Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez wiejskifilozof 19 maja 2014, 08:30
Ja mówię pani lub dziewczyna.Czasem potrafię powiedzieć,widziałem dziewczynę koło 50 lat.

przez Posejdon 19 maja 2014, 08:36
Mi tam określenie facet nie przeszkadza, może dlatego, że mam w mózgu wyryty znak równości pomiędzy polskim "facet" a angielskim "guy". Dla mnie brzmi ono nie tyle wiejsko co po prostu potocznie. Stoi za tym pewnie częste użycie w mediach i naszej małej lokalnej popkulturze. Moje pokolenie, albo to trochę starsze, jeszcze ma to do siebie, że wyprało negatywne znaczenie tego słowa, jakiegoś nieznajomego, któremu nie można ufać i zrobiło z niego praktycznie synonim dla słowa mężczyzna. Możliwe więc, że tutaj działa przepaść pokoleniowa, trochę tak jak w przypadku gdzie wojenni emigranci w UK byli rażeni tym, że ponad pół wieku później młodzi emigranci po otwarciu granic witali się słowem "cześć", bo dla nich cześć to oddawać komuś hołd.

Nie znoszę za to słowa "dziołcha", jak raz zobaczyłem profil jakieś dziewczyny na portalu randkowym, niby inteligentnej i atrakcyjnej, która określiła siebie mianem "niezłej dziołchy" czy coś w tym stylu to zamknąłem zakładkę. Ono brzmi tak swojsko i prowincjonalnie, że dla mnie kojarzy się stricte negatywnie. Może dlatego, że mi odbiło od życia cały czas w mieście i ja nie lubię swojskich klimatów. Albo może jak byłem dzieckiem osoby, które mnie jawnie nie lubiły i mi dokuczały miały kaszubskie akcenty i dlatego się zraziłem. Nie mam pojęcia.

przez Lenka30 19 maja 2014, 08:41
jolantka, Dziękuję, za odpowiedź:-) To mi skleja pewien wątek, prawda, prawda...Dziękuję !!!
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Arhol 19 maja 2014, 08:50
Proponuje humanoid płci żeńskiej/męskiej,będzie uniwersalnie D:
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez Lenka30 19 maja 2014, 09:23
Posejdon, Dziękuję!!! Wszystko co napisałeś, to też prawda. Zabawne, że osoby, które znałam, a które nadużywały tego słowa (kobiety), albo zwyczajnie używały bez emocji (mężczyźni) mówią po angielsku wyśmienicie.

Co do potoczności tego określenia to też się zgadzam, akurat ja wyjątkowo nie lubiłam i nie lubię prozy życia, stąd coś w tym jes haha:-)

PS. Dla mnie określenie "niezła dziołcha" w ustach "miastowej" inteligentnej dziewczyny może być żartem, tęsknotą za tą sielanką i swojskością właśnie. Pewnie albo chciała się zakochać albo była zakochana, a przyznać się do tej tęsknoty to w niektórych kręgach wstyd, stąd przemycanie na wesoło pewnych treści...ale inni moga miec inną wersję...może być ciekawsza :-)

Dziękuję!
" Jestem życiem, które pragnie żyć, pośród życia, które pragnie żyć "

przez deader 19 maja 2014, 09:24
Posejdon napisał(a):Mi tam określenie facet nie przeszkadza, może dlatego, że mam w mózgu wyryty znak równości pomiędzy polskim "facet" a angielskim "guy".

Mam podobnie, "mężczyzna" w mowie potocznej brzmi zbyt pompatycznie (wyobraźmy sobie standardowy początek dowcipu: "wchodzi mężczyzna do baru" - no, komiczne, ale chyba niezamierzenie), na "chłopaka" jestem za stary - "facet" jest określeniem idealnym. "Guy" kojarzy mi się bardziej z naszym "kolesiem" i ma wydźwięk jeszcze bardziej potoczny od "faceta". "Facet" jest uniwersalny, że tak powiem.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez wiejskifilozof 19 maja 2014, 09:51
Ja mam 37 lat i moja kumpela lat 41 mówi mi chłopak.

przez kupmitrumne 19 maja 2014, 13:51
tarantula napisał(a):Żarty, żartami ale co Wy dziś wiecie o prawdziwej miłości pokolenie X i Pada... :-| to już wolę zamieszkać w lesie, ponieważ chcę żyć świadomie. Czerpać ze źródeł życia samą jego istotę. Odrzucić wszystko, co nie było nim, by w godzinę śmierci nie odkryć, że nie żyłam.

http://youtu.be/u4z2cQPx3x0?t=5m1s

Ja jestem z 89 więc wtedy telefony były ale ceglane :bezradny:

zombi jak chcesz możesz we mnie :lol:

przez macieywwa 19 maja 2014, 14:16
pasmas napisał(a):'facet' to stwierdzenie obraźliwe

Ty chyba nie słyszałeś/aś obraźliwego słowa, nikt, nigdy chyba nie poslał Ci konkretnej wiązanki..
wówczas na pewno poznał/la bys jak brzmią obraźliwe słowa..

-- 19 maja 2014, 14:21 --

kupmitrumne, jak byłas 3 letnim smarkiem były telefony wielkości małej damskiej torebki, miałe nawet raczke do noszenia :D
Czasem coś w nas umiera i nie koniecznie chce zmartwychwstać.
............................................. Kurt Cobain 1967-1994
Człowiek pozbiera się ze wszystkiego, ale nigdy już nie będzie taki sam.

przez kupmitrumne 19 maja 2014, 14:27
macieywwa, właśnie to miałam na myśli , wielkości cegły :lol:
nie byłam wcale smarkiem tylko grzeczną małą Martusią , dopiero później obudziło się we mnie zło wcielone i tak zostało do dziś

przez Siddhi 19 maja 2014, 15:24
@Posejdon
Dla mnie kiedy dziewczyna mówi, że ma faceta to czuję, że to jest taki ktoś na chwilę, bo facetów można wymieniać na innych, można w nich przebierać, itp. Facet to nie ukochany, chłopak, mój mężczyzna, etc. tylko właśnie facet (coś mi w tym słowie nie gra, jakaś taka nuta zła się tam czai)

Nie znoszę za to słowa "dziołcha", jak raz zobaczyłem profil jakieś dziewczyny na portalu randkowym, niby inteligentnej i atrakcyjnej, która określiła siebie mianem "niezłej dziołchy" czy coś w tym stylu to zamknąłem zakładkę.
Tak, zdecydowanie fajniejsze są te, które używają słowa: "dziewczę" ;)

Kestrel napisał(a):Proponuje humanoid płci żeńskiej/męskiej,będzie uniwersalnie D:
Mhmm, piękne... :D
Siddhi

przez silhouette 20 maja 2014, 20:46
Zabrałeś serce mooojeeeee, zabraaaaałeś moooojeeee sny.. la la
chyba mnie głupawka trafiła

p.s. mówcie: obiekt XX albo obiekt XY

przez jetodik 20 maja 2014, 21:06
albo zamiast xx można mówić samiec homo sapiens i zamiast xy można mówić samica homo sapiens
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez tosia_j 20 maja 2014, 21:51
sam jedz???
outsider

Sortuj wg