Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 03 sie 2014, 13:20
Ja znam taką kobietę,trzymał cnotkę do ślubu.Uprawiała seks w wieku 33 lat,religia dla niej jest najważniejsza.

przez refren 03 sie 2014, 13:21
inspektor_erektor napisał(a):
refren, patrzysz na to z perspektywy zdrowszej, bo osoby bez takiego problemu. Uwierz że siedząc w tym bagnie inaczej byś to postrzegała i mająć pewien wiek po prostu już by ci sie nie chciało i byś sie do tego nie nadawała ;)

Patrzę z perspektywy osoby, która ma 32 i wie, jak wiele się może wydarzyć po 25-ym roku życia (zazdroszczę tego wieku) i jak fajnie jest mieć jeszcze tyle czasu na próby i eksperymenty i wiele szans na zbudowanie czegoś dobrego.
Moje koleżanki powychodziły za mąż w wieku mniej więcej 28/29 lat. Ale naprawdę znam przypadki, że ludzie się poznali po 30tce. I wiem, że w każdym wieku może się przydarzyć duże szczęście. Dla mnie teraz jest lepiej niż kiedy byłam młodsza.

Ten brak chęci wygląda mi bardziej na brak nadziei i wiary w powodzenie, niechęć do przeżywania kolejnych porażek niż brak zainteresowania kobietami czy brak potrzeby miłości.

Z jednej strony nie mam takiego problemu, bo mam całkiem sporo doświadczenia jeśli chodzi o związki, ale z drugiej strony mam, bo kolejny raz zaczynam od nowa i staram się wierzyć, że nie jest za późno.

A brak doświadczenia seksualnego nie jest przyczyną braku powodzenia w miłości, ale jego konsekwencją. Jeżeli ktoś jest w kimś zakochany, to nie przeszkadza mu brak doświadczenia u ukochanej osoby, tylko raczej ma motywację, żeby ten brak nadrobić :) Bycie świeżynką/świeżynkiem nie przeszkadza we wchodzeniu w związki. Chyba że ktoś się na tym nadmiernie koncentruje, dołuje się tym i wmawia sobie, że przez to mu się nie uda (albo wszystkie niepowodzenia tym tłumaczy, chociaż wynikają z innych rzeczy).

Każdy kiedyś był bez doświadczenia i jak by to przeszkadzało w zawieraniu bliższych relacji, to byłoby błędne koło i ludzkość by wyginęła.
Ostatnio edytowano 03 sie 2014, 13:21 przez refren, łącznie edytowano 1 raz
All men will be sailors, then, Until the sea shall free them...

przez wiejskifilozof 03 sie 2014, 13:21
inspektor_erektor napisał(a):tosia_j, Tobie może tak, ale młodemu zdrowemu mężczyznie nie za bardzo

No właśnie,może ma Tosia,jakiegoś 30 lata,który się w niej cicho podkochuje :lol:

-- 03 sie 2014, 13:26 --

( Dean )^2 napisał(a):
carlosbueno napisał(a):Ja to z wieloma osobami nie mam wspólnych tematów, mało które dziewczyny interesuję polityka, historia, zmiany społeczne, obce kultury albo problemy psychiczne i egzystencjalne. No ale to chyba nie jest najważniejsze mój ojciec z moja matka mają mało wspólnych tematów i zainteresowań a żyją 40 lat razem.

Kurva...jestem niepokojąco podobny do Ciebie,aż zaczynam się martwić :pirate: :pirate: :pirate:
No laski w większości nie interesują się polityką,dlatego nawet nie zaczynam tematu....za to problemy psychiczne i egzystencjalne je pociągają tyle że jeśli zejdziesz na te tematy to zostaniesz męską koleżanką,więc nie warto.

To cholernie martwiące gdy sobie tak właśnie uświadomiłem że żyje głównie depresją,moją psychiką,zaburzeniami..to moje jedyne hobby tak na prawdę :hide: Nie dziwne że wydaję się ludziom nie ciekawy....jest w tym sporo mojej winy.

Bywają na tym świecie panie,które ciągnie do polityki.Posłanki,radne,czy te szeregowe członkinie partii.
Ale większość kobiet,nie żyje polityką.Mało je obchodzi PO,PIS,KNP.Są kobiety,które nie interesuję taśmy Wprost.Ja kiedyś spędziłem pół godzinny z koleżanką (39 Lat) i temat był układanie bukietów i robienie leczo z bakłażana.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mark123 03 sie 2014, 13:26
tropiciel napisał(a):no to jestem inny - najpierw intelekt a potem uroda
po prostu nie daje rady z jakims glabem chocby byla przecuda z duzym cycem - mam jakies wewnetrzne mechanizmy odrzucajace glupie istoty

