Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez iiwaa 07 sie 2016, 15:07
takie tam napisał(a):
Nie, nie, tu o zbiorowy (gwałt/nie-gwałt - nie wiadomo) szło.

Czyli sprawa w toku? Przerażają mnie takie rzeczy.

A nie wiem, nie mam w tej sprawie żadnego udziału, trafiło się tylko, że jako opiekunka koła przeglądałam ze studentką akta.
Dlaczego przerażają? Naprawdę sprawy, w których ktoś wyskakuje zza krzaków i kogoś gwałci to rzadkość, nagłaśniane, dlatego nam się wydaje, że takich spraw jest dużo, bo dużo się o nich mówi.
Tamta sprawa wyglądała mniej więcej tak - dziewczyna wsiadła do samochodu z 3 kolegami, urwał jej się film. Nie pamięta, sama nie wie, czy chciała, czy nie chciała, ale film jej "powrócił" jak już była "w trakcie" z dwoma.
Sprawa trudna, i teraz są następujące opcje:
1. nie wyraziła zgody na nic
2. wyraziła zgodę na wszystko
3. wyraziła zgodę na czynność seksualną pana A (tylko pan B jest winny)
4. wyraziła zgodę na czynność seksualną pana B (tylko pan A jest winny)
5. wyraziła zgodę na niektóre, ale nie wszystkie czynności seksualne, których dopuścili się:
a) obaj panowie
b) pan A
c) pan B
Pytanie też, czy panowie nie pozostawali w błędzie co do jej zgody, czy był on usprawiedliwiony i w jakim zakresie.

Uciekam na rower, miłego popołudnia :)

przez takie tam 07 sie 2016, 18:48
Nie sugerowałem, że takich spraw jest dużo, a zwyczajnie, iż mnie przerażają. Zresztą, tak jak i doprowadzanie się do stanu urwania filmu. Ale ponoć lubię mieć wszystko pod kontrolą ;)
takie tam

przez Ḍryāgan 07 sie 2016, 19:29
iiwaa, a jak wyraziła zgodę po pijaku czy naćpana to wtedy się to nie kwalifikuje jako gwałt? Bo dla mnie trzech gości w samochodzie z półprzytomną panienką zawsze będzie wyglądać na coś podejrzanego. Oczywiście dziewczya im to umożliwiła, ale jednak...
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez iiwaa 07 sie 2016, 20:08
Ḍryāgan napisał(a):iiwaa, a jak wyraziła zgodę po pijaku czy naćpana to wtedy się to nie kwalifikuje jako gwałt? Bo dla mnie trzech gości w samochodzie z półprzytomną panienką zawsze będzie wyglądać na coś podejrzanego. Oczywiście dziewczya im to umożliwiła, ale jednak...

Nie. I co wiecej - taka kwalifikacji z automatu bylaby cholernie niebezpieczna. Kiedy nalezy uznac, ze juz jest przekroczona granica? Stan nietrzezwosci (czyli ten, przy ktorym nie mozna siadac za kolko)? Doszlibysmy do sytuacji, w ktorej byloby potencjalnie mozliwe, ze chlusnelabym dwa kieliszki wina i potem oskarzyla meza i musieliby go skazac, bo przeciez nietrzezwa baba.
Predzej czy pozniej (fantazja sprawcow czynow przestepczych jest ogromna, a sztandarowy przyklad to pomysl wyludzenia miliona z zusu - na wlasne oczy tych pomyslowych panow widzialam jakos w lutym ;) ) ktoras by cos takiego wymyslila, zeby sie odegrac.

Mamy za to przestepstwo seksualnego wykorzystania bezradnosci i tutaj sie materializuje ten problem o ktorym mowisz. Ale moj maz (pisal o tym kiedys tam) podkresla, ze sprawca musi swiadomie i z zamiarem bezposrednim wykorzystywac stan pokrzywdzonego i to jego zamiar ma tu kluczowe znaczenie, a nie sam stan pokrzywdzonej.
Chodzi o to, ze on musi diagnozowac (czyli miec odbicie rzeczywistosci w swojej wlasnej swiadomosci) to, ze pokrzywdzona nie tylko jest w stanie upojenia alkoholowego, ale tez ze nie moze rozpoznac znaczenia swojego czynu i swiadomie pokierowac swoim postepowaniem. . Jezeli nie rozpoznaje, to pozostaje w bledzie (wszelkie bledy wylacza wine).

