Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez mark123 18 mar 2014, 19:01
U mnie aseksualność łączy się z obrzydzeniem do seksu i w ogóle do wszelkich spraw erotycznych, co razem powoduje u mnie bardzo wrogie nastawienie do seksu.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez Dusiorek 18 mar 2014, 19:05
Mark, tak podałes definicję aseksualności :D. Ale z czego się to bierze jest jeszcze niezbadane do końca ;). Wciąż nie wiadomo, czy ktoś się taki po prostu rodzi, czy są powody jakieś biologiczne czy psychiczne. Nie wiadomo skąd to się bierze, gdy brak jakiś oczywistych przesłanek.
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

przez mark123 18 mar 2014, 19:25
No wiem, że nie ma w pełni jasnych informacji, co jest przyczyną aseksualności.

Ale np. u mnie to może ona wynikać z tego, że moje libido zamiast na seks, to nakierowane jest na pewną inną rzecz.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez elo 18 mar 2014, 19:33
libido = poped seksualny

"libido nie nakierowane na seks" = poped seksualny nie nakierowany na seks :D
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez mark123 18 mar 2014, 19:37
elo napisał(a):libido = poped seksualny

"libido nie nakierowane na seks" = poped seksualny nie nakierowany na seks :D

Wiem, że to dziwne, ale ja tak mam. Erekcję wywołują u mnie pewne rzeczy w ogóle nie związane z seksem, podczas masturbacji również nie fantazjuję o niczym, co związane z seksem, tak więc można powiedzieć, że mam popęd seksualny nie nakierowany na seks.

przez elo 18 mar 2014, 19:39
ej ale spoko to normalne ze rozladowujesz napiecie [ktore pojawia sie w sytuacjach stresowych] w ten sposob :P
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez mark123 18 mar 2014, 19:43
Nie traktuję masturbacji jako rozładowanie napięcia, tylko jako rytuał.

przez deader 18 mar 2014, 19:51
mark123 napisał(a):
deader napisał(a):Przyszła mi do głowy jedna przyczyna: aseksualność - ale nie wiem czy to nie podchodzi pod zaburzenie psychiczne, w końcu kto normalny nie odczuwa potrzeby wsadzenia/wypełnienia? :P

Z normalnych no to aseksualni mogą nie odczuwać.

No tu jest haczyk - czy osoby aseksualne uważamy za normalne, czy nie ;) I to jest kwestia mocno indywidualna. To tak jak z homoseksualizmem - u mnie się na przykład nie mieści sie on w kategorii "normalne". Mam brata geja i całkiem otwarcie śmiejemy się z tego że on jest "jakiś inny", więc nie chodzi tu o traktowanie tego jako obraźliwe. Tak samo ja jestem nienormalny bo jestem ateistą, a większość świata nie ;)

Chodzi mi o to by podejść do sprawy z pewnym dystansem i autoironią, nie ma co zaprzeczać że na tle reszty społeczeństwa co najmniej połowa forumowiczów może o sobie powiedzieć że jest nienormalna ;)

Wyjaśniłem mam nadzieję o co mi chodzi ;)

mark123 napisał(a):U mnie aseksualność łączy się z obrzydzeniem do seksu i w ogóle do wszelkich spraw erotycznych, co razem powoduje u mnie bardzo wrogie nastawienie do seksu.

Dusiorek napisał(a):Mark, tak podałes definicję aseksualności :D

Żeby nie być gołosłownym, specjalnie zajrzałem do encyklopedii :D Jeszcze 5 minut temu bowiem, jak się okazało, miałem błędne pojmowanie definicji aseksualności, obecnie skorygowane :D Myślałem że chodzi o brak popędu, ale to ma jednak inną nazwę ;)
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez mark123 18 mar 2014, 20:51
Myślę, że jeśli aseksualność nie jest zaburzeniem, to jest normalna, tyle, że nietypowa; no chyba, że jest zaburzeniem.

