Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez manbearpig 30 kwi 2014, 12:36
Kestrel napisał(a):Poszukaj/poczytaj co czy jakie cechy odrzucają baby najbardziej ,zastanów sie czy któreś z nich masz i próbuj wyeliminować,jeśli nie wiadomo co konkretnie,to trza zgadywać.
tutaj często nie tyle chodzi o cechy odrzucające kobiety co o brak tych, które je mogłyby przyciągnąć. poza tym jak możesz wyeliminować introwertyzm, brak przebojowości czy spontaniczności? dodaj do tego brak znajomych i ogólny marazm życiowy i masz gotową receptę na odrzucenie niemal każdej panny..

GMan napisał(a):Nie nam dana możliwość przekazywania genów. I dobrze.
w dzisiejszych czasach związki i/lub seks niekoniecznie muszą służyć przekazywaniu genów. mi na posiadaniu potomstwa nie zależy wcale, co nie znaczy, że nie zależy mi na czułości, bliskości, seksie. dużo bym dał, zęby się tych potrzeb wyzbyć. zabija mnie to wszystko od środka i sprawia, że z każdym kolejnym dniem/miesiącem/rokiem jestem coraz bardziej rozgoryczyłam sfrustrowanym człowieczkiem pochłoniętym coraz większą nienawiścią do otaczającej mnie rzeczywistości. doskonale wiem co czuli shooterzy w amrykańskich szkołach. często myślę, że byłbym zdolny do takiej akcji i nieraz sobie nawet takie scenariusze w głowie układałem. wszystko na zasadzie: "If I can't have it no one can".
z resztą ja doskonale zdaje sobie sprawę, że na tym etapie jest już za późno i nawet gdybym kogoś poznał najpiękniejszą najdoskonalszą dziewczynę to i tak cudów nie ma co się spodziewać. po tylu latach życia pełnego frustracji i niepowodzeń mam już zbyt poryty łeb, by normalnie funkcjonować w społeczeństwie. nie wspominając o moich zaburzeniach psychicznych. teraz nadaję się już tylko na odstrzał.

przez GMan 30 kwi 2014, 16:29
Skończenie swojej wegetacji w widowiskowy, głośny sposób to nie głupi pomysł. Sam wielokrotnie go rozważałem i jeśli nie wyjdzie mi w życiu, to oczekujcie mnie w wiadomościach :twisted: Tylko że ja nie mam takiego problemu z dziewczynami, mam dziewczynę i zawsze wzbudzałem to zainteresowanie :roll: Ale co z tego, skoro nie potrafię tego wykorzystać.
Tacy jak Wy zabili Jezusa C:

przez djkocyk 30 kwi 2014, 16:48
manbearpig napisał(a):tutaj często nie tyle chodzi o cechy odrzucające kobiety co o brak tych, które je mogłyby przyciągnąć. poza tym jak możesz wyeliminować introwertyzm, brak przebojowości czy spontaniczności? dodaj do tego brak znajomych i ogólny marazm życiowy i masz gotową receptę na odrzucenie niemal każdej panny..

W zasadize pełna zgoda. Chociaż ja np. mam kilku znajomych, kolrgów itd. ale wobec braku peności siebie, dobrej gadki, przebojowości niewiele to daje w kontekście stosunków damsko-męskich.

manbearpig napisał(a): w dzisiejszych czasach związki i/lub seks niekoniecznie muszą służyć przekazywaniu genów.

Nie muszą, ale podświoadomie wybieramy tych partnerów, któzy dają największą gwarancję przekazania dobrych genów. Takie osoby wydają nam się atrakcynjne. Nawet jeśli nie planujemy potomstwa.

manbearpig napisał(a): mi na posiadaniu potomstwa nie zależy wcale, co nie znaczy, że nie zależy mi na czułości, bliskości, seksie. dużo bym dał, zęby się tych potrzeb wyzbyć.

Też miewam takie myśli. Wyzbyć się tych potrzeb i być od nich wolnym. No, ale przed biologią się nie ucieknie...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez istoolate 30 kwi 2014, 19:14
Ja to doszedłem do wniosku, że ja do tego świata nie pasuje. Nie potrafię rozmawiać z ludźmi, nawiązywać znajomości. Nigdy nie miałem dziewczyny... 21 lat na karku i bardzo bym chciał być w dobrym związku. Zakochać się, żyć tylko dla tej osoby... Ale ja nie pasuje do tego świata. Jestem niestety romantykiem i myślę, że to przekleństwo. Dziewczyny w tych czasach myślą innymi kategoriami iść na balety, skurwić się, a później mieć do siebie pretensje i żale co one zrobiły. Zawsze starałem się być dobrym człowiekiem, miałem dawniej jakieś plany i ambicje ale widzę, że chyba w złej epoce się urodziłem gdzie kobiety wybierają zawsze jakiś durni,fagasów zamiast ludzi którym na nich zależy..

przez zmęczona_wszystkim 30 kwi 2014, 19:55
istoolate napisał(a):Ja to doszedłem do wniosku, że ja do tego świata nie pasuje. Nie potrafię rozmawiać z ludźmi, nawiązywać znajomości. Nigdy nie miałem dziewczyny... 21 lat na karku i bardzo bym chciał być w dobrym związku. Zakochać się, żyć tylko dla tej osoby... Ale ja nie pasuje do tego świata. Jestem niestety romantykiem i myślę, że to przekleństwo. Dziewczyny w tych czasach myślą innymi kategoriami iść na balety, skurwić się, a później mieć do siebie pretensje i żale co one zrobiły. Zawsze starałem się być dobrym człowiekiem, miałem dawniej jakieś plany i ambicje ale widzę, że chyba w złej epoce się urodziłem gdzie kobiety wybierają zawsze jakiś durni,fagasów zamiast ludzi którym na nich zależy..[

