturalnie chce zapładniać i mieć pokolenie po swoich genach. Kobieta którą dobrze znamy i mamy pod kontrolą jest dużo pewniejszą matką dla naszych dzieci.

Nie chcę nikogo zapładniać i przekazywać moich genów. Konsumpcyjny tryb życia jest efektem zarówno strategii marketingowej jak i immanentnych cech człowieka a nie żadnego układania chaosu. A praca ma na celu zdobywanie środków aby możliwie dużo konsumować i podwyższać swój status co ma przyciągać, utrzymywać partnerki. Gromadzenie kapitału odeszło już do lamusa wydawanie się liczy nie na darmo Bush podczas kryzysu w USA namawiał ludzi do zwiększenia konsumpcji bo ona napędza gospodarkę.
Największy Forumowy Maruda

przez Midas 21 gru 2011, 16:38
Wybaczcie, że w ten sposób wejdę w dyskusję, ale nie mogłem się powstrzymać.
egon z poczty, Niektóre Twoje kontrargumenty są na poziomie gościa z podstawówki, a ten "zejdź na ziemię L" to miazga :D
Co do tematu to, przecież w PL będzie koło 15 mln kobiet, dla każdego znajdzie się jakaś wybranka. Miłość nie jest ślepa każdy szuka partnerki/era na własne podobieństwo. U faceta liczy się osobowość, intelekt, atrakcyjność fizyczna, pozycja finansowa i pozycja społeczna(kolejność dowolna), wiadomo, że im mniej mamy czegoś z tych walorów to i mniej mln lasek spośród tych 15 mielibyśmy szanse wyrwać. Ale kobiety też są z tej wyższej i niższej półki. Poza tym każdy ma swoje kryteria jedna kobieta będzie ponad wszystko ceniła sobie osobowość, druga pozcycję finansową i to samo tyczy się, przecież nas czyż nie? Dlatego każdy jest w stanie znaleźć dla siebie drugą połówkę.
Padłeś?! Powstań!!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez egon z poczty 21 gru 2011, 16:42
Miłość nie jest ślepa każdy szuka partnerki/era na własne podobieństwo. U faceta liczy się osobowość, intelekt, atrakcyjność fizyczna, pozycja finansowa i pozycja społeczna(kolejność dowolna), wiadomo, że im mniej mamy czegoś z tych walorów to i mniej mln lasek spośród tych 15 mielibyśmy szanse wyrwać.
Tylko według Ciebie.
Nie ma tutaj żadnej kwestii że jesteśmy winni sami pozwalając terapeutom by mieszkali miedzy nami.

przez Midas 21 gru 2011, 16:49
Tylko według Ciebie.

Tylko, że ja jak udzielam się na forum to piszę dlaczego według mnie nie, Ty natomiast tego nie robisz co wygląda trochę komicznie od strony przeglądającego forum.
Padłeś?! Powstań!!

przez egon z poczty 21 gru 2011, 16:57
Tylko, że ja jak udzielam się na forum to piszę dlaczego według mnie nie, Ty natomiast tego nie robisz co wygląda trochę komicznie od strony przeglądającego forum.

Bo mam trochę skromności w przeciwieństwie do niektórych.

przez Midas 21 gru 2011, 17:02
Nie wiem jak definiujesz skromność, ale jak już w tak nietypowy sposób to już lepiej się nie wypowiadać wcale. Należy szanować rozmówcę nie komentować tekstami typu: "żal", "porażka", "mylisz się" i "zejdź na ziemię". Właśnie przez takie teksty na wielu forach rodzi się tzw. "padaka", czyli nie wypowiadają się ludzie co mają coś ciekawego do napisania tylko trolle internetowe. :-|
Padłeś?! Powstań!!

przez carlosbueno 21 gru 2011, 17:04
W Polsce jest trochę więcej kobiet niż 15 milionów stanowią 52% społeczeństwa ale w wieku do 44 lat mężczyzn jest więcej bo na 100 kobiet rodzi się 106 mężczyzn tylko wiadomo że szybciej oni umierają. Więcej kobiet jest w dużych miastach niż na wsiach,miasteczkach bo kobiety częściej migrują do miast do pracy, na studia także statystycznie łatwiej jest tam o kobiety tym bardziej że w przeciwieństwie do tych ze wsi nie oczekują że partner będzie ją utrzymywał.
Dla mnie problemem jest że mój niski status społeczny a kobiety o podobnym statusie oczekują bogatego partnera lub też są po prostu za głupie dla mnie i w ogóle nie pasowałbym do nich mentalnie i intelektualnie. A te mądrzejsze by nie chciały się spotykać z takim fajtłapą życiowym jak ja. :D

przez egon z poczty 21 gru 2011, 17:14
Midas .Pozostańmy przy swoim zdaniu.

przez zujzuj 21 gru 2011, 17:18
egon z poczty napisał(a):
Miłość nie jest ślepa każdy szuka partnerki/era na własne podobieństwo. U faceta liczy się osobowość, intelekt, atrakcyjność fizyczna, pozycja finansowa i pozycja społeczna(kolejność dowolna), wiadomo, że im mniej mamy czegoś z tych walorów to i mniej mln lasek spośród tych 15 mielibyśmy szanse wyrwać.
Tylko według Ciebie.

