Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez inbvo 12 maja 2012, 00:24
Marsal2 napisał(a):Kiya, podejść i zagadać.
A gdyby podeszła, potrafiłbyś to wykorzystać? (pytam serio jak coś)
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez Marsal2 12 maja 2012, 00:25
inbvo, patrz parę postów wyżej. Opisałem jedyną taką sytuację w moim życiu.
Marsal2

przez inbvo 12 maja 2012, 00:30
Marsal2 napisał(a):inbvo, patrz parę postów wyżej. Opisałem jedyną taką sytuację w moim życiu.
Rozumiem. Problem jest nie tylko w tym, żeby zagadać - bo jeden raz to może się i udać. Osobom takim jak np. ja brakuje otwartości i to jest prawdziwa przeszkoda w związku.

Wiele osób wyżej pisało że ma ten sam problem - albo że rozumie. Szkoda że brakuje tu na forum metod walki z tymi ograniczeniami. Pomysł poradnika "jak przestać być prawiczkiem" umarł śmiercią naturalną...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marsal2 12 maja 2012, 00:38
inbvo napisał(a):Rozumiem. Problem jest nie tylko w tym, żeby zagadać - bo jeden raz to może się i udać. Osobom takim jak np. ja brakuje otwartości i to jest prawdziwa przeszkoda w związku.

Problemem to może być, jeżeli nawet po długiej znajomości masz problem z otwarciem się.
Ja mam problem w drugą stronę. Jak już zostanie przełamana ta bariera pierwszego kontaktu, to za bardzo ufam osobie która tego dokonała.

inbvo napisał(a):Szkoda że brakuje tu na forum metod walki z tymi ograniczeniami. Pomysł poradnika "jak przestać być prawiczkiem" umarł śmiercią naturalną...

Z takim problemem powinien pomóc Ci psycholog. A poradnik, cóż, było by to wielotomowe dzieło, a i tak znalazłyby się przypadki, że ktoś nie znajdzie w nim pomocy.
Marsal2

przez KillBill 12 maja 2012, 06:49

przez Verona 12 maja 2012, 07:01
KillBill, niesamowite...wstałam kawkę popjam, papieroską palę, czytam wiadomości na onecie i ten właśnie artukuł przykuł moją uwagę :mrgreen: Zagladam do mojego ulubionego wątku na forum ,,,patrzę a tu link od Ciebie...ten sam artykuł :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co za wyczucie...masz nosa :great: Też pomysłałam o wklejeniu go tutaj ale nie chce już dowalać prawiczkom :nono: ..
wystarczy, ze TY to robisz :mrgreen: :uklon:
ale artykuł na prawdę polecam Panom do przeczytania :great:
Może choć odrobinę zmniejszą się ich kompleksy albo nie poczują się jak "fajtłapy" czy "niedorajdy" :great:

p.s takich określeń użyła autorka artykułu...to nie ja..na prawdę :mrgreen:
przeczytajcie sami, polecam, może to Was podbuduje,,,ja nie potrafię udzielać dobrych rad :bezradny: wiec zrezygnowałam z dalszej dyskusji ale przyglądam się jak ten wąteczek się rozwija
ok. już się nie wtrącam :mhm:
Bajo Chłopaki :papa:

przez carlosbueno 12 maja 2012, 09:12
co do artykułu nijak się ma do moich przeżyć i poglądów pokazuje typowy obraz medialny 30 letniego prawiczka czyli religijny maniak, wyparty gej. Właściwie tylko z tym Krystianem ludzie z tego wątku mogą się identyfikować ale też tylko częściowo, tamci ludzie poza swym prawictwem prowadzą normalne życie, robią kariery a tu dla wielu bycie prawiczkiem jest efektem ubocznym problemów psychicznych.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 12 maja 2012, 11:02
carlosbueno, zgadzam siez Toba. Pierwszy pomimo kilku podejsc nie dal rady wiec wymyslil sobie usprawiedliwienie , ze on to tylko z milosci i po slubie. Bzdury pisze pani psycholog ,ze to byl jego wybor. Jak kogos nie stac na kawior to mowi ,ze ni,e on kawioru nie lubi a w ogole to jest obrzydliwy. Trzeciego pomijam bo sprawa jest oczywista ...tylko drugi uczciwie potrafil sie przyznac i wyciagnac wnioski "zamiast wziąć się za siebie – zrzucić trochę na wadze, otworzyć na rówieśników i wyjść poza mury biblioteki czy uniwersytetu, pogrążałem się w swojej beznadziei."
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez carlosbueno 12 maja 2012, 11:23
Co do tego pierwszego to on szczyci się swoim prawictwem uważa że należy przez to jakiejś elity takie odniosłem wrażenie. Skoro jego próby nie wypaliły musiał se je jakoś wytłumaczyć ostatecznie lepsze to dla psychiki niż zamartwianie się że jest się prawiczkiem, czy impotentem.
Największy Forumowy Maruda

przez Candy14 12 maja 2012, 11:35
Dobrze, ze jakis mechanizm obronny znalazl...zle ze nie potrafi byc wobec siebie uczciwy i pracowac nad soba
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

przez inbvo 12 maja 2012, 11:46
A ja wierzę że istnieją tacy co są prawiczkami z wyboru w wielu ok. 30 lat- nawet później. Nie wiem czy akurat ten - ale wierzę że są. Głównie powodom takich wyborów jest religia.

przez linka 12 maja 2012, 11:48
Candy14, A od kiedy to chęć zachowania dziewictwa do ślubu to powód do pracy nad sobą? :shock:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Marsal2 12 maja 2012, 11:52
linka, mowa raczej była o Krystianie z artykułu.
Artykuł... cóż, nic nie wnoszący, a komentarze pani psycholog... sam bym potrafił coś takiego napisać.
Marsal2

przez linka 12 maja 2012, 12:22
Hmmm no tak, Pan Krystian nie miał za łatwo w życiu ....... ale są rzeczy które można w sobie zmienić łatwiej i są takie które są ciężkie do pokonania a są i takie niemożliwe.
Że introwertyk - ok zmiana tego nie jest łatwa ani szybka, ale pewnie da się.... choć ja uważam, że ludzie się nie zmieniają o ile nie jest to wynik p. choroby czy warunków życia...... ale np. nadwaga - wybaczcie ale zrzucenie zbędnych kilogramów nie wymaga niczego poza cierpliwością, konsekwencją i silną wolą..... ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Sortuj wg