Po pierwsze nie wszystkie dziewczyny zachowują się tak samo. Tych, które nie melanżują, po prostu nie widać. Być może siedzą w domu i mają takie same podejscie do mężczyzn, jak Ty do kobiet. Po drugie, na czym miałoby polegać to "skurwienie się" na baletach? I chyba nie robią tego samotnie tylko z mężczyznami, prawda? Więc ich chyba taka sama opinia dotyczy. Po trzecie, Twoja opinia o tym, jakoby kobiety ZAWSZE wybierały durni i fagasów jest jeszcze bardziej nieuzasadniona. Jedne będą takich wybierac, inne wybiorą innych. Tak samo jak mężczyźni - jedni wybiorą głupawe, ale seksowne kobietki, a inni kobiety, które im będą odpowiadac również pod innymi względami.
Twoje opinie, podobnie jak opinie, które ostatnio często tu zauważam, wynikają z braku partnerki, stąd zapewne takie negatywne postrzeganie innych, bo zauważenie, że nie tylko durnie i fagasy mają kobiety mogłoby nie pasowac do teorii.

przez vifi 01 maja 2014, 00:03
vifi
A co robić gdy ktoś jest bezwartościowy? W jaki sposób zmienić podejście i szukać przyczyny? Jakim sposobem mogę w sobie coś zmienić skoro nigdy nie miałem kobiety i nie wiem co im się we mnie nie podoba..

Jeśli ktoś jest bezwartościowy to chyba nic się nie da zrobić (no bo co, ładniej się ubrać?). Pytanie czy ludzie się dzielą na wartościowych i bezwartościowych i dlaczego masz być w tej drugiej grupie? Na pewno zmienić podejście do siebie. Nie szukać jakiegoś wyzwolenia w tym że się będzie miało dziewczynę (jeśli się wcześniej było "bezwartościowym" to dalej się będzie).
Jest dużo osób które nie miały dziewczyny w wieku 20 lat (może nie jakoś ogromnie dużo, ale taka straszna rzadkość to też nie jest). Ja bym powiedział że jeśli się szuka to żeby przez ten czas się przygotować i wyrobić w sobie takie cechy jak cierpliwość, zrozumienie, dogadywanie się z innymi, nauczyć się brać i dawać, wyrażać swoje emocje. To są rzeczy które masowo kuleją w związkach. Ogólnie też nauczyć się żyć bez niej, znaleźć swoją wartość poza byciem z kimś. Na świecie jest wiele wartościowych rzeczy do zrobienia oprócz bycia z dziewczyną. Znaleźć jakieś zainteresowania, coś co ją by mogło zainteresować. Bo nie tylko sztuka jest "wyrwać" dziewczynę, ale też żeby chciała dłużej przy kimś zostać.
Trochę przerażają mnie zdania w stylu "żyć dla tej osoby", albo "jest moim sensem". Na forum widziałem sporo osób (co prawda kobiet), które były zdominowane przez partnerów przez taką postawę albo facetów, którzy "stracili sens życia" bo nie mają kobiety. Może nie wiem co mówię, ale to podejście wydaje mi się toksycznotwórcze.

przez tosia_j 02 maja 2014, 17:25
Jesli nie wychodzi nam zycie w pojedynke, prawdopodobnie nie wyszloby tez w parze
outsider

przez khaleesi 02 maja 2014, 17:43
tosia_j, :great:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Arrau 02 maja 2014, 17:44
tosia_j napisał(a):Jesli nie wychodzi nam zycie w pojedynke, prawdopodobnie nie wyszloby tez w parze

To prawda

przez Siddhi 02 maja 2014, 17:51
Arrau napisał(a):
tosia_j napisał(a):Jesli nie wychodzi nam zycie w pojedynke, prawdopodobnie nie wyszloby tez w parze

To prawda
Nie wierzę w takie "uniwersalne prawdy". Na pewno nie zawsze i nie dla każdego.
Siddhi

przez Arrau 02 maja 2014, 17:52
Siddhi napisał(a):
Arrau napisał(a):

To prawda
Nie wierzę w takie "uniwersalne prawdy". Na pewno nie zawsze i nie dla każdego.

To też prawda :D

przez Siddhi 02 maja 2014, 17:57
Arrau napisał(a):To też prawda :D
I ja dostrzegam w twych słowach prawdę bracie(siostro?)
Siddhi

przez vifi 02 maja 2014, 18:58
Zależy o jakiej "pojedynce" mówimy. Bo osoby z zaburzeniami często oprócz partnera nie mają też przyjaciół, słaby kontakt ze znajomymi, rodziną. W takich warunkach to chyba mało kto by coś stworzył.
Fakt że problemy ze sobą raczej nie znikną wraz z pojawianiem się drugiej osoby, chociaż spotkałem się z przypadkami że ktoś się leczył, bez wyraźnych efektów, a potem się zakochał i nerwica mu "minęła".

przez Arrau 02 maja 2014, 19:26
Siddhi napisał(a):
Arrau napisał(a):To też prawda :D
I ja dostrzegam w twych słowach prawdę bracie(siostro?)

Bracie :D

Sortuj wg