Nie tylko :). To jest logiczne i dośc jasne, choć dla mnie jasne są także założenia kursów "uwodzenia". Kiedyś pracowałem krutko w handlu. Dużo sie nie nauczyłem, ale pewne koncepcje poznałem. Jedna mówi, że jeśli towar jest wysokiej jakości to w zasadzie go nie sprzedajemy i on sprzedaje sie sam. On tam gdzieś jest i na bank zejdzie, ale nasza rola polega na sprzedawaniu czegoś innego. Im produkt gorszy sam w sobie, tym więcej potrzeba wysiłku żeby go opchnąć. Generalnie opychanie gównianych produktów opiera sie na pewnych agresywnych sztuczkach. Chodzi o to, żeby powiedzieć o nim jaknajmniej a jednoczesnie jaknajbarwniej. Nie dopuszczanie do głosu, nie pozwalanie na zastanawianie, nauka zwrotów "więc na jaki adres wysyłamy" kiedy nawet nie wiemy czy klient jest zainteresowany. Chodzi o to, żeby na niego napaść, stłamsić go i wymusić coś na czym nam zależy. Klient nie ma żadnej wartości, ma tylko wartość pośrednią gdyż jest niezbędny do sprzedania czegoś. Coś ma być sprzedane, a klient jest jakoby wrogiem. Oczywiście to wszystko nie jest takie jendokierunkowe i sa mniej napastliwe techniki, bardziej subtelne i z klasą... jednak jak sprzedajesz zupelne gówno które utonie w morzu produktów podobnych bez twojej pomocy, to nie ma zmiłuj.

Zmierzam do tego, że jak czytałem jakieś posty jakiegoś podrywacza udzielającego porad i to było dokładnie to samo podejście. "O nic kobiety nie pytasz, ty ją informujesz" czyli nie pytasz czy ma ochote sie spotkać, tylko informujesz ją gdzie sie spotkacie:). Chodzi o to, żeby dac drugiej osobie jaknajmniej swobody i miejsca. Do tego upiekszaszsamego siebie. Zachowujesz sie tak jak sie nauczyłeś. Wiesz że to czego sie nauczyłeś ma wyglądać na pewnośc siebie, czy cokolwiek innego... To działa. Oczywiście jeśli chodzi o spotkanie na którym możesz mieć nadzieje na coś więcej. Jednak nie ma to nic wspólnego z poznawaniem człowieka i relacją emocjonalną. Chodzi o seks. Jesli idzie sie do klubu to są tam w większości dziewczyny które dadza sie poderwać i które nie szukają związków. Na takie dziewczyny sztuka uwodzenia oparta na nlp pewnie dział. Na inne pewnie też działa, tak samo jak na inne pewnie działa odstraszająco. Prawda jest taka, że częśc dziewczyn oczywiście dba o opinię, ale tylko czeka aż pojawi sie ktoś kto bedzie chciał. Kiedy sie pojawi to nlp już w zasadzie nie jest konieczne i wystarczy nie spieprzyć.

Mam kilku znajomych którzy są "certyfikowanymi podrywaczami"(że ich tak określe). Grałem troche w kosza i mam tez znajomych wsród koszykarzy i wsród nich tez są podrywacze. Tylko że ci drudzy za takowych sie nie uważają...oni są otwarci na dziewczyny i nie mają problemu ze znalezieniem dziewczyny. Jest jedna diametralna róznica.
Jest jakoby jakąs fundamentalną zasadą pogarda dla dziewczyn nieatrakcyjnych w przypadku pierwszym. Bezsensowna wyższośc i ostentacyny brak zainteresowania... taka forma samopodbudowania.Ona jest za słaba dlamnie, nic dla mnie nie znaczy i nie ma kłopotu żeby to okazać czy o tym mówić. Dziwczyny sa oceniane tylko i wyłącznie pod kątem walorów fizycznych. Nie chodzi tylko o potencjalne dziewczyny, czy partnerki seksulane. Nawet jako koleżanka takowa sie nie nadaje, jako znajoma nie ma nic do zaoferowania itd... Taki styl bycia. Owi koszykarze mają wrecz na peczki brzydkich koleżanek, z którymi kolezenstwo przybiera często postać kumplowską w podobej formie jak u facetów. Po prostu jestes otwarty na ludzi, lubisz ich, potrafisz budowac realacje i owe relację coś ci dają. Jesteś jakoby emocjonalnie wszechstronny.
Do tego dochodzi taki mit niedostepności owego "podrywacza" nr 1. Czyli nawet jeśli jestes w jakims związku, to kobieta musi czuć że ma za tobą latać. Jeden z tych znajomych podrywaczy zabrał sie za naprawdę fajna dziewczynę. Ona traktowała go jako kolegę/znajomego, nie byli para. Zastosował jej techniki zlewania, czyli nie odpowiadanie na tel itd... Po tym ona go zlała, a on wpadł w jakąś mini depresje i strasznie żałował swojego zagrania. To jest głupota owych osobników. Wolał być podrywaczem i myśliwym na polowaniu, niż spojrzec na kogoś jak człowiek na człowieka. Czól sie niepewnie jako on sam. Już nie bedę sie rozwodził nad innymi akcjami, jak to dziewczyny z randek uciekają jak wyjdzie do kibla. Najnormalniej w swiecie laski są inteligentne i jak trafią na kogoś kto bedzie wciskał kit, to po 5 minutach jest pozamiatane. A chyba nie o to chodzi. Generalnie ci pierwsi chcą być tymi drugimi. Jednak ci drudzy są aktywni towarzysko i wszechstronni, odwrotnie do tych pierwszych. Oczywiście to nie takie jasne i duzo zależy od człowieka i od tego jak on traktuje owe "zdolności" i czy sa one wszystkim co ma do zaoferowania.

