Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez TEUFEL 29 sty 2014, 04:20
zmęczona_wszystkim napisał(a):
Nameless napisał(a):A wyjaśnisz mi to jak teza/pogląd, że "stary prawiczek może się wykształcić na dobrego kochanka" burzy mój bezpieczny tryb życia?Próbować?! Próbować to można za młodu. Teraz pozostaje uzgodnić warunki pokoju jak trafi się jakaś w miarę normalna kobieta. A w moim wieku to awykonalne.

Przecież doskonale wiesz, o co chodzi. Twierdzisz, że jak się zaczyna za późno, to nigdy nie dobiegnie się do czołówki, więc po co zaczynać = po co próbować. Więc nic albo niewiele w tym zakresie robisz, bo po co? Przecież poglądy już masz ustalone i działanie byłoby sprzeczne z Twoimi poglądami. Nic nierobienie jest więc bezpieczne, a działanie (z wiarą w osiągnięcie sukcesu) mogłoby podważyć Twoje poglądy i zweryfikować je jako błędne. A przecież to niedopuszczalne, bo musisz mieć rację w swoim przekonaniu. Ja nie twierdzę, że działanie zawsze przynosi efekt, ale brak działania i cyniczna postawa: "ja z góry wiem, jak to będzie", na pewno żadnego nie przyniesie, bo nawet jeśli jakaś kobieta zagnie na ciebie parol, to przy braku współdziałania z Twojej strony nic z tego nie będzie.

Świetny post :brawo: Powinien być tutaj umieszczony na banerze jakimś, dla każdego wstępującego w ten temat :brawo:
TEUFEL

przez Nameless 29 sty 2014, 04:24
wiesz dobrze, o jakie konkrety chodzi i o jakie działanie.

Wygląd - jest
Ciuchy - są
Praca - jest
Wykształcenie - jest
Obycie z kulturą - jest (na forum nawet się nie staram)
Samochód - jest
Samochód na cipki - też jest
Profil na portalu randkowym - jest
Wyjście do ludzi - jest

Efekt:

Z ostatniej randki dziewczyna uciekła i wcale nie zostawiła szklanego pantofelka.
Trust me, I'm an engineer.

przez zmęczona_wszystkim 29 sty 2014, 04:36
Czyli jeśli nie udało się kilka razy, to lepiej przestać? Może nie spotkałeś osoby, która by tobie odpowiadała z wzajemnością. Nic w tym dziwnego. Życie nie jest takie sprawiedliwe, jednym daje wszystko od razu, inni muszą się natrudzić, a jeszcze inni g... dostaną. A jeśli niczego nie zdziałasz, to możesz przynajmniej spokojnie nie winić siebie, bo się nie poddawałeś. Tak, brzmi jak ostatni szajs, ale o dziwo, to chyba prawda.
Chyba że odrzucasz innych swoją postawą. Może sam nie widzisz, co odrzuca od Ciebie inne kobiety. A może sobie chodzisz na takie randki, żeby potwierdzić, że nic z tego. Ludziska rozmaite rzeczy wyprawiają, żeby sobie samemu udowodnić, że mają rację. Ja kiedyś tak właśnie "szukałam", a w myślach miałam przekonanie: widzicie? Na g... wasze rady. Szukam, a i tak ja mam rację, że nikt mnie nie chce, bo to, bo tamto. I wtedy faktycznie nikogo nie znalazłam, nawet nie trafiałam na osoby, które chciałyby krótkiej przygody. Zero. Przetrenowałam na sobie wszelkie możliwe mechanizmy. nie było takiego wkurzającego i upokarzającego schematu myślenia, którego bym nie przerobiła.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Nameless 29 sty 2014, 04:40
ja z góry wiem, jak to będzie

Po tylu latach bycia "normalnym" i posiadania także takiego nastawienia opisywanego przez Ciebie. Starania się, iść do przodu mimo wszystko, nie poddawania się poprzez wcześniejsze porażki i chwytaniu ogarnięcia się. Przychodzi moment kiedy to naprawdę boli. Stan niepodobny do żadnego. Wtedy pozostaje już tylko ta "cyniczna postawa" aby jako-tako funkcjonować i nie załamać się totalnie. Jest to tarcza za którą i przed którą nie ma już nic a tylko on sama w sobie jest filarem egzystencji.

Nie oczekuję, że zrozumiesz cokolwiek z tego.
Trust me, I'm an engineer.

przez TEUFEL 29 sty 2014, 04:43
zmęczona_wszystkim, życie pokazuje jedno prawidło. Sprawdza się ono w każdej dziedzinie życia, jest ono wpisane w jego istotę. Wytrwałość, nieugiętość i próbowanie - na tym zbudowany jest w większości sukces tego świata, nie tylko ludzkiego ale całego. Ludzie często skupiają się na tych co mają wszystko od razu, bo są piękni, mają bogatych starych, a oni jako biedni i brzydsi muszą się starać za trzech...Tak, tak to wygląda, ale to nie znaczy, że nie mają szans. Po prostu świat nigdy nie był,nie jest i nie będzie sprawiedliwy dla wszystkich i zawsze ktoś będzie miał łatwiej a ktoś trudniej. W moim przypadku można powiedzieć, że nikt nie mówił, że będzie aż tak ciężko, ale po części mam to na własne życzenie.
TEUFEL

przez zmęczona_wszystkim 29 sty 2014, 05:03
Nameless napisał(a):
Nie oczekuję, że zrozumiesz cokolwiek z tego.

