Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez ego 24 lut 2016, 10:55
NN4V napisał(a):Tylko seks jest nierozerwalna częścią relacji.
A to już zależy dla kogo. :P
ego

przez bittersweet 24 lut 2016, 11:07
ego, a bylas w relacji bez seksu ?
A na serio budowanie zwiazku na seksie jest dla mnie tak samo malo rozsadne jak udawanie, ze do zwiazku wystarczy uczucie i dobre checi.
kto walczy, czasami przegrywa - kto sie poddaje, przegrywa zawsze

przez Rosa26 24 lut 2016, 11:24
NN4V napisał(a):
Rosa26 napisał(a):.... a seks odłozyc na potem.

Tylko seks jest nierozerwalna częścią relacji.

Popęd to fizjologia, tylko. Nad tym możemy panować bez uszczerbku na zdrowiu. Wypracowanie relacji - intymności, przyjaźni, zaufania w związku jest fundamentem. Seks jest ważny, ale na kolejnym etapie.Z kolei właśnie w dalszym etapie brak seksu jest niepokojący i szkodliwy. Tak więc dlatego nie piszę o relacji całkiem bez seksu, tylko na zrealizowaniu wszystkiego w odpowiednim czasie.
Nikomu nic nie narzucam oczywiście, to moje własne zdanie, zbudowane na doświadczeniu i trwaniu w związku, w ktorym seks był super ale ewidentnie za szybko. I nie mówię tego z poodów religijnych tylko. Początkowo, jak zaczęłam uznawać za sensowny taki sposób postępowania, w ogóle nie byłam zdeklarowana jeszcze co do wiary.
Uznałam to z punktu widzenia właśnie psychologicznego. Wszystko musi mieć fundament alby się zakorzeniło trwale. To wcale nie musi oznaczać gorszej jakości seksu. Moim zdaniem wręcz przeciwnie.
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

http://niewygodnieszczere.blogujaca.pl

ObrazekObrazek
https://www.facebook.com/niewygodnieszczere/?ref=hl

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ego 24 lut 2016, 11:39
bittersweet, jak chodzi o te sprawy damsko-męskie, to tylko w "relacjach jednostronnych" i mnie to w pełni satysfakcjonowało cokolwiek to było , bo związkiem w potocznym rozumieniu to chyba nie można tego nazwać zwłaszcza, że druga osoba o niczym nie wiedziała. :mrgreen: ;)
Ale w tym co pisze Rosa jest jednak pewna mądrość, że jak komu chodzi o coś innego niż przede wszystkim seks, to warto postawić jakąś granicę np. pierwszy seks po 5 latach związku i od razu się odsiewa tych, którzy mają inną hierarchię priorytetów w związku.
ego

przez Rosa26 24 lut 2016, 11:42
ego napisał(a):np. pierwszy seks po 5 latach związku i od razu się odsiewa tych, którzy mają inną hierarchię priorytetów w związku.

Wersja ekstremalna :D
Kotom bez trudu udaje się to, co nie jest dane człowiekowi: iść przez życie nie czyniąc hałasu
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez NN4V 24 lut 2016, 13:09
Rosa26 napisał(a):.... Tak więc dlatego nie piszę o relacji całkiem bez seksu, tylko na zrealizowaniu wszystkiego w odpowiednim czasie. ...

Problem polega na tym, że najczęściej istnieją dwie różne wizje "odpowiedniego czasu". Jak zdecydować która z nich jest tą właściwą?
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Rosa26 24 lut 2016, 13:35
Wiesz, ja myślę, że najłatwiej po weryfikacji przyczyn niepowodzeń kolejnych związków. Zakładając oczywiście, że podejdziemy do sprawy z nastawieniem, ze niczego nie wypieramy i przyjmujemy na klatę wszystko, całą prawdę nawet tą niewygodną dla siebie, o sobie.

To, że w mi wyszły wnioski takie a nie inne i pokryły się z późniejszymi poszukiwaniami duchowymi to tak po prostu wyszło. Tak mi się to zgrało jakoś w czasie ze sobą. Uznałam, że skoro taki system nie działa to może trzeba inaczej. Ja bardo jestem ogólnie nastawiona na to aby poszukiwać konkretnych uzasadnień przede wszystkim naukowych. Oczywiście psychologia nie głosi, że za trwałość związku odpowiada seks po ślubie na przykład, jednak mówi, że oprócz seksu są potrzebne inne składniki w związku. Wydedukowałam, że rozsądnie jest po prostu się wstrzymać, ponieważ emocje rzadko są dobrym doradcą i odbierają człowiekowi pewną jasność widzenia. Do tego bardzo często podświadomie "używa się" seksu do osiągnięcia jakichś swoich celów w związku, zwłąszcza przy jakichś zaburzeniach indywidualnych, co dodatkowo komplikuje świadome rozeznanie i stworzenie świadomych fundamentalnych relacji.

