Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez ona* 19 maja 2012, 10:36
Ja mam 34 lata i czekam :)) Wyglądem nie straszę dodam ;) Słuchaj, co to znaczy kurcze niedopasowanie do jasnej cholery ?? (za przeproszeniem) Jeżeli kochasz drugą osobę to się z nią liczysz, żyjesz dla niej prawda ? I ta druga osoba żyje dla Ciebie. To działa na zasadzie wzajemności. To wzajemny szacunek i rozumienie potrzeb tej drugiej strony. W dzisiejszych czasach miłość jest traktowana bardzo powierzchownie - sprowadza się do seksu i na tym kończy. Ludzie gdy już sobie "ulżą" w takim "związku" to oczywistą oczywistością jest, że szukają nowych wrażeń, doznań bo się znudzili sobą... Nie było wzajemnego poznawania się, zdobywania tej drugiej osoby - była namiętność, pożądanie - to jest zgubą ! Gdyby najpierw poznali się duchowo, psychicznie to by więcej o sobie wiedzieli i świadomie "wchodzili" w związek.
Oczywiście, nie ma reguły - zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że któraś ze stron zechce zapragnąć "wrażeń dodatkowych" ...ale nikt nie powiedział, że będzie lekko. Miłość trzeba pielęgnować bo usycha, zanika. Trzeba mieć tego świadomość.

-- 19 maja 2012, 10:39 --

inbvo napisał(a):
ona* napisał(a):hej, oczywiście, że warto czekać !! :) W życiu trzeba kierować się wartościami, zasadami moralnymi a nie emocjami, które prowadzą na manowce ! Tym różnimy się od zwierząt, że oprócz popędu mamy rozum !! Szukać należy takiej osoby, która też ma te wartości i rozumie o co w tym wszystkim chodzi. Znam małżeństwa, gdzie oboje "wytrzymali" z tym do ślubu i teraz po kilkunastu latach bycia razem ich miłość cały czas ewoluuje i cementuje związek. Pozdrawiam czekających na właściwą osobę ! :) Nie dajcie się zwieść zmanipulowanym masom !! Przy okazji polecam stronę przeznaczeni.pl buźka !
Tylko uważaj na nerwicę eklezjogenną... ;)

spoko - wszystko pod kontrolą ;)

przez bakus 19 maja 2012, 10:42
ona* napisał(a):Ja mam 34 lata i czekam :)) Wyglądem nie straszę dodam ;) Słuchaj, co to znaczy kurcze niedopasowanie do jasnej cholery ?? (za przeproszeniem) Jeżeli kochasz drugą osobę to się z nią liczysz, żyjesz dla niej prawda ? I ta druga osoba żyje dla Ciebie. To działa na zasadzie wzajemności. To wzajemny szacunek i rozumienie potrzeb tej drugiej strony. W dzisiejszych czasach miłość jest traktowana bardzo powierzchownie - sprowadza się do seksu i na tym kończy. Ludzie gdy już sobie "ulżą" w takim "związku" to oczywistą oczywistością jest, że szukają nowych wrażeń, doznań bo się znudzili sobą... Nie było wzajemnego poznawania się, zdobywania tej drugiej osoby - była namiętność, pożądanie - to jest zgubą ! Gdyby najpierw poznali się duchowo, psychicznie to by więcej o sobie wiedzieli i świadomie "wchodzili" w związek.
Oczywiście, nie ma reguły - zawsze istnieje prawdopodobieństwo, że któraś ze stron zechce zapragnąć "wrażeń dodatkowych" ...ale nikt nie powiedział, że będzie lekko. Miłość trzeba pielęgnować bo usycha, zanika. Trzeba mieć tego świadomość.

