Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez zmęczona_wszystkim 27 sie 2014, 11:36
djkocyk napisał(a):Chyba jest ich w takim razie tak samo niewiele, jak panów, którzy w taki sam sposób postrzegają kobiety :D

Chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że mężczyźni w takim samym stopniu patrzą na zamożność i status społeczny partnera jak kobiety?[/quote]

Nie, ale w adekwatny sposób patrzą na jej wygląd i atrakcyjność oraz inne pokrewne walory.

przez djkocyk 27 sie 2014, 12:54
zmęczona_wszystkim napisał(a):
djkocyk napisał(a):Chyba jest ich w takim razie tak samo niewiele, jak panów, którzy w taki sam sposób postrzegają kobiety :D

Chyba nie chcesz przez to powiedzieć, że mężczyźni w takim samym stopniu patrzą na zamożność i status społeczny partnera jak kobiety?

zmęczona_wszystkim napisał(a): Nie, ale w adekwatny sposób patrzą na jej wygląd i atrakcyjność oraz inne pokrewne walory.

Suma sumarum - faceci lecą na wygląd a kobiety na kasę. Jeśli taka jest twoja konkluzja to pełna zgoda.

przez wiejskifilozof 27 sie 2014, 14:13
Facet pójdzie do łóżka,bo chce sobie bzyknąć.Kobiet ma inne plany.Ale,są też kobiety którym też tylko,na jebanku zależy.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 27 sie 2014, 14:16
Deader, tabelka pokazuje, jak reaguje kobieta i facet na problem nie u drugiej osoby tylko u siebie,
więc jak kobieta ma problem nieśmiałości, to myśli sobie "żaden problem facet mnie gdzieś zaprosi", a nieśmiały facet myśli sobie "mam przejebane",
jak kobieta nie ma kasy myśli sobie "on zapłaci", a jak facet nie ma kasy myśli sobie "mam przejebane", jak kobieta jest cicha, myśli sobie, "muszę tylko dobrze wyglądać", cichy facet myśli sobie "mam przejebane" itd.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez zmęczona_wszystkim 27 sie 2014, 14:18
djkocyk napisał(a):
zmęczona_wszystkim napisał(a): Nie, ale w adekwatny sposób patrzą na jej wygląd i atrakcyjność oraz inne pokrewne walory.

Suma sumarum - faceci lecą na wygląd a kobiety na kasę. Jeśli taka jest twoja konkluzja to pełna zgoda.

Nie, nie taka. Odpowiednikiem facetów lecących tylko na wygląd są kobiety, których przyciąga tylko kasa. I wśród kobiet sa takie, i wśród panów są tacy, którym tylko takie "dobra" wystarczają.
Natomiast irytują mnie marudy płci męskiej, które swoje niepowodzenia miłosne usprawiedliwiają wyłącznie brakami finansowymi. Takie marudzenie byłoby usprawiedliwione tylko wtedy, gdyby uderzali do typowych blachar i kobiet, które mają tylko pełnić funkcje "reprezentacyjne. We wszystkich pozostałych przypadkach wystarczy minimalne ogarnięcie życiowe, czyli zbiór podstawowych umiejętności pozwalających przeżyć, nie umrzeć z głodu, nie wyglądac jak ostatnia fleja, itp.

przez deader 27 sie 2014, 14:47
jetodik napisał(a):Deader, tabelka pokazuje, jak reaguje kobieta i facet na problem nie u drugiej osoby tylko u siebie,
więc jak kobieta ma problem nieśmiałości, to myśli sobie "żaden problem facet mnie gdzieś zaprosi", a nieśmiały facet myśli sobie "mam przejebane",
jak kobieta nie ma kasy myśli sobie "on zapłaci", a jak facet nie ma kasy myśli sobie "mam przejebane", jak kobieta jest cicha, myśli sobie, "muszę tylko dobrze wyglądać", cichy facet myśli sobie "mam przejebane" itd.

