Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Rosa26 24 lut 2016, 21:06
bakus napisał(a):
boleQ napisał(a):Zadziwiające jak Rosa26 bredzi i nabiera wszystkich swoimi wielkimi mądrościami.

Powołujesz się na psychologię. No to zobaczmy co ona mówi o seksie.

W piramidzie Maslowa, seks należy do grupy potrzeb fizjologicznych. Potrzeb takich samych jak picie, jedzenie, oddychanie czy sen.
Dlatego jakiekolwiek gadanie, że można/należy się powstrzymywać, od tego jest wyrzekaniem się zaspokajania potrzeb które mamy w naturze.

Z czysto biologicznego punktu widzenia wstrzemięźliwość seksualna u mężczyzn może powodować problemy z erekcją a nawet impotencję.
A u kobiet rozregulowanie hormonów co spowoduje że nie będzie mogła osiągnąć podniecenia i będą za tym szły takie elementy jak niemożność osiągnięcia orgazmu oraz suchość pochwy.
Z psychicznego punktu widzenia bywa jak najbardziej różnie.

To jest zadziwiające, ze jak coś jest sprzeczne z wyobrażeniem większości ludzi nagle staje sie "nabieraniem swoimi mądrościami" :roll: Gdzie ta modna tolerancja dla odmienności :lol: Czuję się dyskryminowana. Już nie wspomnę, że czuję się atakowana w tym momencie. Forma Twojej wypowiedzi jest agresywna podczas, kiedy ja wogóle nie wypowiadam się w taki spoób, więc nie rozumiem zachowania.

Ja nigdzie nie napisałam, że seks jest dożywotnio zakazany, to po pierwsze. Po drugie nikt nie musi mnie słuchać ani czytać a już tym bardzioej wprowadzć w zycie tego o czym mówię.

I znów: poprosiłabym o informację potwierdzoną naukowo w związku z rzekomą szkodliwością i konsekwencjami, które wymieniłeś takie jak suchość pochwy i niemożność osiągnięcia orgazmu. Ja nie znalazłam naukowego potwierdzenia więc jeśli Ty je masz, chętnie przeczytam. Prześlij proszę źródło czy autora informacji mówiącej, że OKRESOWA (zresztą dożywotnia też nie jest, ale ok. znajdź mi tylko proszę info o wstrzymaniu się od seksu nja jakiś czas) wstrzemięźliwość grozi wymienionymi przez Ciebie lkonsekwencjami.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

przez bittersweet 24 lut 2016, 21:12
A ktos mi wytlumaczy po co ta wstrzemiezliwosc i dlaczego jest tak cenna ? Bo rozumiem , ze mozna wyrzekac sie wszystkiego, mozna nawet przezyc pijac wode i zywiac kurzem niczym myszy koscielne - tylko dlaczego ? Jaki jest zysk z tej sytuacji ?
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Rosa26 24 lut 2016, 21:12
bittersweet napisał(a):A ktos mi wytlumaczy po co ta wstrzemiezliwosc i dlaczego jest tak cenna ? Bo rozumiem , ze mozna wyrzekac sie wszystkiego, mozna nawet przezyc pijac wode i zywiac kurzem niczym myszy koscielne - tylko dlaczego ? Jaki jest zysk z tej sytuacji ?

O tym było wcześniej już ;)
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez boleQ 24 lut 2016, 21:24
bittersweet, wypowiedzi Rosa26, i ego, to parapsychologczny bełkot z syndromem starej panny. Niektóre te ich tezy wprawiają w osłupienie :P Na szczęście takie mądrości są w skrajnej mniejszości bo gatunek ludzki by wyginął...
boleQ

przez ego 24 lut 2016, 21:34
boleQ, a Twoja łodpowiedź rzecz jasna "dowodzi" fałszu tego "bełkotu" wyznafco psychologii?.. a może.. spychologii?...
ego

przez bittersweet 24 lut 2016, 21:43
Z tego co wczesniej zrozumialam, ze seks mialby przeszkadzac w nawiazaniu intymnej relacji opartej na uczuciu i zaufaniu, co mnie kompletnie nie przekonuje. Udany seks zbliza.

przez bakus 24 lut 2016, 21:52
O proszę. Trafił mi się filozof od siedmiu boleści.

ego napisał(a):No i ? umiera się od braku tego czy co? A taki np.Norwid przymierał głodem co mu jakoś nie przeszkadzało tworzyć, czyli się samorealizować...

Nie. Nie umiera się. Newton był prawdopodobnie prawiczkiem do końca życia. A jest jednym z największych ikon w historii nauki. Nie sądzę by jego przyczyną śmierci był brak seksu.

ego napisał(a):Że Ty nie potrafisz/nie chcesz się od tego powstrzymać, nie znaczy, że nie jest to możliwe.