przez Midas 21 gru 2011, 17:48
carlosbueno przesadzasz wszystko widzisz w czerni...ja mam taki status jak Ty, jestem biedny jak mysz kościelna, ale wiem że byłbym w stanie znaleźć partnerkę. To samo jest z Tobą, ale nie wierzysz w siebie wcale w dodatku nie chcesz swojego położenia zmienić...
zujzuj, odnośnie pierwszej części Twojej wypowiedzi to nie powiem ciekawe porównanie :smile: też robiłem w handlu i faktycznie powiedzenie "każdy towar ma swojego kupca" ma uzasadnienie. Brzmi trochę protekcjonalnie, ale z ludźmi jest to samo.
Według mnie najważniejsze jest bycie sobą w innym wypadku co za przyjemność z udawania, sztuczek, dziwnych zagrywek skoro to i tak tylko na krótką metę.
Zacytuję z pewnej książki:
"kłamstwo jest sprzeniewierzeniem się samemu sobie, bo rezygnuje się z własnej rzeczywistości na rzecz
człowieka, którego się okłamuje, czyniąc go swoim panem i skazując się od tego momentu na
udawanie takiej rzeczywistości, jakiej domagają się jego poglądy"
I tak udawanie przed dziewczyną kogoś kim się nie jest, na wstępie odrzuca jakiś fajny związek, no chyba że dla kogoś celem jest tylko bajera i potem od razu seks to co innego :mrgreen: ale każdy lubi co innego.
egon z poczty dodam tylko, że oceniłem Cię tylko i wyłącznie na podstawie tego co pisałeś na poprzedniej stronie, być może tylko w tym wątku tak piszesz z jakiś nieznanych mi powodów.
Padłeś?! Powstań!!

przez L:) 22 gru 2011, 00:12
Egon dyskusja z Tobą jest jak z dojrzewającym 14sto latkiem ; ) Trzymaj przy swoim, broni Ci ktoś? Tyle że po tym co piszesz widać że szczeniak jesteś, a Twoimi podbojami są gorące 13stki. Zujzuj ładnie podsumował Ci.

carlosbueno - mylisz się, ale to nie temat o społeczeństwie, więc odpuszczę sobie odpowiedź.

egon z poczty dodam tylko, że oceniłem Cię tylko i wyłącznie na podstawie tego co pisałeś na poprzedniej stronie, być może tylko w tym wątku tak piszesz z jakiś nieznanych mi powodów.

Dowartościować się chce chłopak to co nie on :lol:
L:)

przez tahela 22 gru 2011, 00:47
Panowie po co np. kobiecie , która lubi muzyke powazna, jakies dyskusje o nauce burak za przeproszeniem z kasą, który jest chamski, traktuje ją bez szacunku a jego typowe rozrywki to balety, picie i chamskie rozmowy z kolegami, w takiej sytuacji wybierze na pewno oczytanego faceta, który sie potrafi zachowac z klasa ma tam jakąs pracę zarabia nie duzo w sumie, ale poczuje sie z nim szczęsliwa ,poczuje ,ze ma znim wspólne zainteresowania i jakies pasje,ze ma o czym z nim rozmawiac i jest on dla niej ciekawym człowiekiem a te czynniki s zupełnie niezalezne od kasy.Ale dla drugiej taki facet ,który jeżdzi jakąś fajna furą, chociaz nie ma specjalnie żadnych zainteresowań bedzie ok , bo ona tez nie ma i jej to wystarcza i tyle a on będzie się czuł z taką dziewczyna lepiej niz z jakąs tam jak pewnie by to taki okreslił co ma fanaberie i czyta ksiazki i jakies inne dziwne zainteresowania.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez carlosbueno 22 gru 2011, 00:58
Mi by się taka kobieta podobała tylko muzyki poważnej nie słucham :D ale nie przeszkadzało mi by jakby ona słuchała.

Sortuj wg