Wstrzymanie się od seksu nastomiast nie powoduje żadnych "skutków ubocznych" szkodliwych dla rozwoju związku i relacji.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez bakus 24 lut 2016, 13:39
Rosa26 napisał(a):Żaden z wymienionych przez Ciebie przykładów nie jest uzasadnieniem. Z każdego można znaleźć wyjście.

Oczywiście, że można znaleźć... Facetowi któremu pies odgryzł jaja polecisz kupno gumowej bielizny z wystającym penisem w sex shopie, a kobiecie polecisz wyrozumiałość i kompromis... To takie oczywiste, takie racjonalne, że aż można by się puknąć w czoło, że to wszystko takie proste. Życie jednak nie potwierdza tego. Own it!

Ponad to takie rozwiązania nie zmieniają fundamentalnego faktu. Facet ma problem vs facet co z natury jest dobrym kochankiem.

- Facet co łyka viagrę bo ma problemy z erekcją vs facet który tego problemu nie ma,
- Facet co w ogóle nie dostrzega sygnałów i musi chodzić do seksuologa by coś tam skumać, jednym słowem głąb kapuściany vs facet który dostrzega w partnerce co jej się podoba i daje jej to,
- Facet który prócz viagry łyka sobie tabletki na przedwczesny wytrysk vs facet który umie nad nim kontrolować,

Rosa26 napisał(a):Kościół nie jest tak rygorystyczny w tych sprawach jak się może wydawać. Oczywiście miałeś na myśli trójkąty i inne wrażenia, to nie ma o czym mówić.

Akurat tego nie miałem na myśli, ale skoro o tym mowa to mamy kolejny przykład. O samym kościele mi mówić nie musisz. Miałem przez kilka lat ogromną obsesję na punkcie chrześcijaństwa, więc wiem już doskonale jakie oni mają podejście.

przez Rosa26 24 lut 2016, 13:52
bakus napisał(a):
Rosa26 napisał(a):Żaden z wymienionych przez Ciebie przykładów nie jest uzasadnieniem. Z każdego można znaleźć wyjście.

Oczywiście, że można znaleźć... Facetowi któremu pies odgryzł jaja polecisz kupno gumowej bielizny z wystającym penisem w sex shopie, a kobiecie polecisz wyrozumiałość i kompromis... To takie oczywiste, takie racjonalne, że aż można by się puknąć w czoło, że to wszystko takie proste. Życie jednak nie potwierdza tego. Own it!

Ponad to takie rozwiązania nie zmieniają fundamentalnego faktu. Facet ma problem vs facet co z natury jest dobrym kochankiem.

- Facet co łyka viagrę bo ma problemy z erekcją vs facet który tego problemu nie ma,
- Facet co w ogóle nie dostrzega sygnałów i musi chodzić do seksuologa by coś tam skumać, jednym słowem głąb kapuściany vs facet który dostrzega w partnerce co jej się podoba i daje jej to,
- Facet który prócz viagry łyka sobie tabletki na przedwczesny wytrysk vs facet który umie nad nim kontrolować,

Ale to w takim razie znaczy, że postrzegasz partnera głównie poprzez jego zdolność zaspokajania drugiego. Czyli jak partnerka dostanie depresji albo spadnie jej libido, wymienisz ją na inną, bo "jest słaba"?
Nic dziwnego, ze związki się rozpadają, skoro traktujemy drugą osobę jak maszynkę do zaspokajania swoich potrzeb :(

bakus napisał(a):[

Rosa26 napisał(a):Kościół nie jest tak rygorystyczny w tych sprawach jak się może wydawać. Oczywiście miałeś na myśli trójkąty i inne wrażenia, to nie ma o czym mówić.

Akurat tego nie miałem na myśli, ale skoro o tym mowa to mamy kolejny przykład. O samym kościele mi mówić nie musisz. Miałem przez kilka lat ogromną obsesję na punkcie chrześcijaństwa, więc wiem już doskonale jakie oni mają podejście.

Przykład czego? Na prawdę mam wrażenie, że znam zupełnie inne chrześcijaństwo :D
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez Purpurowy 24 lut 2016, 13:54
bakus napisał(a): Miałem przez kilka lat ogromną obsesję na punkcie chrześcijaństwa, więc wiem już doskonale jakie oni mają podejście.

