Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Candy14 17 maja 2012, 00:11
bakus, ja sobie w zyciu radze bardzo dobrze... jestem niezalezna kobieta z wlasnym pomyslem na zycie, nie mam problemow finansowych , sama utrzymuje spory dom, zwierzyniec w tym bylego meza ale to wcale nie znaczy, ze nic mi nie bylo i nie jest i nie mam nad czym pracowac. Wciaz sie doskonale zeby byc lepszym partnerem dla mojego mezczyzny, lepsza matka dla mojego dziecko, lepszym czlowiekiem bo wiem ze z mojego domu rodzinnego wynioslam mnostwo skrzywien. Nie chce ich!
Mam wrazenie, ze Ty jednak powielasz schemat ... nie wiem dlaczego Twoja mama jest sama ale musiala Ci nieswiadomie wpoic pewne rzeczy, ktore byc moze wplywaja na Twoje relacje z otoczeniem
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez Lady Em. 17 maja 2012, 00:20
inbvo, niestety wiem o co chodzi - moi rodzice też nie widzieli powodu dla którego miałabym iść do psychologa, bo "jakie ja mogę mieć problemy w tym wieku". Te moje "nie-problemy" przerodziły się w próbę s. więc rodzice dopiero potem zrozumieli że mam bardzo poważne problemy.
No ale nie o tym.
Straszny despotyzm. Nie wytrzymałabym w takim domu. :(
Nie wiem co mam Ci poradzić. Nie wiem czy słyszałeś, ale są linie telefoniczne dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej. Może w ten sposób byś spróbował? Poszukaj. Słyszałam coś o tym.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

http://www.onedepression.blox.pl

przez bakus 17 maja 2012, 00:21
Nie wiem co miałaś na myśli pisząc część pierwszą tej wypowiedzi ale ja nie sugerowałem, że jesteś idealna ani nie sugerowałem,że jesteś zły człowiekiem, który potrzebuje pomocy czy coś... Wierze, że jesteś dobrym człowiekiem i pracujesz nad sobą... każdy przecież dąży do bycia lepszym.

Candy14 napisał(a):Mam wrazenie, ze Ty jednak powielasz schemat ... nie wiem dlaczego Twoja mama jest sama ale musiala Ci nieswiadomie wpoic pewne rzeczy, ktore byc moze wplywaja na Twoje relacje z otoczeniem

Jaki schemat powielam??
Tak. Mama mi wpajała w dzieciństwie i kodowałą pewne rzeczy, przez które teraz źle mi z samym sobą. Tylok jak ja to powiedziałem to zbluzgaliście mnie, że zwalam winę na matke.
Świadomość człowieka jest tragicznym błędem ewolucji - https://www.youtube.com/watch?v=nYvU5vDvPD0

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Candy14 17 maja 2012, 00:27
Nie wiem co miałaś na myśli pisząc część pierwszą

Mialam na mysli to, ze sposob w jaki radzimy sobie z rzeczami materialnymi w zyciu nijak ma sie do zwiazkow i nas jako ludzi, partnerow, rodzicow

Tylok jak ja to powiedziałem to zbluzgaliście mnie, że zwalam winę na matke.

No co Ty???
Mama mi wpajała w dzieciństwie i kodowałą pewne rzeczy, przez które teraz źle mi z samym sobą.

No ja tez tak mialam ..duzo czasu zajelo mi uwolnienie sie od niej i tego jadu ktory we mnie wlewala. Wlasciwie to dopiero 5 lat temu na terapii tak naprawde to sobie przerobilam i pozamykalam. Juz mnie nie uwiera i nie wplywa na mnie
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez inbvo 17 maja 2012, 00:34
Lady Em. napisał(a):Straszny despotyzm. Nie wytrzymałabym w takim domu. :(

Jak wysłałem tego posta to trochę się nad tym zastanowiłem i to samo sobie pomyślałem: jak ja to znoszę? Ale nadal lojalnie będęich trochę bronił- oni mieli życie jeszcze gorsze niż ja.

Lady Em. napisał(a):Te moje "nie-problemy" przerodziły się w próbę s. więc rodzice dopiero potem zrozumieli że mam bardzo poważne problemy.
Widzę że mamy ze sobą trochę wspólnego. Tzn do próby jeszcze nie doszło. Jeszcze... I mam nadzieję że do tego "rozwiązania" nie będę musiał wracać...

Lady Em. napisał(a):Nie wiem co mam Ci poradzić. Nie wiem czy słyszałeś, ale są linie telefoniczne dla osób potrzebujących pomocy psychologicznej. Może w ten sposób byś spróbował? Poszukaj. Słyszałam coś o tym.

Zastanawiałem się nad kontaktem z psychologiem prowadzącym poradnię przez telefon lub internet. Ale mam opory czy to nie jest zwykłe naciąganie ludzi... W ten sposób trafiłem też na to forum- żeby skontaktować się z kimś zajmującym się terapią.
Chodziło mi głównie o moją chroniczną nieśmiałość.
Tylko co miałbym powiedzieć terapeucie?
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Lady Em. 17 maja 2012, 00:41
inbvo, Nie próbuj się zabić. Ja cudem uniknelam śpiączki.
Powiedzialbys takiemu terapeucie to, co Cie trapi. Tylko tyle. On postaralby się Tobie pomóc, powiedziałby co masz robić żeby było dobrze. Szkoda tylko ze nie masz terapii w cztery oczy, to na pewno byłoby korzystniejsze.
Mnie terapeutka nauczyła prawidlowych reakcji w związku z moim lękiem.
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez inbvo 17 maja 2012, 00:58
Lady Em. napisał(a):inbvo, Nie próbuj się zabić. Ja cudem uniknelam śpiączki.
Na razie nie będę na pewno. Ale śpiączka nie wchodzi w grę bo ja zrobiłbym to inaczej i na pewno nie tabletkami. Zresztą najlepiej o tym nie rozmawiajmy- z wielu powodów.

