Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez rotten soul 10 wrz 2013, 20:10
Sorrow,
Na forum i na żywo to dwie różne sprawy. Przynajmniej w moim przypadku. Tu byłem (bo już raczej nie jestem, gdyż weny mi brakuje) wygadany, a na zlocie pokazałem się jako największy milczek i odludek.

A tych 100%-towych to faktycznie garstka :?
rotten soul

przez carlosbueno 10 wrz 2013, 20:25
rotten soul napisał(a):Sorrow,
Bo introwertyków jest cała masa

Tjaaa, dosłownie tabuny. Co rusz się o nich potykam. :mrgreen:

Podobno 30-40% polskiego społeczeństwa to introwertycy, a w Skandynawii większość, ale as różne skale introwertyzmu, jest zdrowy i chorobliwy introwertyzm i ten drugi przeszkadza w życiu. Moja siostra jest o niebo bardziej intro niż ja a prowadzi szczęśliwe dla niej życie choć dla większości byłoby nudne bo w życiu nie była na tzw imprezie( znaczy kiedyś była ale uciekła bo tego nie rozumie)
Podział introwertyków

Henjum[5] (1982) podzielił introwertyków na dwie główne grupy:

grupa A: samowystarczalny, pewny siebie, pracowity, z mocnymi postanowieniami, powściągliwy, lubiący zajęcia, które wymagają introspekcji.
grupa B: nieśmiały, zamknięty w sobie, z niskimi umiejętnościami nawiązywania kontaktów z ludźmi, bojący się ludzi i robienia czegoś przed innymi, lubiący być zostawiony samemu.
Największy Forumowy Maruda

przez rotten soul 10 wrz 2013, 20:32
carlosbueno,
Tak czytałem te statystyki z Wikipedii. Między bajki je należy włożyć. Z 5 % to górny pułap według mnie.
Ten podział A i B to też nietrafiony moim zdaniem. Ja mam cechy z obu typów.
rotten soul

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sorrow 10 wrz 2013, 20:38
rotten soul napisał(a):carlosbueno,
Tak czytałem te statystyki z Wikipedii. Między bajki je należy włożyć. Z 5 % to górny pułap według mnie.

w Katowicach jest dużo więcej.

przez carlosbueno 10 wrz 2013, 20:39
rotten soul, ja mam tylko i wyłącznie b, nie mam żadnych pozytywnych cech introwertyka, ale mam tez parę ekstrawertycznych także ja takim stu precentowym intro nie jestem, u mnie wycofanie z życia ma charakter lękowo- depresyjny niż osobowościowy. Ja np jestem bardzo niecierpliwy, szybko chce gratyfikacji, mam problemy z dłuższym skupieniem się na czymkolwiek, a to przeciez cechy intro, nie nadaję się też na inżyniera, technika, informatyka, fachowca tak jak większość intro.

przez Autodestrukcja 10 wrz 2013, 20:40
introwertyzm i ekstrawertyzm to bieguny. kazdy gdzies jest pomiędzy. jest też coś takiego jak ambiwertyzm.
tak mi se wydaje.
Autodestrukcja

przez mark123 10 wrz 2013, 20:41
carlosbueno napisał(a):Henjum[5] (1982) podzielił introwertyków na dwie główne grupy:

grupa A: samowystarczalny, pewny siebie, pracowity, z mocnymi postanowieniami, powściągliwy, lubiący zajęcia, które wymagają introspekcji.
grupa B: nieśmiały, zamknięty w sobie, z niskimi umiejętnościami nawiązywania kontaktów z ludźmi, bojący się ludzi i robienia czegoś przed innymi, lubiący być zostawiony samemu.

Ja należę raczej do B.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez buka 10 wrz 2013, 20:42
hmm,mnie by w tej definicji intro interesowało to czy introwertyk to osoba wycofana,zamknięta i samowystarczalna w swoim świecie czy też wycofana,ale pragnąca kontaktu z ludźmi

Typem pierwszym jest naprzykłąd mój brat który wcale nie odczuwa potrzeby nawiązywania relacji międzyludzkich i zdaje się być dobrze zakonserwowany w swoim introwertyźmie,można nawet powiedziec że ma silną osobowość.
Ostatnio edytowano 10 wrz 2013, 20:45 przez buka, łącznie edytowano 1 raz

przez carlosbueno 10 wrz 2013, 20:44
buka napisał(a):hmm,mnie by w tej definicji intro interesowało to czy introwertyk to osoba wycofana,zamknięta i samowystarczalna w swoim świecie czy też wycofana,ale pragnąca kontaktu z ludźmi

taka to dystymik typowy czyli np ja, introwertyk typu A jest szczęśliwy w swej samotni.

przez mark123 10 wrz 2013, 20:45
buka napisał(a):hmm,mnie by w tej definicji intro interesowało to czy introwertyk to osoba wycofana,zamknięta i samowystarczalna w swoim świecie czy też wycofana,ale pragnąca kontaktu z ludźmi

Niezaburzony introwertyk raczej potrzebuje kontaktu z ludźmi, tylko że wystarcza mu mało tych kontaktów.
Pociąg do bycia ofiarą toksycznego mężczyzny leży w naturze każdej kobiety, tyle że u niektórych kobiet ta natura jest mocno aktywna, a niektórych słabiej i te się jej przeciwstawiają.

przez jetodik 10 wrz 2013, 20:47
racja te definicje są skrajne.
http://www.poomoc.pl/beta.php - na jednej stronie wszystkie kółeczka do klikania (pajacyk, pusta miska itd.)

przez Autodestrukcja 10 wrz 2013, 20:49
raczej rozróżniają introwertyków na tych ktorzy mają problemy i na tych którzy mniej ;D przystosowani i nieprzystosowani. wszystkich tak można podzielić :)
Autodestrukcja

przez carlosbueno 10 wrz 2013, 20:51
Ja w skali od 1 do 10 gdzie jeden to intro a 10 ekstra miałem 4 i było to badanie w poradni psychologicznej. Czyli taki lekko intro jestem, ale za to skrajny neurotyzm mam.

przez mark123 10 wrz 2013, 20:52
carlosbueno napisał(a):

taka to dystymik typowy czyli np ja, introwertyk typu A jest szczęśliwy w swej samotni.

Ale też jeśli komuś nie przeszkadza bycie samotnikiem to i tak niekoniecznie należy do A.
Ja nigdy nie potrzebowałem kontaktów z ludźmi w realu, nie odczuwałem i nie odczuwam cierpienia, że nigdy nie miałem żadnych znajomych, a do typu A nie należę.

Sortuj wg