No faktycznie jest się czym chwalić. Że masz 34 lata i czekasz. Się możesz niedoczekać. Zwłaszcza, że jak do dojrzałego wieku sie nie doczekałaś to potem już w ogóle szanse spadają. Nie interesuje mnie twój wygląd, ale nie zmienia to faktu, że nie jest prawdą iż kobieta jest jak widno, że im starsza tym piękniejsza.
Nadal mi nie powiedziałaś dlaczego warto czekać?? Zresztą skąd wiesz, że warto jak się nie doczekałaś... i prawdopodobnie niedoczekasz.
Niedopasowanie do jasnej cholery znaczy to, że takie bajkowate podejście jak ty masz w praktyce nijak się ma, bo seks jest bardzo ważny w zwiazku i to, jak będzie kiepski z partnerem może spowodować, że związeks się rozpadnie i nie ma w tym nic niernormalnego i złego, bo kto bychciał być z kimś z kim jest nam źle włóżku??
Seks to niby coś złego i nienaturalnego?? Każdy ma inny temperament i pod tym też kontem trzeba szukać partnera między innymi. A nie jakimiś bajkami, że seks nie jest istotny bo tak można wywnioskowac z twojego posta.Zresztą widać gdzie Cie twoje podejście do sprawy zaprowadziło. Do bycia 34 letnią singielka dziewicą(?)...
I odpowiedz mi czy 90 latka też pogratulujesz czekania...
Ostatnio edytowano 19 maja 2012, 10:48 przez bakus, łącznie edytowano 3 razy
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez inbvo 19 maja 2012, 10:44
W dzisiejszych czasach miłość jest traktowana bardzo powierzchownie - sprowadza się do seksu i na tym kończy. Ludzie gdy już sobie "ulżą" w takim "związku" to oczywistą oczywistością jest, że szukają nowych wrażeń, doznań bo się znudzili sobą... Nie było wzajemnego poznawania się, zdobywania tej drugiej osoby - była namiętność, pożądanie - to jest zgubą ! Gdyby najpierw poznali się duchowo, psychicznie to by więcej o sobie wiedzieli i świadomie "wchodzili" w związek.
A ja wierzę że Ci, którzy żyją bez ślubu się kochają. Takie związki nie są oparte tylko na seksie.

Mimo wszystko wydaje mi się że usprawiedliwianie seksu przed ślubem "dopasowaniem" jest bez sensu- trzeba mieć odwagę powiedzieć, że robi się to dla przyjemności.
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ona* 19 maja 2012, 10:48
To ma wymiar duchowy (znaczenie też w sensie duchowym) ale widzę nie czaisz bazy więc nie zrozumiesz. Pozdrawiam i więcej optymizmu !!

przez inbvo 19 maja 2012, 10:50
ona* napisał(a):To ma wymiar duchowy (znaczenie też w sensie duchowym) ale widzę nie czaisz bazy więc nie zrozumiesz. Pozdrawiam i więcej optymizmu !!
Zrozumiem. Religia ma dla mnie tak naprawdę JEDYNE uczciwe wytłumaczenie z czekaniem do ślubu. Ale nie żadne dopasowanie.

przez ona* 19 maja 2012, 10:51
inbvo napisał(a):
W dzisiejszych czasach miłość jest traktowana bardzo powierzchownie - sprowadza się do seksu i na tym kończy. Ludzie gdy już sobie "ulżą" w takim "związku" to oczywistą oczywistością jest, że szukają nowych wrażeń, doznań bo się znudzili sobą... Nie było wzajemnego poznawania się, zdobywania tej drugiej osoby - była namiętność, pożądanie - to jest zgubą ! Gdyby najpierw poznali się duchowo, psychicznie to by więcej o sobie wiedzieli i świadomie "wchodzili" w związek.
A ja wierzę że Ci, którzy żyją bez ślubu się kochają. Takie związki nie są oparte tylko na seksie.

Mimo wszystko wydaje mi się że usprawiedliwianie seksu przed ślubem "dopasowaniem" jest bez sensu- trzeba mieć odwagę powiedzieć, że robi się to dla przyjemności.

Tak, na pewno mogą się kochać - nie przeczę. Tylko jeśli ich miłość nie ma solidnych fundamentów to jest też podatniejsza na zdrady itp. ) miłość -jak bąbel na wodzie..

-- 19 maja 2012, 10:53 --

inbvo napisał(a):
ona* napisał(a):To ma wymiar duchowy (znaczenie też w sensie duchowym) ale widzę nie czaisz bazy więc nie zrozumiesz. Pozdrawiam i więcej optymizmu !!
Zrozumiem. Religia ma dla mnie tak naprawdę JEDYNE uczciwe wytłumaczenie z czekaniem do ślubu. Ale nie żadne dopasowanie.

