Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez rotten soul 27 gru 2013, 16:13
*Monika*,
Więc rozumiem rotten soul'a :D

E tam. Mnie nikt nie rozumie. :D

a inteligentni ludzie nie potrafia sie bawic?

Potrafią, ale to nie o to raczej chodziło. Długo by tłumaczyć, a mi się teraz nie chce. :D
rotten soul

przez carlosbueno 27 gru 2013, 20:07
Ja jestem prostakiem a jakoś szczęśliwy w życiu nie jestem ;) takich dyskusji tu na forum już sporo było i z reguły ludzie twierdzą że inteligencja sprzyja problemom, według mnie to trochę na wyrost znam sporo szczęśliwych inteligentnych i sporo prostych, nie koniecznie grzeszących inteligencją którzy są nieszczęśliwi i klepią biedę.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 27 gru 2013, 20:09
socorro, otoz to :great:
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez socorro 27 gru 2013, 20:14
carlosbueno, sądzę tak jak Ty- że nie ma jednoznacznej reguły: ,,bądź prosty, będziesz szczęśliwy".

szczęście, odbiegając od tego że jest pojęciem abstrakcyjnym, uwarunkowane jest milionem reguł, i mnóstwo cech charakteru, okoliczności, doświadczenia, towarzystwo i wiele wiele innych rzeczy na to wpływa.

chociaż mówi się ,,im mniej wiesz, tym lepiej śpisz", ale z drugiej strony- im więcej się wie, tym większą ma się świadomość pewnych spraw, tym mniej jest się podatnym na manipulacje na przykład. nie ma reguły.
Ostatecznie wszyscy mamy do opowiedzenia tylko jedną historię - ,,X,, na naszej mapie.
,,X,, oznacza nie miejsce, gdzie zaczyna się życie, lecz gdzie zaczyna się ono liczyć...
Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 27 gru 2013, 20:27
Ja myślę że jakbym był inteligentniejszy, chodzi mi o zdolności matematyczne, techniczne ( w których jestem daleko upośledzony)to na pewno łatwiej by mi było w życiu nawet jako nieśmiały i mało społeczny. Miałbym szansę na lepszą pracę niż prosta fizyczna i nie byłbym wyśmiewany z powodu swej głupoty. Moja siostra jest bardziej aspołeczna niż ja i równie nieśmiała a lepiej se radzi w życiu bo jest inteligenta i wszechstronnie zdolna a ja nie.
Najgorsze jest właśnie połączenie słabej psychiki z nikłą inteligencją i do tego wysoka samoświadomosć a ja to właśnie mam.

przez Arhol 27 gru 2013, 20:39
We wszystkim trzeba balansu...nie każdy problem trzeba rozważać pod pierdyliardem kątów,perspektyw,kombinować jak koń pod górę,czy rozkminiać egzystencjonalne bzdety całymi dniami,bo nic z tego nie wyniknie,prócz zmarnowania czasu i przepalenia czachy.
Tak i czasem według mnie trzeba szukać jak najprostszego rozwiązania, o ile się da.
Tyle że i tu,różnie bywa,bycie prostolinijnym i hmm,robienie wszystko na "pałe" bez ładu,składu,planu itd,też można się "przejechać".
Myślenie trzeba łączyć z działaniem,a inteligencje z hmm...czasem prostym tokiem myślowym?
Nie wiem jak to nazwać,by to miało sens,mam nadzieje że wiadomo o co chodzi w tym moim bełkocie :<
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez carlosbueno 27 gru 2013, 21:09
bittersweet napisał(a):
no już to chyba pisałem kiedyś, że kobieta jedna mi mówiła, najlepiej aby facet był skurwielem dla wszystkich na zewnątrz, a dla mnie czuły i opiekuńczy.
Taki bad boy o gołebim sercu to mit i sciema, jeden z z motywów popkultury, w realu niewystepujący. Ale wielu kolesi na takiego pozuje a laski marzą że spotkaja wcielenie Jamesa Bonda ;) jest to równie naiwne jak wiara w księcia na białym koniu ze złotym ujem 8)

Mi to zakrawa na rozczepienie osobowości, albo czasowe udawanie bo prawda wyjdzie później na jaw. Może i są takie osobniki na świecie, ale chyba rzadko spotykane jakoś nie chcę mi się wierzyć że np ktoś kto w pracy na wszystkich się wyładowuje i prześladuje, albo na dyskotekach obija mordy wszystkim jacy się nawiną będzie ciągle grzeczny i miły dla partnerki w domu.

przez wiejskifilozof 27 gru 2013, 21:12
Ja taki nie jestem,mord nie obijam.Jestem wrażliwy i nie znoszę przemocy.

przez jetodik 27 gru 2013, 22:55
Candy14,

a inteligentni ludzie nie potrafia sie bawic?

inteligentni potrafią, intelektualiści już trudniej mają...
-dobry ten schabowy - powie Zbychu
-czy jedząc to mięso biorę udział w holokauście zwierząt? - pomyśli intelektualista

detektywmonk,

Jestem wrażliwy i nie znoszę przemocy.

-50 do poważania u kobiet za takie teksty 8)
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Candy14 27 gru 2013, 23:05
intelektualista

to jakas choroba? :D
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez aptasia 27 gru 2013, 23:07
jeszcze nie jednostka chorobowa ale napewno jakieś groźne zaburzenie utrudniające normalne funkcjonowanie :lol:
"balansuję wciąż pomiędzy pragnieniami zupełnej samotności, by czytać i pracować, a tak wielką potrzebą ludzkich gestów i słów."
Sylvia Plath

przez carlosbueno 27 gru 2013, 23:08
to ja jestem intelektualistą lubię rozprawiać o różnych rzeczach( nie mających nic ze mna wspólnego najlepiej) ale z inteligencją to nie ma nic wspólnego.

przez Candy14 27 gru 2013, 23:08
w takim razie dzieki bogu ze jestem inteligentna ale tego nie zlapalam :mrgreen:

przez carlosbueno 27 gru 2013, 23:20
intelektualista to ktoś kto gada o pierdołach typu polityka, historia, filozofia, szeroko pojęta humanistyka a nie potrafi gniazdka wymienić, zawiązać krawata, supła czy innych prostych prac. Czyli ja np. ;)

Sortuj wg