A czy ja mówię, że to nie możliwe? Możesz się i zagłodzić na śmierć, możesz zdechnąć z pragnienia czy zmusić się do utrzymania na jawie, ale wtedy się tobie nieźle poprzewraca w głowie. Mnie to kompletnie nie interesuje. Jeżeli dla Ciebie rozwiązaniem problemu jest wmówienie sobie, że naturalna potrzeba wcale nie musi być realizowana bo przecież "się od tego nie umiera" to gratulację z takim podejściem. Masz jednak do tego prawo. My tu rozmawiamy z osobami świadomymi i chcącym żyć zgodnie ze swoją naturą.

ego napisał(a):A może to właśnie problemy erekcją, prowadzą do wstrzemięźliwości seksualnej?

Jedno nie wyklucza drugiego.

bittersweet napisał(a):A ktos mi wytlumaczy po co ta wstrzemiezliwosc i dlaczego jest tak cenna ?

Też jestem ciekaw. Pewnie chodzi o tą ideologię

Rosa26 napisał(a):poprosiłabym o informację potwierdzoną naukowo w związku z rzekomą szkodliwością i konsekwencjami,

seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz o abstynencji. Już sobie sama poszukaj.

przez Rosa26 24 lut 2016, 22:10
Prof. Lew-Starowicz mówi o całkowitej abstynecji seksualnej i ja sięz tym zgadzam. Sama napisałam:

Rosa26 napisał(a):

Popęd to fizjologia, tylko. Nad tym możemy panować bez uszczerbku na zdrowiu. Wypracowanie relacji - intymności, przyjaźni, zaufania w związku jest fundamentem. Seks jest ważny, ale na kolejnym etapie.Z kolei właśnie w dalszym etapie brak seksu jest niepokojący i szkodliwy. Tak więc dlatego nie piszę o relacji całkiem bez seksu, tylko na zrealizowaniu wszystkiego w odpowiednim czasie.
Nikomu nic nie narzucam oczywiście, to moje własne zdanie, zbudowane na doświadczeniu i trwaniu w związku, w ktorym seks był super ale ewidentnie za szybko. I nie mówię tego z poodów religijnych tylko. Początkowo, jak zaczęłam uznawać za sensowny taki sposób postępowania, w ogóle nie byłam zdeklarowana jeszcze co do wiary.
Uznałam to z punktu widzenia właśnie psychologicznego. Wszystko musi mieć fundament alby się zakorzeniło trwale. To wcale nie musi oznaczać gorszej jakości seksu. Moim zdaniem wręcz przeciwnie.[/quote]

Natomiast słowa w jego wypoiedzi nie znalazłam, że by okresowa wstrzemięźliwość była szkodliwa dla organizmu. Mówił osobach po 40 r.ż, co sorry ale jednak się zdarza z wiekiem. POza tym inne choroby układu moczowego mogą powodować kłopoty z erekcją.
Pobudliwość można rzoładować nie tylko poprzez seks.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez ego 24 lut 2016, 22:16
bakus, się uśmiałam, a co to jest naturalna potrzeba? tylko nieideologicznie poproszę!

Jeżeli dla Ciebie rozwiązaniem problemu jest wmówienie sobie
Dziękuję za"troskę", ale nie przypominam sobie, żebym tu jakiś problem zgłaszała...po przebiegu tej dyskusji z resztą widać, że to nie po mojej stronie czy Rosy jest jakiś problem...:lol:

Możesz się i zagłodzić na śmierć, możesz zdechnąć z pragnienia czy zmusić się do utrzymania na jawie, ale wtedy się tobie nieźle poprzewraca w głowie.
O proszę, co my tu mamy ,nie dość że od braku seksu facetowi kutas nie staje, to od braku seksu przestawia się w głowie... a od seksu nic się nie przestawia? bo jak czytam takie wywody jak Twoje, to zaczynam mieć wątpliwości...

My tu rozmawiamy z osobami świadomymi i chcącym żyć zgodnie ze swoją naturą.
Ktoś kto nie uprawia seksu, bądź go ogranicza, nie żyje zgodnie ze swoją naturą bo? i dlaczego życie zgodnie z własną potrzebą jest takie ważne i cenne? w końcu co jest niezgodne z tą naturą? brak seksu? umiejętność powstrzymania się od seksu? czy może (czasowy) brak dupy do zamoczenia?

Jedno nie wyklucza drugiego.
Nawet jest raczej pewne, że jak facet zawiedzie, to potem będzie miał opory psychiczne, że stanie się to po raz kolejny...czyli częstość seksu spadnie, jeśli w ogóle nie zaniknie...

seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz o abstynencji. Już sobie sama poszukaj.
O to skoro ksiądz Starowicz zapewnia, to mu wierzymy na słowo! :mrgreen:
ego

przez Rosa26 24 lut 2016, 22:26
My tu rozmawiamy z osobami świadomymi i chcącym żyć zgodnie ze swoją naturą.