No właśnie..to skąd ten pesymizm ? Cierpliwości..

przez bakus 19 maja 2012, 10:56

Ten wymiar duchowy doprpwadził Cie właśnie do takiej sytuacji w jakiej się teraz znajdujesz. No i nie powstrzymał Cie od tego, że cierpisz na depresje i jesteś na tym forum.
Czaje bazę. Bo mam doświadczenia z takimi ludzmi nawiedzonymi religijnie. Którzy narzucają swoje kazania i traktują człowieka jak kogoś gorszego bo Bóg dla nich jest ważniejszy niż człowiek. Są przmądrzali i zadufani w sobie. A 90% z nich to ludzie, którzy maja problemy emocjonalne i szukają w religii ratunku.
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

przez inbvo 19 maja 2012, 10:57
ona* napisał(a):
inbvo napisał(a):

No właśnie..to skąd ten pesymizm ? Cierpliwości..
Co w tym moim poście świadczy o pesymizmie?

Ten wymiar duchowy doprpwadził Cie właśnie do takiej sytuacji w jakiej się teraz znajdujesz. No i nie powstrzymał Cie od tego, że cierpisz na depresje i jesteś na tym forum.
Czaje bazę. Bo mam doświadczenia z takimi ludzmi nawiedzonymi religijnie. Którzy narzucają swoje kazania i traktują człowieka jak kogoś gorszego bo Bóg dla nich jest ważniejszy niż człowiek. Są przmądrzali i zadufani w sobie. A 90% z nich to ludzie, którzy maja problemy emocjonalne i szukają w religii ratunku.
Ja byłem religijnie wychowany i to uważam źródło części swoich problemów (tylko części- nie będę zwalał wszystkiego na religię)
Niestety wśród osób bardzo zaangażowanych religijnie (dawniej także ja) zdarzają się problemy emocjonalne.

przez ona* 19 maja 2012, 11:05
bakus napisał(a):

Jestem na tym forum, leczę depresje bo w swoim życiu trafiam na facetów, którzy są słabi duchem a co za tym idzie ciałem, uczepiają się mnie i działają jak toksyna. Istnieje zdecydowany niedobór "facetów z wartościami". Przykre ale prawdziwe.

przez Candy14 19 maja 2012, 11:16
Tak... taka madra jesteś bo Ci się udało kogoś poznać

zaraz zaraz...jak to udalo? Zadne udalo...zostal wybrany sposor wielu, ktorzy chcieli byc na jego miejscu. Nadal tacy są.
No ale nie byloby takiej mozliwosci gdybym siedziala w domu i narzekala na swoj los
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez bakus 19 maja 2012, 11:21
Candy14 napisał(a):zaraz zaraz...jak to udalo? Zadne udalo...zostal wybrany sposor wielu, ktorzy chcieli byc na jego miejscu. Nadal tacy są.No ale nie byloby takiej mozliwosci gdybym siedziala w domu i narzekala na swoj los

Hah no to o czym my w ogóle mówimy?? Ty kompletnie nie masz pojęcia jak to jest być niechcianym przez nikogo cały czas. Kiedyś też wychodziłem z domu i co?? Tak samo jak teraz. Moja mama też mimo, że się zmuszała to chodziłą do teatrów, kina, spacery... i też jest sama. Ja teraz też wychodzę mimo, że robię to bo zmuszam sie.

ona* napisał(a):
bakus napisał(a):Jestem na tym forum, leczę depresje bo w swoim życiu trafiam na facetów, którzy są słabi duchem a co za tym idzie ciałem, uczepiają się mnie i działają jak toksyna. Istnieje zdecydowany niedobór "facetów z wartościami". Przykre ale prawdziwe.