Lady Em. napisał(a):Powiedzialbys takiemu terapeucie to, co Cie trapi. Tylko tyle. On postaralby się Tobie pomóc, powiedziałby co masz robić żeby było dobrze. Szkoda tylko ze nie masz terapii w cztery oczy, to na pewno byłoby korzystniejsze.
Mnie terapeutka nauczyła prawidlowych reakcji w związku z moim lękiem.

Na pewno postaram się o jakiś kontakt z psychologiem. Chociaż ostatnio zastanawiam się czy robienie czegokolwiek ma jeszcze sens. Ale spróbować muszę.

przez Lady Em. 17 maja 2012, 01:09
inbvo, nie próbuj się zabić. Życie może nam przynieść jeszcze wiele milych niespodzianek. Pamiętaj.
Warto spróbować skontaktować się z psychologiem. Wiem co mówię ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez Marsal2 17 maja 2012, 01:10
Lady Em. napisał(a):Życie może nam przynieść jeszcze wiele milych niespodzianek.

Niemiłych przyniesie znacznie więcej.
Marsal2

przez Damageed 17 maja 2012, 01:10
Hej LadyEm milo 'widziec' Ciebie ;)
Czas goi rany, ale nie wygoi blizn ;)

przez inbvo 17 maja 2012, 01:26
Lady Em. napisał(a):inbvo, nie próbuj się zabić.
Na razie nie próbuję. Naprawdę chcę tego uniknąć choć ostatnio cały czas mi się wydaje że nie mam po co żyć. Nie dość że nie radzę sobie w relacjach, to jeszcze nic innego nie potrafię. Ale samobójstwo na razie nie wchodzi w grę.

Inna sprawa że jakbym naprawdę chciał się zabić to nic by mnie nie zatrzymało. Jestem dość upartą i zdeterminowaną osobą.

Życie może nam przynieść jeszcze wiele milych niespodzianek. Pamiętaj.
Może przynieść- ale na razie nie wydaje się. A z wiekiem się nie staje młodszym...
Trzeba patrzeć realnie- niekiedy życie nie ma sensu. Moje aktualnie ma tego celu bardzo niewiele. A z psychologiem się skontaktuję.

Marsal2 napisał(a):
Lady Em. napisał(a):Życie może nam przynieść jeszcze wiele milych niespodzianek.

Na pewno nie wiadomo. AŻ TAK źle nie jest.

przez Lady Em. 17 maja 2012, 12:31
Damageed napisał(a):Hej LadyEm milo 'widziec' Ciebie ;)

wzajemnie :D

-- 17 maja 2012, 11:32 --

Marsal2 napisał(a):

ale może te miłe przebiją niemiłe? Nigdy o tym nie myślałeś?
Prawda jest taka że większość naszego życia to monotonia, a nie smutek.
A monotonię można zmienić.

-- 17 maja 2012, 11:34 --

inbvo, super że skontaktujesz się z psychologiem. Zapewniam że nie pożałujesz :great:
Masz rację, niekiedy życie nie ma sensu - mam depresję, jakże mogłabym o tym nie wiedzieć. Ale, jak sam zauważyłeś - tylko NIEKIEDY. ;)
Je ne comprends pas!
borderline
nerwica lękowa
nerwica natręctw
zaburzenia adaptacyjne

przez inbvo 17 maja 2012, 17:39
tak w ogóle jest tu na forum ktoś kto miał taki problem jak ja (i koledzy)i sobie z nim poradził? Albo wie jak to zrobić?
Wiadomo że bycie prawiczkiem po 20 jest frustrujące i kompromituje ale jakiś cień niewieki nadzieji pozostaje..

przez Zenonek 17 maja 2012, 19:30
Bycie tzw prawiczkiem w wieku np 20-25 lat to całkowicie normalna sprawa....

Jak sobie z tym poradzić ? Znaleźć dziewczynę. Najlepszy sposób....w ogóle to macie jakąś psychozę na punkcie "prawictwa"....jezeli ktoś nie miał dziewczyny to nie uprawiał miłości cielesnej...proste, normalne...wszystko zależy od tego jak komu się życie ułożyło...

Jeden np wygrywa w Lotto 20 mln, inny dziedziczy firme z dochodem 100 tys zł miesięcznie a jeszcze inny jest normalnym człowiekiem (90 %), który może znaleźć miłość w wieku 19,20,21,22,23 lub 30 lat.

Carlosbueno - Ty jesteś przystojny koleś, próbowałeś kiedyś na odwagę kurację Tranxenem ? Weź spróbój sobie zrobić kuracje przez kilka dni , dawka tak na poziomie 20-30 mg :)(raz na dobę, na drugi-trzeci dzień powinien być efekt)...jak to nie zadziała to nie wiem co zadziała :mrgreen:

Sortuj wg