Spoko, bzykajmy się jak zwierzęta bezmyślnie kopulując. Jakbyśmy nie mieli żadnej możliwości zapanowania nad popędem. Jesteśmy w końcu trybikami w niewoli hormonów i fizjologii. Nie mamy przecież na to żadnego wpływu :bezradny: :roll:
Uważaj, bo zwierzęta się obecnie kastruje, ponieważ same nie mogą nas sobą zapanować i są zmuszone żyć w zgodzie z naturą, przez co mnożą się ich własne nieszczęścia.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez kosmostrada 24 lut 2016, 22:26
Rosa26, Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale chyba jesteś na takim etapie życiowym, że potrzebujesz pewnego porządku w swoim życiu, więc zasad i reguł i stąd może ten zwrot w stronę Kościoła, czy też szukanie, czy tworzenie pewnych zasad do związków damsko - męskich. Niestety moje doświadczenie pokazuje, że zasad nie ma, które cokolwiek by gwarantowały. Można stworzyć wspaniałą relację z wyczekanym seksem, a można i po pójściu do łóżka na pierwszej randce. I rozumiem, że pewne założenia mogą Ci być na daną chwilę potrzebne, ale czy nie ograniczasz się przez to trochę? Czy jest to absolutnie zgodne z Tobą, z Twoimi potrzebami i myśleniem, czy narzucasz sobie pewne rygory?
Ever tried? Ever failed? No matter. Try again. Fail again. Fail better.
S. Beckett

przez Rosa26 24 lut 2016, 22:33
kosmostrada napisał(a): Niestety moje doświadczenie pokazuje, że zasad nie ma, które cokolwiek by gwarantowały. Można stworzyć wspaniałą relację z wyczekanym seksem, a można i po pójściu do łóżka na pierwszej randce. I rozumiem, że pewne założenia mogą Ci być na daną chwilę potrzebne, ale czy nie ograniczasz się przez to trochę? Czy jest to absolutnie zgodne z Tobą, z Twoimi potrzebami i myśleniem, czy narzucasz sobie pewne rygory?

Widzisz, a moje doświadczenie mówi, ze nawet dobry seks nie gwarantuje powodzenia w związku, ponieważ nie jest on gwarantem niczego a już na pewno nie główną częścią zespalającą ludzi.

Jestem bardzo zgodna z sobą, jak nigdy nie byłam :) Mało tego, mój partner, bo fakt, że zamieszkaliśmy osobno nie znaczy, że się rozstaliśmy, szanuje to a jakoś nie boję się o zdradę, bo wiem jakim jest człowiekiem. Niestety pomimo, że byłam usatsfakcjonowana jakością seksu mnie zabrakło w nim,w pewnym momencie bliskości i głębi. A jesteśmy ze sobą już siódmy rok.
Nie narzucam nikomu tego jako prawdy objawionej. Napisałam tylko o swoim dośwaidczeniu.
Napisałam też, że nie uciekłam w stronę religii aby znaleźć w niej sposób na seks a wręcz było odwrotnie. Bardzo długo drążyłam za nim świadomie wróciłam do kościoła. Ale to nie jest wątek o religii, też ja staram się to uzasadnić poza nią, ponieważ takie uzasadnienie psychologicznie istnieje pomimo, ze psychologia nie głosi wstrzemięźliwości seksualnej, ale o tym już też pisałam.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez bittersweet 24 lut 2016, 22:35
Rosa26, jezeli brak jakiejs wydumanej wstrzemiezliwosci kojarzy Ci sie ze zwierzeca kopulacja, to wspolczuje. BTW kazdy sadzi wg siebie.

przez bakus 24 lut 2016, 22:39
Czy ktoś wie ile lat ma ta "ego" Bo mam wrażenie, że nie więcej niż 16... Umiejętność czytania ze zrozumieniem również nie specjalnie ma opanowany.

Rosa26, ja nie poruszam tutaj tematu który mówi kiedy należy uprawiać seks. Nie pamiętam, żebym to w ogóle poruszał.
Ja piszę o tym, że dobry seks jest ważny w związku i że kiepski kochanek a "złoty chłop" zawsze będzie na drugim miejscu jeżeli stanie naprzeciwko bad boy który doprowadzić potrafi do szaleństwa kilka razy w ciągu jednej nocy. Chcesz czekać do ślubu to czekaj.
Ostatnio edytowano 24 lut 2016, 22:44 przez bakus, łącznie edytowano 1 raz

Sortuj wg