Faceci którzy nigdy nie byli w związku i prawiczki. Szanse ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez inbvo 27 maja 2013, 23:40
siostrawiatru, ale ja nigdy nie chciałem dzieci. i mam na to cała długie uzasadnienia...
"nowa filozofia wolności słowa: myśl jak my albo Ci najebiemy"
>> https://www.youtube.com/watch?v=9Z9Fj4wU5t0 <<

przez anonus 27 maja 2013, 23:42
Kestrel, teraz zadam Ci ciezkie pytanie (tylko nie obraz sie): czemu skoro masz zdanie w prawie kazdej dziedzinie (widac, jak sie poczyta Twoje posty), to nie radzisz sobie w zyciu? O co tu chodzi? Mam na mysli to, ze gadasz jak poukladany gosc, a z tego co mi wiadomo, to przeciez masz dosyc niezle problemy ze soba.
anonus

przez Candy14 27 maja 2013, 23:43
inbvo, Tobie sie moze jeszcze odmienic. Zakochasz sie i bedziesz chcial. Dzieci nie sa bleeeeeee... sporo z nimi radosci ale ciesze sie, ze mialam jedno bo nie wiem czy bylabym dobra matka przy wiekszej gromadce
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez siostrawiatru 27 maja 2013, 23:47
Candy14 napisał(a):inbvo, Tobie sie moze jeszcze odmienic. Zakochasz sie i bedziesz chcial. Dzieci nie sa bleeeeeee... sporo z nimi radosci ale ciesze sie, ze mialam jedno bo nie wiem czy bylabym dobra matka przy wiekszej gromadce

A ja się panicznie boję, że byłabym taka jak dla mnie była moja matka. Bo ojca nie znam w ogóle więc się nie wypowiadam.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez inbvo 27 maja 2013, 23:48
Candy14, bo dla mnie, tzn w moim chorym wyobrażeniu dzieci to sposób na zniewolenie, a jako ojciec/ matka stajesz się niewolnikiem bez własnych praw pracującym bez umiaru dla "dobra rodziny".

A rodzina dla mnie nie istnieje inna niż ta oparta... nawet nie na zależności tylko wręcz niewoli ;)

Stąd nie wiem czy 10 lat terapii mi pomoże żebym zmienił poglądy... :P

przez Candy14 27 maja 2013, 23:51
siostrawiatru, ja bylam przeciwienstwem mojej matki..wrecz czasami przeginalam w druga strone niestety. Chcialam, zeby moje dziecko nie przechodzilo tego co ja bo chyba wciaqz bylam dzieckiem i nie zapomnialam jak sie czulam
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

przez siostrawiatru 27 maja 2013, 23:52
inbvo napisał(a):Candy14, bo dla mnie, tzn w moim chorym wyobrażeniu dzieci to sposób na zniewolenie, a jako ojciec/ matka stajesz się niewolnikiem bez własnych praw pracującym bez umiaru dla "dobra rodziny".

A rodzina dla mnie nie istnieje inna niż ta oparta... nawet nie na zależności tylko wręcz niewoli ;)

Stąd nie wiem czy 10 lat terapii mi pomoże żebym zmienił poglądy... :P

A ja się boję, że nie będę je kochać. Te moje ewentualne dzieci. Mnie nikt nie kochał i co ze mnie wyrosło? Zalękniona, niepewna istota, która chciałaby nie istnieć.
“Ja… ja naprawdę w tej chwili nie bardzo wiem, kim jestem, proszę pana. Mogłabym powiedzieć, kim byłam dziś rano, ale od tego czasu musiałam się już zmienić wiele razy.”

przez Arhol 27 maja 2013, 23:52
anonus, Nie we wszystkim mam własne zdanie,czasem są kwestie,dziedziny przy których milczę,bo raczej nie mam zbyt wiele do powiedzenia.
Co do własnego zdania,można je mieć,jednak bronienie go nie zawsze mi wychodzi,często się mylę.
Co do poukładania - być może,jednakowoż rozsądek teoretyczny,nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem życiowym.
Wydaje mi się że mam dosyć sporą samoświadomość,własnych braków,problemów,wad.
Co do tego czemu mam problemy z samym sobą - bezczynność,lenistwo,ale nie tylko i wyłącznie,sporo też w tym strachu,niskiej samooceny.
Za dużo teoretyzowania,myślenia,za mało działania,wytrwałości,zdecydowania.
Przyczyny?
Część to mój charakter,część to takie a nie inne decyzje które doprowadziły do obecnych konsekwencji,być może otoczenie (rodzina) miało spory wpływ na to wszystko,tu sam tak do końca nie potrafię określić.