Niestety ale to ty masz problem a nie faceci, którzy chcą Cie poznać. Słabi duchem i ciałem... proszę Cie.
Jak Ci to pomożę to napisz do Carlosa, jak czytam jego posty to bardzo dobry człowiek, tylko podobnie jak wszysy tutaj cierpi na niską samoocenę i inne problemy, ale wartości jako człowiek to on ma. Chyba, że jednak Ci nie zależy na kimś jak to ujęłaś "faceci z wartościami" tylko wmawiasz sobie i usprawieldiwiasz się takim tekstem, który swoja drogą jest kompletnie nie prawdziwy, takich ludzi jest wiele, wiecej niż mniej, to ty masz jakiś wskaźnik wartości pokręcony.

przez inbvo 19 maja 2012, 11:35
Candy14 napisał(a):
Tak... taka madra jesteś bo Ci się udało kogoś poznać

zaraz zaraz...jak to udalo? Zadne udalo...zostal wybrany sposor wielu, ktorzy chcieli byc na jego miejscu. Nadal tacy są.
No ale nie byloby takiej mozliwosci gdybym siedziala w domu i narzekala na swoj los
No właśnie- ciężko Ci będzie zrozumieć nasz sposób myślenia. Nam się wszystko "ledwo udaje" i gdy już coś dostaniemy to nie odpuszczamy, a Ty możesz "wybierać".

przez Candy14 19 maja 2012, 11:53
No ale wydaje wam sie, ze to przychodzi samo? Wy macie duza przewage... mlodosc. Ja ani ladna ani mloda... ale za to pewna siebie i interesujaca. A nad tym mozna popracowac. Przyciaga sie charakterem, osobowoscia
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 19 maja 2012, 11:56
ona* napisał(a):Ja mam 34 lata i czekam :)) Wyglądem nie straszę dodam ;) Słuchaj, co to znaczy kurcze niedopasowanie do jasnej cholery ?? (za przeproszeniem) Jeżeli kochasz drugą osobę to się z nią liczysz, żyjesz dla niej prawda ? I ta druga osoba żyje dla Ciebie. To działa na zasadzie wzajemności. To wzajemny szacunek i rozumienie potrzeb tej drugiej strony. W dzisiejszych czasach miłość jest traktowana bardzo powierzchownie - sprowadza się do seksu i na tym kończy. Ludzie gdy już sobie "ulżą" w takim "związku" to oczywistą oczywistością jest, że szukają nowych wrażeń, doznań bo się znudzili sobą... Nie było wzajemnego poznawania się, zdobywania tej drugiej osoby - była namiętność, pożądanie - to jest zgubą ! Gdyby najpierw poznali się duchowo, psychicznie to by więcej o sobie wiedzieli i świadomie "wchodzili" w związek.

-- 19 maja 2012, 10:39 --

inbvo napisał(a):
ona* napisał(a):hej, oczywiście, że warto czekać !! :) W życiu trzeba kierować się wartościami, zasadami moralnymi a nie emocjami, które prowadzą na manowce ! Tym różnimy się od zwierząt, że oprócz popędu mamy rozum !! Szukać należy takiej osoby, która też ma te wartości i rozumie o co w tym wszystkim chodzi. Znam małżeństwa, gdzie oboje "wytrzymali" z tym do ślubu i teraz po kilkunastu latach bycia razem ich miłość cały czas ewoluuje i cementuje związek. Pozdrawiam czekających na właściwą osobę ! :) Nie dajcie się zwieść zmanipulowanym masom !! Przy okazji polecam stronę przeznaczeni.pl buźka !
Tylko uważaj na nerwicę eklezjogenną... ;)

spoko - wszystko pod kontrolą ;)

Klasyczny syndrom czekania na księcia( księżniczkę) z bajki :mrgreen:
Nikt nikogo nie zmusza do seksu, związków itd mamy wolny wybór ale czami nasze oczekiwania przerastają rzeczywistość a z wiekiem coraz trudniej będzie się przystosować do jakiegoś związku bo ludzie posiadają już silne nawyki związane z życiem w samotności. Znam przypadki osób które weszły w związek małżeński grubo po 30-ce czy 40-ce i nie potrafiły się w nim odnaleźć bo nie potrafili zmienić swoich przyzwyczajeń choć oczywiście nie zawsze tak musi być.
Największy Forumowy Maruda

Sortuj wg