Tak to mniej wiecej wyglada :)
I druga opcja jest karana lagodniej niz zgwalcenie (max 8 lat, a nie 12 jak przy zgwalceniu).

przez Ḍryāgan 07 sie 2016, 20:12
No to jest jakaś szansa dla prawiczków cha cha, luka w prawie i już nie ma gwałciku :yeah: a propos, jeśli zrobię coś takiego w stanie manii (bo mam chcicę jak cholera) to zwolnią mnie z odpowiedzialności karnej?
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez iiwaa 07 sie 2016, 20:21
Ḍryāgan napisał(a):No to jest jakaś szansa dla prawiczków cha cha, luka w prawie i już nie ma gwałciku :yeah: a propos, jeśli zrobię coś takiego w stanie manii (bo mam chcicę jak cholera) to zwolnią mnie z odpowiedzialności karnej?

Nie, nie, nie ;)
Jeżeli potencjalnie Ty sam celowo upajasz partnerkę alkoholem, to jest podstęp - a definicja przestępstwa zgwałcenia zaczyna się: "kto przemocą, groźbą bezprawną lub PODSTĘPEM...". Tamto o czym mówiłam, to WYKORZYSTANIE bezradności - ona już się w takim stanie znajduje. I to również jest karalne, nie zapominaj o tym.
Nie ma tak dobrze, owszem, są luki w prawie, ale nie na TAKIM poziomie, jakim są przestępstwa przeciwko wolności seksualnej.

Nie, mój drogi. Jeżeli uznają, że byłeś niepoczytalny, to stosuje się środki zabezpieczające. W przypadku takiego kalibru przestępstwa szpital psychiatryczny.
I o ile poczytalny sprawca trafia do zakładu karnego i WIE NA ILE, o tyle niepoczytalny trafiający do szpitala psychiatrycznego nie wie :)
Ludzie puszczają jakąś chorą plotkę "świr nie odpowiada". Odpowiada, ale w inny sposób.

przez Ḍryāgan 07 sie 2016, 21:03
iiwaa, ja sobie żartowałem. Nie napinaj się tak. Nie zamierzam nikogo gwałcić. A szpital psychiatryczny jest gorszy od więzienia. Dziękuję bardzo

przez iiwaa 07 sie 2016, 21:19
Ḍryāgan napisał(a):iiwaa, ja sobie żartowałem. Nie napinaj się tak. Nie zamierzam nikogo gwałcić. A szpital psychiatryczny jest gorszy od więzienia. Dziękuję bardzo

Ale ja sie nie napinam, tylko tlumacze.
Gdybym się napinala, nie byloby ;) na samym początku.

przez Ḍryāgan 07 sie 2016, 21:28
iiwaa, tłumaczysz jak krowie na miedzy. Serio mnie to bawi

przez tosia_j 07 sie 2016, 21:30
predzej by baranka zgwałcili niz on kogos :papa:
outsider

przez Ḍryāgan 07 sie 2016, 21:42
tosia_j, jak ty mnie znasz! Ale teraz mam górkę i chcicę jak cholera. Może by mnie jakaś pani zgwałciła? Proooszęęęę, proszę

przez Hans 07 sie 2016, 21:51
Ja myślę, że powinna być jakaś taka umowa spisywana przed ogółem czynności, które zaliczają się do seksu. W takiej umowie strony uzgadniałyby różne szczegóły dotyczące seksu, co jest dozwolone, a co nie, czy alkohol przed itd. I tak każdorazowo przed seksem umowa, oczywiście potwierdzana notarialnie, żeby nie było, że strona została wzięta na stronę i podstępnie zmuszona do podpisania umowy. Gdybym był adwokatem, to bym poprzez odpowiednie procesy nakręcił rynek takich umów, a potem zostałbym już tylko seksualnym notariuszem i żył z poświadczania umów dotyczących warunków spółkowania.
Feed your head
Feed your head

przez iiwaa 07 sie 2016, 21:58
Hans napisał(a):Ja myślę, że powinna być jakaś taka umowa spisywana przed ogółem czynności, które zaliczają się do seksu. W takiej umowie strony uzgadniałyby różne szczegóły dotyczące seksu, co jest dozwolone, a co nie, czy alkohol przed itd. I tak każdorazowo przed seksem umowa, oczywiście potwierdzana notarialnie, żeby nie było, że strona została wzięta na stronę i podstępnie zmuszona do podpisania umowy. Gdybym był adwokatem, to bym poprzez odpowiednie procesy nakręcił rynek takich umów, a potem zostałbym już tylko seksualnym notariuszem i żył z poświadczania umów dotyczących warunków spółkowania.

:lol: :lol: :lol:
Wyobrażam to sobie, sobota, godzina 1 w nocy:
"Kochanie, nie teraz, forma pisemna z podpisem notarialnie poświadczonym!!!"

Żeś wymyślił
:D

PS Adwokat nie poświadcza umów ;)
Ostatnio edytowano 07 sie 2016, 22:00 przez iiwaa, łącznie edytowano 1 raz

przez Ḍryāgan 07 sie 2016, 22:00
Hans, wszystko już ktoś wymyślił:
http://joemonster.org/art/1411
a feministki tak:
http://joemonster.org/art/34705

Sortuj wg