-- 27 maja 2013, 22:55 --

siostrawiatru, Często jest strach i często się zdarza iż powielamy schematy naszych rodziców,bo to się człowiekowi w głowie wyryło,takie a nie inne (często złe i mylne) wzorce,jednak wydaje mi się że samokontrola,upór i pomoc (jak np terapia) może pomóc w zmianie tych schematów.
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez siostrawiatru 27 maja 2013, 23:56
Candy14 napisał(a):siostrawiatru, ja bylam przeciwienstwem mojej matki..wrecz czasami przeginalam w druga strone niestety. Chcialam, zeby moje dziecko nie przechodzilo tego co ja bo chyba wciaqz bylam dzieckiem i nie zapomnialam jak sie czulam

Bo tego się nie zapomina. Nawet jak dożyję 60tki to będę pamiętać te złe, chore chwile.
Terapeuta dał mi zadanie na ten tydzień. Przytulać MATKĘ codziennie :shock: CHryste, nie wiem czy dam radę z tymi wszystkimi żalami w środku.

przez Candy14 27 maja 2013, 23:57

inbvo, dlatego ja nie wyjde juz za maz. Nie wiem...moze to taka bezpieczna furtka dla mnie ale nie przysiegne nukomu milosci po grob

przez anonus 27 maja 2013, 23:59
Kestrel, juz nie pytam o geneze Twoich problemow. Chodzi mi o to, ze gdybym Cie nie znal, to strzelalbym, ze calkiem dobrze Ci sie zyje, ze swoimi konkretnymi wypowiedziami musisz sprawiac, ze w otoczeniu masz duzo osob szanujacych Cie, itp.

Tak dochodze do wniosku, ze chcialbym miec jaja jak Naruto. Ten gosc mial zasrane dziecinstwo a kazdej przeszkodzie czy to fizycznej czy psychicznej potrafil stawic czolo, a swoim zaparciem i nieustannym dazeniem do celu sprawial, ze ludzie zaczynali go szanowac. Fajnie by tak bylo miec, co Kestrel, ?
anonus

przez siostrawiatru 28 maja 2013, 00:00
Kestrel napisał(a):anonus, Nie we wszystkim mam własne zdanie,czasem są kwestie,dziedziny przy których milczę,bo raczej nie mam zbyt wiele do powiedzenia.
Co do własnego zdania,można je mieć,jednak bronienie go nie zawsze mi wychodzi,często się mylę.
Co do poukładania - być może,jednakowoż rozsądek teoretyczny,nie zawsze idzie w parze z rozsądkiem życiowym.
Wydaje mi się że mam dosyć sporą samoświadomość,własnych braków,problemów,wad.
Co do tego czemu mam problemy z samym sobą - bezczynność,lenistwo,ale nie tylko i wyłącznie,sporo też w tym strachu,niskiej samooceny.
siostrawiatru, Często jest strach i często się zdarza iż powielamy schematy naszych rodziców,bo to się człowiekowi w głowie wyryło,takie a nie inne (często złe i mylne) wzorce,jednak wydaje mi się że samokontrola,upór i pomoc (jak np terapia) może pomóc w zmianie tych schematów.

Tyle, że mnie wychowywał starszy brat , który był moim idolem, wzorem.

-- 28 maja 2013, 00:03 --

anonus napisał(a):Kestrel, juz nie pytam o geneze Twoich problemow. Chodzi mi o to, ze gdybym Cie nie znal, to strzelalbym, ze calkiem dobrze Ci sie zyje, ze swoimi konkretnymi wypowiedziami musisz sprawiac, ze w otoczeniu masz duzo osob szanujacych Cie, itp.

Tak dochodze do wniosku, ze chcialbym miec jaja jak Naruto. Ten gosc mial zasrane dziecinstwo a kazdej przeszkodzie czy to fizycznej czy psychicznej potrafil stawic czolo, a swoim zaparciem i nieustannym dazeniem do celu sprawial, ze ludzie zaczynali go szanowac. Fajnie by tak bylo miec, co Kestrel, ?

Bo Kestrel to mądry facet. Troszkę zagubiony , ale mądry.

przez Arhol 28 maja 2013, 00:10
anonus, Jako-tako nigdy nie miałem problemów finansowych,czy też niewiele mi w życiu brakowało.
Co do szacunku to nie wiem - gdy miałem znajomych w szkole itd,zwykle szło się dopasować, i być względnie lubianym,nie miałem z tym problemu.
Ze strony rodziny raczej nie,owszem,nigdy nie byłem bity.
Zaś znacznie częściej słyszałem od rodziny krytykę,żarty z wad,wypominanie ich,często poniżanie itd,może też mam słabszą psychikę niż przeciętny człowiek,nie wiem.

jak dochodze do wniosku, ze chcialbym miec jaja jak Naruto. Ten gosc mial zasrane dziecinstwo a kazdej przeszkodzie czy to fizycznej czy psychicznej potrafil stawic czolo, a swoim zaparciem i nieustannym dazeniem do celu sprawial, ze ludzie zaczynali go szanowac. Fajnie by tak bylo miec, co Kestrel, ?

Trzeba mieć na uwadze iż to postać świata przedstawionego, i można ją dowolnie ukształtować,ale fakt - takie cechy charakteru to cenna rzecz.

Tyle, że mnie wychowywał starszy brat , który był moim idolem, wzorem.

Tu nie wiem...może czasem reszta środowiska miała wpływ,zaś często ludzie mają skłonności do wyłapywania negatywnych wzorców,nie tych dobrych.
Ale kto wie
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

przez inbvo 28 maja 2013, 00:11
Candy14 napisał(a):

inbvo, dlatego ja nie wyjde juz za maz. Nie wiem...moze to taka bezpieczna furtka dla mnie ale nie przysiegne nukomu milosci po grob
trafnie ujęte.

moja rodzina się mnie wyrzeknie prędzej czy później. bo nie zaakceptują mojego podejścia np. chęci życia w wolnym związku...

Sortuj wg