Ogólnie wnętrze powinno być ważniejsze od wyglądu, no ale często tak nie jest.
Mnie kobieta z wyglądem, który prawdopodobnie większość uznałaby za bardzo atrakcyjny, odpychałaby całkowicie; mam jakieś wrażenie, że te "bardzo atrakcyjne" lubią być prowokatorskie i w ogóle mogą mieć negatywny charakter.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez refren 03 sie 2014, 13:32
carlosbueno napisał(a):
refren napisał(a):
Jeśli nie za późno to ostatni dzwonek to właśnie te 25 lat,

Moim zdaniem to bzdura wyznaczanie takich granic i dołowanie się nimi. Życie jest tak bogate i jest tak wiele różnych przypadków, że nie da się wszystkiego przewidzieć. A sama znam osoby, które poznały się koło 30tki, nie miały wcześniejszych doświadczeń i są to udane, poważne związki. 25 lat to młody wiek i nic nie jest jeszcze stracone, wręcz przeciwnie, ma się jeszcze otwartych wiele możliwości.

wiadomo sa wyjątki od reguły, ale na pewno trudniej jest zacząć komuś w wieku 30 paru lat jak 20-tu, czy nastu. No i np ja jestem ateistą i żadne religia mnie nie ogranicza jak być może Twoich znajomych. Mam w rodzinie parę dziewic po 40-ce i wszystkie w pewnym wieku poszły w silną religijność bo tak najrozsądniej wytłumaczyć staropanieństwo,dziewictwo czy prawictwo( faceci idą często w alko)

Wpadasz w schematy dzieląc ludzi na religijnych i nie. Po pierwsze mam bardzo różnych znajomych. Po drugie znam osoby, które po 30tce weszły w pierwszy związek, więc religia nie miała znaczenia dla ich "cnoty", bo i tak wcześniej nie mieliby z kim jej stracić. ;)
Mam wrażenie, że dowalasz sobie tym, że jesteś ateistą, więc u Ciebie brak doświadczenia to tylko nieudacznictwo, a u innych w Twoim wieku, jeśli się zdarza, to z pewnością wynika z religii. A to nieprawda, bo wynika z różnych rzeczy i nie jesteś wyjątkiem.

A po 40tce się ujawniają dziwactwa staropanieńskie i starokawalerskie i nie trzeba być dziewicą/prawiczkiem, żeby się ujawniły. Wynikają moim zdaniem z tego, że człowiek żyje sam, nie ma normalnych problemów, rodziny i fiksuje. A to, że ktoś kiedyś tam poszedł z kimś do łózka nie ratuje przed tymi dziwactwami, jeśli ten ktoś kończy jako stary kawaler. Ale też te dziwactwa są w miarę odwracalne, jeśli się zacznie z kimś żyć, choć im później tym gorzej. Ale na pewno nie jest za późno w wieku 25 lat czy 30 :) I nie wszyscy muszą je mieć.

przez Nicholas1981 03 sie 2014, 13:44
refren napisał(a): A po 40tce się ujawniają dziwactwa staropanieńskie i starokawalerskie i nie trzeba być dziewicą/prawiczkiem, żeby się ujawniły. Wynikają moim zdaniem z tego, że człowiek żyje sam, nie ma normalnych problemów, rodziny i fiksuje. A to, że ktoś kiedyś tam poszedł z kimś do łózka nie ratuje przed tymi dziwactwami, jeśli ten ktoś kończy jako stary kawaler

Mam 33 lata i za sobą dość bujną przeszłość erotyczną. No i co z tego? Teraz jestem sam a liczy się tu i teraz. Więc zaraz zacznę mieć nawyki starokawalerskie. I pewnie nie będę miał rodziny, bo jestem sfiksowany
Nicholas1981

przez refren 03 sie 2014, 13:45
Poza tym każdy jest inny i wyznaczanie granic wiekowych nie ma sensu.

przez inspektor_erektor 03 sie 2014, 13:46
refren napisał(a):Ten brak chęci wygląda mi bardziej na brak nadziei i wiary w powodzenie, niechęć do przeżywania kolejnych porażek niż brak zainteresowania kobietami czy brak potrzeby miłości.

dokładnie tak właśnie jest

refren napisał(a):Każdy kiedyś był bez doświadczenia i jak by to przeszkadzało w zawieraniu bliższych relacji, to byłoby błędne koło i ludzkość by wyginęła.

tylko nie każdy dodatkowo sobie dokłada, biczuje sie tym i sie nakręca tak jak np. ja, jakby wszyscy byli tacy jak ja to byśmy tutaj nie pisali :P

refren napisał(a):A po 40tce się ujawniają dziwactwa staropanieńskie i starokawalerskie i nie trzeba być dziewicą/prawiczkiem, żeby się ujawniły. Wynikają moim zdaniem z tego, że człowiek żyje sam, nie ma normalnych problemów, rodziny i fiksuje. A to, że ktoś kiedyś tam poszedł z kimś do łózka nie ratuje przed tymi dziwactwami, jeśli ten ktoś kończy jako stary kawaler. Ale też te dziwactwa są w miarę odwracalne, jeśli się zacznie z kimś żyć, choć im później tym gorzej. Ale na pewno nie jest za późno w wieku 25 lat czy 30 :) I nie wszyscy muszą je mieć.

