Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Druid 13 cze 2016, 13:39
ahoj napisał(a):Zawsze byłem miłym, ciepłym i grzecznym chłopcem. Dlatego nigdy nikogo nie miałem, bo nie potrafiłem krzywidzić i byłem zbyt porządny. Każda dla mnie była jak księżniczka. Gardziłabyś mną, gdybyś mnie wtedy znała.
Nope, gardzę Tobą teraz.
To dla Was typowe. Co innego mówicie, co innego robicie. Żal.
To akurat nie o mnie.
Poza tym czy spotykasz się kimś dopiero wtedy, gdy poznasz czyjeś poglądy? I oczywiście te poglądy są przedstawiane szczerze i uczciwie, a nie celem zamoczenia?
Tego nie wiem, różnie mogło być. A Ty byłeś grzecznym chłopcem, żeby zamoczyć, czy sam dla siebie, bo taka Twa natura? Zostałeś zgorzkniałym szowinistą, bo obrana strategia okazała się nieskuteczna?
Jednak skoro zostałaś tyle razy oszukana, to może jednak Ty oceniasz ludzi powierzchownie i z Twoimi poglądami jest coś nie tak.
Popełniłam parę błędów poznawczych. Prostuję myślenie na terapii.
Druid

przez Ḍryāgan 13 cze 2016, 14:25
Chyba się zrobiło trochę niemiło. Po co się obrzucacie inwektywami? To forum wsparcia jednak. I chyba nie ma co kogo oceniać po kilku postach, tym bardziej, że mamy do czynienia z osobami jakby nie było pokręconymi psychicznie
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez Monster6 13 cze 2016, 16:05
ahoj napisał(a):
Druid napisał(a):Nie pochlebiaj sobie takimi fantazjami.

Zawsze byłem miłym, ciepłym i grzecznym chłopcem. Dlatego nigdy nikogo nie miałem, bo nie potrafiłem krzywidzić i byłem zbyt porządny. Każda dla mnie była jak księżniczka. Gardziłabyś mną, gdybyś mnie wtedy znała. Jaki ja byłem głupi. Aż w końcu coś we mnie pękło i zostałem starym, zgryźliwym tetrykiem.

Ze skrajności w skrajność.Gdybyś nabył kilka cech złego chłopca właśnie do tego kim byłeś.Nauczył byś się uwodzenia postępowania z kobietami często nawet trochę byś kłamał wkręcał ale w dobrej wierze w zgodzie ze sobą.To by panny za Tb szalały.Po ślubie mógłbyś trochę wyluzować i być nadal tym prawdziwym sobą z krztą pieprzu.Jeśli żadna poważna choroba ci tego nie spierdoliła wtedy to spierdoliłeś to sam.Teraz po 60 chyba rzeczywiście wiele nie można zmienić to już wiek...
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Druid 13 cze 2016, 17:32
Monster6 napisał(a):Ze skrajności w skrajność.Gdybyś nabył kilka cech złego chłopca właśnie do tego kim byłeś.Nauczył byś się uwodzenia postępowania z kobietami często nawet trochę byś kłamał wkręcał ale w dobrej wierze w zgodzie ze sobą.To by panny za Tb szalały.Po ślubie mógłbyś trochę wyluzować i być nadal tym prawdziwym sobą z krztą pieprzu.Jeśli żadna poważna choroba ci tego nie spierdoliła wtedy to spierdoliłeś to sam.Teraz po 60 chyba rzeczywiście wiele nie można zmienić to już wiek...
Rada, żeby kłamać, to jak radzenie komuś, żeby przestrzelił sobie kolano, podczas gdy właśnie o szczerość i autentyczność się rozchodzi, a nie udawanie lepszego/gorszego niż się jest. Niektórzy "mili chłopcy" sprawiają wrażenie wilka w owczej skórze, osoby skłonnej prowadzić podwójne życie, byle przed partnerką zachować pozory.
Dążę do tego, że nie wiem, na ile postawa ahoja sprzed lat jest maską.
Druid