przez Dusiorek 18 mar 2014, 22:52
mark to przyszłość pokaże ;) na razie za mało wiemy chyba aby zgadywać, czy jest zaburzeniem czy nie ;) przykro mi na razie sam siebie musisz definiować ;p
"Każdy mężczyzna ma wady. Wybór mężczyzny więc, to wybór wad, z którymi jesteśmy w stanie żyć"

przez djkocyk 19 mar 2014, 10:20
Dusiorek napisał(a): Nigdzie nie wyczytałam, by Waszym ideałem była łysa pani cała w tatuażach, która klnie co przecinek. Wy macie jakiś tam obraz nasz, my Wasz. Problem polega na tym, że kobieta, która goli się na łyso, robi sobie piercing i stos tatuaży, albo rozbudowuje swoją muskulaturę, ma świadomość, że przez to powodzenia za dużego mieć nie będzie. Wy z kolei domagacie się, by wszystkich Was akceptować jak leci. Przynajmniej część tutaj zebranych. Nie jesteś zaradny i męski? Jakiejś może się spodobasz, ale bierz na klatę że tłumów nie porwiesz. Proste. Możecie się użalać nad tym faktem i rozpaczać o kobiecej niesprawiedliwości albo zacząć nad sobą pracować. Każdy z Was ma szansę, jak zaczniecie coś robić w kierunku zmian. Przynajmniej większe niż pisanie na forum ;)

Też bym się ze wszystkim zgodził, ale znów jest jedno ALE. Jeśli kobieta goli się na łyso i się tatuje to jest to jej świadomy wybór tj. może to zrobić ale nie musi. I robiąc to z góry wie, że nie będzie się podobać. Nie spotka raczej faceta, który powie: Ooo... ale jesteś ładana" albo "Na pewno kogoś znajdziesz". Z kolei to, że ktoś jest mało męski i zaradny to często kwestia charakteru, wrodzonego typu osobowości, którego się nie wybiera a z którym się człowiek często rodzi. Owszem są tacy, którzy tego nabywają w trakcie życia np. w dzieciństwie byli często bici i teraz są zalęknieni itd. Jednak masa osób taki ma po prostu charakter. I może nawet nie mieliby żalu gdyby z góry wiadomo było, że kobiety wolą właśnie tych męskich, zaradnych itd. Tymczasem często wtłaczany jest przekaz, że kobiety to lubią tych wrażliwych, ciepłych itp. a potem zonk bo okazuje się to propagandą a prawda jest zupełnie inna.

przez jetodik 19 mar 2014, 20:02
djkocyk, ci co to nabywają też tego nie wybierali ;)
nie wiem gdzie dostrzegasz ten przekaz, że kobiety lubią tych wrażliwych i ciepłych... raczej na każdym kroku objawiają 'brutalną prawdę', która wszystkim jest już znana, że tacy ich nie rajcują ;)

btw. "łysa i wytatuowana", niczego o kobiecie nie mówi, to są tylko zewnętrzne atrybuty, bo uroda wynika z twarzy i wdzięku, którą fryzura moze tylko podkreślić lub delikatnie przysłonić.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elo 19 mar 2014, 20:27
jetodik napisał(a):btw. "łysa i wytatuowana", niczego o kobiecie nie mówi, to są tylko zewnętrzne atrybuty, bo uroda wynika z twarzy i wdzięku, którą fryzura moze tylko podkreślić lub delikatnie przysłonić.

:brawo:

piekne rysy twarzy obronia sie same i nie musza ukrywac sie pod bujnym fryzem
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez jetodik 19 mar 2014, 20:40
elo,
choćby taka Sinead O'Connor
http://www.youtube.com/watch?v=NQnKxucghAk

łysa głowa, dziara na klacie i jakoś brzydka nie jest :bezradny:
a na dodatek śpiewa tak:

http://www.youtube.com/watch?v=EfYGfJmTy78
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

Sortuj wg