Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez zmęczona_wszystkim 26 sty 2014, 20:20
Moim zdaniem duża. Doświadczenie (i bynajmniej nie o doświadczenie seksualne tu chodzi) w obcowaniu z drugim człowiekiem w bliskiej relacji, sprecyzowane oczekiwania od związku i drugiej osoby dzięki wcześniejszym związkom, czyli po prostu "otrzaskanie się" w temacie. A jeśli to pierwszy związek, to chyba łatwiej popełnić błędy, bo trudno w tym wieku przyzwyczaić się do drugiego człowieka po wielu latach samotności. Nie ma praktyki, itp. I chyba już inaczej się takie uczucie postrzega, nie tak samo jak w wieku młodzieńczym, nastoletnim, ale przez pryzmat wielu (często nieprzyjemnych) doświadczeń. Czasami nawet przychodziło mi do głowy, że gdybym miała zaczynać w takim wieku, to wolałabym w ogóle nie zaczynać, bo szkoda by się było nerwicować na starość:)

przez jetodik 26 sty 2014, 20:26
Czasami nawet przychodziło mi do głowy, że gdybym miała zaczynać w takim wieku, to wolałabym w ogóle nie zaczynać, bo szkoda by się było nerwicować na starość:)

zawsze mogłabyś podpytać kogoś kto ma już związki za sobą :)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez zmęczona_wszystkim 26 sty 2014, 20:31
Na szczęście już nie muszę, ale gdybym tak późno zaczynała, to podpytywanie się, to jednak nie to samo. Trzeba się uczyć na własnych błędach lub sukcesach. Między teorią a praktyką w dziedzinie emocji jest istna przepaść.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jetodik 26 sty 2014, 20:43
nie rozumiem w czym dokładnie jest problem?
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez zmęczona_wszystkim 26 sty 2014, 20:57
Chyba trudno mi wytłumaczyć. Myślę, że w życiu człowieka są pewne etapy, którym niejako przyporządkowane są określone rzeczy. Nie mówię, że trzeba się tego kurczowo trzymać, ale jeśli na pewnych etapach nie doświadczyło się tego, co było udziałem innych, a przynajmniej większości, a co nam się nie przydarzyło, to negatywne doświadczenia, osamotnienie oraz inne uczucia mogą się przełożyć na większy cynizm, albo odwrotnie - desperację: żeby był byle kto. Inaczej przeżywa się uczucia w młodości, inaczej na starość - przez pryzmat całego bagażu doświadczeń. Inne czynniki odgrywają rolę. I w dodatku, ktoś przyzwyczajony do samotnego życia, ma często problemy z przyzwyczajeniem sie do bycia z innym, dzielenia przestrzeni z kimś drugim, do kompromisów.

przez carlosbueno 26 sty 2014, 21:02
Ja już jestem za stary na związki jak do 30-tki się z nikim nie było to szanse w przyszłości marne. Z reszta nawet mi już specjalnie nie zależy pozostało tylko czekanie na śmierć. ;)
Największy Forumowy Maruda

przez jetodik 26 sty 2014, 21:09
zmęczona_wszystkim, teraz juz mniej wiecej rozumiem :bezradny:
ale to chyba nie jest reguła?

carlosbueno, a jeszcze nie tak dawno pisałeś, że podrywałeś jakieś, w kfc, jak dobrze pamiętam.

czemu do 30, a nie do 35 przykładowo?

przez carlosbueno 26 sty 2014, 21:13
jetodik, w KFC nie byłem od wieków i nikogo tam nie podrywałem.

przez jetodik 26 sty 2014, 21:14
carlosbueno, ale gdzies w publicznym miejscu, nieznane kobiety, co wymaga jednak jakiejs tam determinacji.

przez carlosbueno 26 sty 2014, 21:16
jetodik napisał(a):carlosbueno, ale gdzies w publicznym miejscu, nieznane kobiety, co wymaga jednak jakiejs tam determinacji.

Pijany wtedy pewnie byłem bo wtedy tylko ale rzadko włącza mi się pseudopodrywanie. :mrgreen:

przez TEUFEL 26 sty 2014, 21:49
zmęczona_wszystkim, do kiedy wg Ciebie jest taka granica wiekowa? moim zdaniem do 25tki
TEUFEL

przez Peter88 26 sty 2014, 22:21
Ja to nawet już nie chciałbym mieć nikogo na stałe w sytuacji jakiej jestem tj. brak pracy, mieszkanie ze starymi. Tylko bym się dobił jak by mi się udało i bym uwierzył, że to mogło by być tak fajne. A z drugiej strony miał bym robotę, to bym przychodził do chaty i przenosił problemy zawodowe na grunt związku. Mało bym miał czasu i na nic bym nie miał ochoty pewnie, jednocześnie bym się dobijał faktem, że nie potrafię utrzymać przy sobie tej osoby, że nie poświęcam się jej, no bo jak?. Chyba, że ona była by z tej samej branży, to by to jakoś rozumiała, albo byśmy pracowali w tym samym zakładzie. Za leniwy jestem na życie z kimś, za słaby już na życie samemu, ciekawe ile bym wytrzymał. Już nie mówiąc o tym, że bym ją zanudził na śmierć, ja pierdziele, wiecie, że mi sprawia problem wybranie komuś prezentu?, bo w ogóle tego prawie nie robię.Fajnie to było by mieć kogoś jak się miało te naście lat, a teraz?, po co?, dla dzieci?, dajcie spokój. Mój kuzyn związał się z dzieciatą kobietą 10 lat starszą, jest pewnie szczęśliwy ale do czasu, tym bardziej, że ma z nią dziecko.
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

przez zmęczona_wszystkim 26 sty 2014, 22:23
jetodik napisał(a):zmęczona_wszystkim, teraz juz mniej wiecej rozumiem :bezradny:
ale to chyba nie jest reguła?

Ja mogę mówić tylko o moich spostrzeżeniach. Sama po sobie widzę, że brak szczęśliwych związków (nie mówię, że w ogóle brak, bo związki jakieś były) wygenerował u mnie duże pokłady cynizmu, zgryźliwości, negatywnego nastawienia, nieumiejętności cieszenia się życiem. I chyba nie planuję już bardzo ścisłych związków. Moim obecnym ideałem byłyby takie związki na odległość (krótką), ale z częstym spotykaniem się. Do czegoś bardziej trwałego chyba bym się już nie nadawała. Przyzwyczaiłam się, że jestem sama. Nie wiem na ile moje zachowanie wynika z moich nerwic, a ile z nieudanego życia, co jest skutkiem, a co przyczyną. Tak widzę to ja :D

-- 26 sty 2014, 22:25 --

TEUFEL napisał(a):zmęczona_wszystkim, do kiedy wg Ciebie jest taka granica wiekowa? moim zdaniem do 25tki

Nie wiem :D 25 latek to jeszcze młody wiek, ale to mówię z perspektywy kobiety w wieku, hmm, średnim. :pirate:

przez jetodik 26 sty 2014, 22:29
zmęczona_wszystkim, no widzisz, cała moja sytuacja jest podobna.
tyle, że jeszcze nie przekreśliłem swoich szans, Ty chyba też do końca nie.

Sortuj wg