przez Monster6 13 cze 2016, 17:41
Druid, Hello! To jest życie nie bajka,w życiu czasami trzeba naginać rzeczywistość,kłamać, grać.Kobiety kłamią dużo częściej od facetów.Ba niektóre to są takie ściemniary że głowa mała.Kobiety które zdradzają swoich facetów nie kłamią? Potrafią swoim mężom taki kit wciskać że szok.Dodając to że mówią co innego a myślą co innego w pewnym sensie wtedy też nie mówią prawdy.Nie znam kobiety która by nie kłamała :D Niektóre robią to tak nieudolnie że facepalm.Uwodzenie wszystko na początku też jest grą z dwóch stron.Ja nie mówię żeby ciągle kłamać i oszukiwać tylko czasami.Trzeba znależć w tym balans.Swoje słabości trzeba też umieć pokazać.Ważne by wiedzieć w jaki sposób i kiedy.Robienie z siebie idealnego nie pokazywanie słabości wad udawanie że się jest najs we wszystkim jest cholernie podejrzane i nie prawdziwe.Nie ma ludzi idealnych,nie ma idealnych kobiet i nie ma idealnych mężczyzn.
Ostatnio edytowano 13 cze 2016, 17:50 przez Monster6, łącznie edytowano 1 raz
Choroba afektywna dwubiegunowa typ I
''Odważni nie żyją wiecznie lecz ostrożni nie żyją w ogóle.''

przez Druid 13 cze 2016, 17:46
Monster6 napisał(a):Druid, Hello! To jest życie nie bajka,w życiu czasami trzeba naginać rzeczywistość,kłamać, grać.Kobiety kłamią dużo częściej od facetów.Ba niektóre to są takie ściemniary że głowa mała.Kobiety które zdradzają swoich facetów nie kłamią? Potrafią swoim mężom taki kit wciskać że szok.Dodając to że mówią co innego a myślą co innego w pewnym sensie wtedy też nie mówią prawdy.
Nie bronię kobiet, idealizując wszystkie jak leci :) Wiem, że obie płcie kłamią, zdradzają, oszukują itp. ale to marne usprawiedliwienie dla własnych kłamstw.
Druid

przez rolosz 13 cze 2016, 18:04
Bluepb napisał(a):W sobotę mnie rozprawiczyła :yeah:

Moje gratulacje :great: :angel:
Now I feel I'm growing older
And the songs that I have sung
Echo in the distance (...)

przez sailorka 13 cze 2016, 18:12
Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach, kiedy każdy ma internet, trudno jest pozostać prawiczkiem.
Cześć, jestem czubkiem

przez Ḍryāgan 13 cze 2016, 20:52
sailorka, można stracić na przykład prawictwo z internetem. I Renią Rączkowską chyba
Nadanie sensu życiu może doprowadzić do szaleństwa, ale życie bez sensu jest torturą niepokoju i próżnych pragnień, jest łodzią pragnącą morza i jednocześnie obawiającą się go.

przez alone05 13 cze 2016, 21:08
Jaki smutny temat, aż mi się łza zakręciła w oku.

przez ahoj 13 cze 2016, 23:05
Druid napisał(a):Nope, gardzę Tobą teraz.

To świetnie. Nareszcie się w czymś zgadzamy.
To akurat nie o mnie.

No tak, bo akurat Ty nie jesteś taka jak one. Ty jesteś inna :)
Tego nie wiem, różnie mogło być. A Ty byłeś grzecznym chłopcem, żeby zamoczyć, czy sam dla siebie, bo taka Twa natura? Zostałeś zgorzkniałym szowinistą, bo obrana strategia okazała się nieskuteczna?

Byłem naturalnym, dobrym chłopcem. I dzisiaj siebie za to nienawidzę. Nie chciałem po prostu zamoczyć, chciałem chociaż raz być ważny dla jakiejś dziewczyny. Chciałem poczuć się facetem, który kogoś ma, bo jest coś wart. Chciałem żeby ktoś się do mnie uśmiechał, chciał żebym potrzymał za rękę, objął, przytulił, wyszedł na spacer... Z jakiegoś powodu byłem dla dziewczyn niewidzialny. Gardziły mną nawet mnie nie znając, nie rozmawiając, nie spotykając się ze mną. Wszystkie mnie unikały.
ahoj

przez Druid 14 cze 2016, 00:11
ahoj napisał(a):No tak, bo akurat Ty nie jesteś taka jak one. Ty jesteś inna :)
Cieszę się, że ktoś to zauważył. szkoda, że akurat Ty :?
Druid

przez ahoj 14 cze 2016, 07:59
Zawsze byłem, na swój sposób, wyjątkowy :)
ahoj

przez Arhol 14 cze 2016, 10:26
Dat topic in da nutshell
Obrazek
Obrazek
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Sortuj wg