Nie jestem tak głupia, żeby nie zrozumieć czegoś, co na pewnym etapie jest, w mniejszym lub większym stopniu, udziałem każdego z nas. I też wiem, co to cynizm po takich doświadczeniach, i jak smakuje rozgoryczenie. Ja ten ból leczyłam w inny sposób, głupio i beznadziejnie.

-- 29 sty 2014, 05:08 --

TEUFEL napisał(a): Ludzie często skupiają się na tych co mają wszystko od razu, bo są piękni, mają bogatych starych, a oni jako biedni i brzydsi muszą się starać za trzech...Tak, tak to wygląda, ale to nie znaczy, że nie mają szans. Po prostu świat nigdy nie był,nie jest i nie będzie sprawiedliwy dla wszystkich i zawsze ktoś będzie miał łatwiej a ktoś trudniej. W moim przypadku można powiedzieć, że nikt nie mówił, że będzie aż tak ciężko, ale po części mam to na własne życzenie.

Mogę się pod tym podpisać. Mogę się użalać, że miałam gorszy start od innych, gorsze warunki, ale znam tych, którym było gorzej niż mnie, a teraz są szczęśliwi, dobrze sytuowani, zadowoleni z życia. Ale tak samo jak Ty, większość mam na własne życzenie, bo sama doprowadziłam do nawarstwienia się moich problemów, zamiast z nimi walczyć. A na tym forum czytam wiele wypowiedzi sugerujących, że mam mnóstwo naśladowców i naśladowczyń gotowych na spieprzenie sobie życia.

przez Candy14 29 sty 2014, 12:33

Z ostatniej randki dziewczyna uciekła i wcale nie zostawiła szklanego pantofelka.

czyli to cos w Tobie nie hallo? Skoro wszystko inne jest.
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez elo 29 sty 2014, 13:22
o tym samym pomyslalam. zreszta po przeczytaniu wypowiedzi w tym temacie tez bym tak zrobila. rozumiem ze przeciwnika faktycznie miales dobrego bo zmeczona jest nie tylko doswiadczona ale i swietnie operuje slowem no az chce sie czytac. i zeby nie bylo - nie mysl ze chce cie w tym momencie dolowac mowiac ze jestes ograniczony ale postawa 'wiem lepiej i juz' jest gorsza niz to prawictwo na ktore tak sie zalicie (bo moj chlopiec moze nic nie miec w spodniach ale to ja). zas argumentum ad personam jest juz w ogole ponizej pasa. w dodatku jestem uczulona na odwracanie kotka ogonem a robiles to niemal przez cala dyskusje. co mi po facecie z ktorym moge rozmawiac tylko o pogodzie ;)
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

https://www.youtube.com/watch?v=_xUFjl8LzmY&feature=kp
https://www.youtube.com/watch?v=RFzi8IQS-yY
elo

przez jetodik 29 sty 2014, 14:20
Nameless,
Samochód - jest
Samochód na cipki - też jest

hmm, to jakiś specjalny masz na podryw? może w tym problem właśnie.

-- 29 sty 2014, 15:16 --

elo, a Ty prawiczek?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez elo 29 sty 2014, 16:07
jetodik, eh zeby moc odpowiedziec na to pytanie przydalaby sie tu khaleesi z definicja wspolczesnej dziewicy : P
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez jetodik 29 sty 2014, 16:15
ale samotna nie jesteś w dodatku masz 20 lat, więc nie masz pojęcia o czym piszesz :roll:
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez deader 29 sty 2014, 16:20
elo napisał(a):jetodik, eh zeby moc odpowiedziec na to pytanie przydalaby sie tu khaleesi z definicja wspolczesnej dziewicy : P

A to już nie jest klasyfikowane poprzez zaistnienie bądź nie tak zwanej defloracji? :D Jakieś nowe normy wprowadzono? :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez elo 29 sty 2014, 16:20
cytujac klasyka: argumentum ad personam jest juz w ogole ponizej pasa
f20.0 f42.2 g40
kweta 100
akineton 2
klorazepan 20
propranolol 30
abilify 30
solian 400
potas 540
klonik 2 okazjonalnie
depakine chrono 600

elo

przez jetodik 29 sty 2014, 16:23
elo, zgadzam się to było słabe.
faktem jednak jest, że nie masz pojęcia jak to jest być samotnym, czy raczej osamotnionym przez całe życie.
może gdybyś wiedziała, to byś nie szafowała tekstami w stylu żalenie się

Sortuj wg