To tylko jedna z możliwych interpretacji. W gruncie rzeczy babka która myśli "żaden problem z tą nieśmiałością, na pewno facet mnie zaprosi" - nie ma żadnego problemu z nieśmiałością, jest wręcz rzekłbym wręcz bezczelna ;) Kobieta która myśli sobie "nie mam kasy, on zapłaci" - tak naprawdę ma kasę, tylko nie w swojej kieszeni. I tak dalej ;) Zwłaszcza że skoro kolumna "kobieca" wyraża się w pierwszej osobie "on mnie zaprosi, on za mnie zapłaci" to tak samo sądzę powinno traktować się kolumnę męską (wyraźnie stoi "You're fucked" a nie "I'm fucked") - w końcu mamy równouprawnienie! xD A przede wszystkim nie traktować tego z powagą godną greckiej tragedii ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez jetodik 27 sie 2014, 15:05
deader, ale problemy są ustawione poprzecznie, więc idą do pierwszej kolumny i do drugiej, czyli kobieta ma problem i faceta ma ten sam problem, i kobieta w swoim okienku reaguje na problem u siebie, pokazany jest jej sposób podejścia, w drugiej domyślnie też tak jest.
no napisane jest "masz przejebane", bo tak się nieraz do siebie w myślach zwraca.
przecież gdyby było inaczej to tabelka nie miałaby sensu, kobieta nie ma kasy i facet mówi jej masz przejebane? eee, to trochę nieżyciowe, za to przy interpretacji takiej jak napisałem, tabelka stanowi przejaskrawione, humorystyczne ujęcie kulturowych schematów wg których facet ma płacić, prowadzić rozmowę, zaprosić itd.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez djkocyk 27 sie 2014, 23:04
zmęczona_wszystkim napisał(a):
djkocyk napisał(a):

Nie, nie taka. Odpowiednikiem facetów lecących tylko na wygląd są kobiety, których przyciąga tylko kasa. I wśród kobiet sa takie, i wśród panów są tacy, którym tylko takie "dobra" wystarczają.
Natomiast irytują mnie marudy płci męskiej, które swoje niepowodzenia miłosne usprawiedliwiają wyłącznie brakami finansowymi. Takie marudzenie byłoby usprawiedliwione tylko wtedy, gdyby uderzali do typowych blachar i kobiet, które mają tylko pełnić funkcje "reprezentacyjne. We wszystkich pozostałych przypadkach wystarczy minimalne ogarnięcie życiowe, czyli zbiór podstawowych umiejętności pozwalających przeżyć, nie umrzeć z głodu, nie wyglądac jak ostatnia fleja, itp.

Moje doświadczenia są takie, że tak rozumiane minimalne ogarnięcie życiowe nie wystarcza. Zresztą chciałbym wiedzieć konkretniej co to znaczy minimalne ogarnięcie życiowe tj. jaki dochód na miesiąc minimalnie, jak ma wyglądać sytuacja mieszkaniowa itd.

przez Follow_ 27 sie 2014, 23:05
Zmęczona napisała:

" czyli zbiór podstawowych umiejętności pozwalających przeżyć, nie umrzeć z głodu, nie wyglądac jak ostatnia fleja, itp."
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

przez Aranjani 27 sie 2014, 23:10
zmęczona_wszystkim napisał(a):Nie, nie taka. Odpowiednikiem facetów lecących tylko na wygląd są kobiety, których przyciąga tylko kasa. I wśród kobiet sa takie, i wśród panów są tacy, którym tylko takie "dobra" wystarczają.

po raz kolejny :uklon: :mrgreen:
Aranjani

przez djkocyk 27 sie 2014, 23:13
follow_the_reaper napisał(a):Zmęczona napisała:

" czyli zbiór podstawowych umiejętności pozwalających przeżyć, nie umrzeć z głodu, nie wyglądac jak ostatnia fleja, itp."

To dość ogólnikowe. Teoretycznie można nie umrzeć z głodu za np. 700 zł miesięcznie, ale wątpię żeby osoba zarabiająca tyle spełniała kryterium "minimalnego ogarnięcia życiowego". Dlatego myślę, że dobrze byłoby przełożyć to na konkretne sumy.

-- 27 sie 2014, 23:16 --

jetodik napisał(a):Deader, tabelka pokazuje, jak reaguje kobieta i facet na problem nie u drugiej osoby tylko u siebie,

Też tak zrozumiałem tę tabelkę.

przez Follow_ 27 sie 2014, 23:17
700 zł nie starcza na przeżycie to wegetacja
Poddaję się nie mam siły na walkę...
Zazdroszczę ludziom szczęścia.

przez Aranjani 27 sie 2014, 23:19
:hide: tyle w temacie
Aranjani

przez djkocyk 27 sie 2014, 23:29
follow_the_reaper napisał(a):700 zł nie starcza na przeżycie to wegetacja

Wiem dlatego podałem tylko jako przykład.

Sortuj wg