Chrześcijaństwo chrześcijaństwu nierówne.
Różne odłamy chrześcijaństwa różnie traktują te sprawy.

przez bakus 24 lut 2016, 14:07
Rosa26 napisał(a):Ale to w takim razie znaczy, że postrzegasz partnera głównie poprzez jego zdolność zaspokajania drugiego. Czyli jak partnerka dostanie depresji albo spadnie jej libido, wymienisz ją na inną, bo "jest słaba"?
Nic dziwnego, ze związki się rozpadają, skoro traktujemy drugą osobę jak maszynkę do zaspokajania swoich potrzeb :(

Chcesz mi dokopać komentarzem w którym stricte atakujesz moją osobę i grasz mi na emocjach?

Nasza natura jest brutalna i czysto egoistyczna. Ty też zaspokajasz swoje potrzeby będąc w związku. Nawet jeżeli nie potrzeby seksualne to masz potrzebę bycia kochaną, bliskości czy posiadania potomstwa. To jest tylko i wyłącznie twój instynkt macierzyński. Dziecko się nie prosi na świat, to ty chcesz zostać mamą. To twoja potrzeba. Partner zaspokaja te potrzeby w tobie. Nie różni się to niczym innym od potrzeby seksu, który de fakto jest z kontekstu funkcjonowania natury człowieka gdzie w instynktach mamy przetrwanie i reprodukcję jest obiektywnie podstawową czynnością.

Czy ja bym „wymienił” czy nie tego nie wiem. Zależy od sytuacji. Nie będę w związku, który mi nie daje szczęścia. Podobnie zresztą jak ty czy każdy inny.

Rosa26 napisał(a):Przykład czego? Na prawdę mam wrażenie, że znam zupełnie inne chrześcijaństwo :D

Przykład kolejnej rzeczy której nie możesz doświadczyć tylko dlatego, że kościół Ci zakazuje.
Pewnie znamy inne chrześcijaństwo. Ja nie uznaje hipokryzji, a twoje chrześcijaństwo jest pewnie tak samo wybiórcze jak większości tych wierzących, którzy nawet nie przeczytali biblii.
Ostatnio edytowano 24 lut 2016, 14:10 przez bakus, łącznie edytowano 1 raz

przez NN4V 24 lut 2016, 14:09
Rosa26 napisał(a):....Nikomu nic nie narzucam oczywiście, to moje własne zdanie, zbudowane na doświadczeniu i trwaniu w związku, w ktorym seks był super ale ewidentnie za szybko....

Czy potrafisz wytłumaczyć dlaczego uważasz, że za szybko? Jakie były bezpośrednie konsekwencje?

Rosa26 napisał(a):...Wstrzymanie się od seksu nastomiast nie powoduje żadnych "skutków ubocznych" szkodliwych dla rozwoju związku i relacji.

Jeśli jest to jednostronnie wymuszona autorytarna decyzja, to jak najbardziej powoduje wiele negatywnych skutków.
__regvar __no_init volatile unsigned char flags

przez Rosa26 24 lut 2016, 14:13
bakus

Nożem można zabić jak i uratować życie, kwestia jak go wykorzystasz.

Myślę, że w taki sposób rozmawiając nie ma szans na konstruktywną dyskusję. Wyraziłam swoje zdanie a Ty się wkurzasz, że nie masz nic konkretnego w odpowiedzi poza swoim wyobrażeniem na temat potrzeb. Tak więc w sumie co myślę powiedziałam i nie brnę dalej, bo nie zamierzam się kłócić, ani bawić w personalne ataki.

A Kościół mi nic nie nakazuje - ja przyjmuję jego zasady.
Pozdrawiam.
Ernest Hemingway

ObrazekObrazek

przez bakus 24 lut 2016, 14:46
Rosa26 napisał(a):Wyraziłam swoje zdanie a Ty się wkurzasz, że nie masz nic konkretnego w odpowiedzi poza swoim wyobrażeniem na temat potrzeb.

Na razie to ty nic konkretnego nie napisałaś.

Rosa26 napisał(a):A Kościół mi nic nie nakazuje - ja przyjmuję jego zasady.

Przeciwnie. Jesteś ofiarą ich systemu działania, indoktrynacji, która daje poczucie wolności, która jest niczym innym jak iluzją. W twojej głowie jest podświadomie zaprogramowane, że jeżeli nie będziesz posłuszna ich zasadą spotka Cie kara(po śmierci). Dlatego też twoje wypowiedzi są takie jednolite i podpięte pod ich żałosną ideologię.

Zamiast owijać w bawełnę lepiej powiedz tu wszystkim, że najlepiej będzie jak para poczeka z seksem i zrobi to dopiero po odprawieniu rytuału za który trzeba kościołowi uprzednio zapłacić. Jednym słowem najpierw trzeba zapłacić kościołowi za to by móc uprawiać seks.

Sortuj wg