Ja myśle, że już mam sporo dziwactw i w ogóle umysł starego kawalera, jakoś szybko to u mnie poszło, może przez to że tak sie tym nakręcałem całe życie i sfiksowałem szybko

P.S. Ogólnie fajnie piszesz refren, w końcu jakaś normalna kobieta w tym dziale ;)

przez tosia_j 03 sie 2014, 13:47
To niesprawiedliwe ze jak mezczyzna to ma bujna przeszlosc erotyczna, a jak kobieta to jest po prostu dziwką :(
outsider

przez refren 03 sie 2014, 13:51
Nicholas1981 napisał(a):
refren napisał(a): A po 40tce się ujawniają dziwactwa staropanieńskie i starokawalerskie i nie trzeba być dziewicą/prawiczkiem, żeby się ujawniły. Wynikają moim zdaniem z tego, że człowiek żyje sam, nie ma normalnych problemów, rodziny i fiksuje. A to, że ktoś kiedyś tam poszedł z kimś do łózka nie ratuje przed tymi dziwactwami, jeśli ten ktoś kończy jako stary kawaler

Mam 33 lata i za sobą dość bujną przeszłość erotyczną. No i co z tego? Teraz jestem sam a liczy się tu i teraz. Więc zaraz zacznę mieć nawyki starokawalerskie. I pewnie nie będę miał rodziny, bo jestem sfiksowany

Ej no, nie chciałam nic takiego powiedzieć. Mam nadzieję, że jeszcze Cię czeka dużo szczęścia (i mnie też). Myślę, że może tak być, że najlepsze jeszcze przed Tobą, bo wcześniej nie byłeś np. dojrzały, a dopiero teraz popracujesz nad sobą i zbudujesz coś naprawdę dobrego, ucząc się na swoich błędach (trzeba wyciągnąć korzyść z przeszłości, jaka by nie była). Z wiekiem przychodzą nie tylko dziwactwa (chyba jeszcze nie jesteśmy na tym etapie, choć ja mam kota), ale też dojrzałość.

Nie odbieraj wszystkiego, co ktoś powie przeciwko sobie.

przez wiejskifilozof 03 sie 2014, 13:52
tosia_j napisał(a):To niesprawiedliwe ze jak mezczyzna to ma bujna przeszlosc erotyczna, a jak kobieta to jest po prostu dziwką :(

Ja tak nie myślę,nie mam nic przeciwko kobietom lubiącym seks.Ale to wynika z patriarchatu,kobieta miała być posłuszna.A o seksie zapomnieć.Dziś jest inaczej.O wiele lepiej.

-- 03 sie 2014, 13:52 --

refren napisał(a):Poza tym każdy jest inny i wyznaczanie granic wiekowych nie ma sensu.

:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:

przez Nameless 03 sie 2014, 14:00
Każdy kiedyś był bez doświadczenia i jak by to przeszkadzało w zawieraniu bliższych relacji, to byłoby błędne koło i ludzkość by wyginęła.

Jakie to zdanie jest głupie. Aż mi witki opadły. Inaczej się patrzy i czego innego wymaga od faceta bez doświadczenia w wieku 20 a 30 lat.

To niesprawiedliwe ze jak mezczyzna to ma bujna przeszlosc erotyczna, a jak kobieta to jest po prostu dziwką

Klucz który pasuje do każdego zamka jest zajbeisty. Zamek który da się otworzyć każdym kluczem już nie jest taki fajny. Ta metafora ma więcej sensu niż by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.
Trust me, I'm an engineer.

przez wiejskifilozof 03 sie 2014, 14:05
Bo my mężczyźni,wolimy jak kobieta jest nam wierna.My natomiast możemy ruchać ile chcemy :mrgreen: także dochodzi religia.Przykazanie 6.Ja nie chodzę do kościoła.Bo mi się tam nudzi i nie mam nic przeciwko kobietom lubiącym seks.

przez inspektor_erektor 03 sie 2014, 14:06
Nameless napisał(a):naczej się patrzy i czego innego wymaga od faceta bez doświadczenia w wieku 20 a 30 lat.

to prawda

Nameless napisał(a):Klucz który pasuje do każdego zamka jest zajbeisty. Zamek który da się otworzyć każdym kluczem już nie jest taki fajny. Ta metafora ma więcej sensu niż by się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

zajebiście to ująłeś :D

Sortuj wg