Dlaczego po skończeniu 18 czas "przyspiesza" ?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez pakamera 06 paź 2011, 21:25
Matka mi mówiła, że jeśli skończy się 18 to lata wtedy szybko lecą - nie wierzyłem jej ale okazało się to prawdą.

Jak byłem dzieciakiem to czas bardzo wolno przemijał, ferie mimo, że 2 tygodniowe trwały wieczność a wakacje to już w ogóle - cały tamten okres wypełniony był zabawą.

Już za kilka miesięcy stuknie mi 21 :shock: i jestem ciekaw dlaczego czas tak teraz bardzo przemija mimo, że od kilku lat moje życie jest bardzo nudne, ubogie z rutyną.

:?:

przez linka 06 paź 2011, 21:42
Mi lecą tak samo od osiemnastki....... natomiast zasada jest taka, że od skończenia osiemnastu lat, dużo więcej decyzji podejmuje się samemu i czas "ucieka" gdy trzeba się zająć tym samemu....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Zmęczonyyy 07 paź 2011, 23:40
To nie jest tak, że od 18stki. Czas przyspiesza wraz z dorastaniem, płynnie. Dlaczego? Może dzieci nie mają tak dużej świadomości czasu, nie rozmyślają o przyszłości, nie kalkulują, nie planują. Mi teraz lata lecą tak szybko, że aż ciężko uwierzyć. Kiedyś rok to było dużo, teraz chwila.
Zmęczonyyy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CichoCiemny 08 paź 2011, 19:46
Zależy co się robi, im bardziej jesteś czymś zajęty tym ma się wrażenie, że czas szybciej leci.
Za to po zielonej magii wszystko się taaaak faaajnie spoooowaaaaaalnia :lol:

przez Luc84 18 kwi 2012, 00:59
Ja też mam wrażenie że czas przyspieszył w dorosłości.
8 lat podstawówki się niesamowicie ciągnęło (jak chodziłem to była 8letnia), a teraz nawet nie zauważyłem jak minęły 4 lata od studiów i 9 lat od matury.

Ale jak byłem w takiej szkole policealnej na praktyce z księgowości to odkryłem wehikuł na zatrzymanie czasu - sprawdzanie faktur ;)
Dniówka ciągnie się jak tydzień pracy :lol: Tylko że bardzo szybko się ma dość...
Luc84

przez Midas 18 kwi 2012, 23:41
No jest tak... szczególnie pierwsze 10 lat życia mi się niesamowicie dłużyło, później do 18 w miarę średnio, a potem to nawet przestałem liczyć ile mam lat.
Padłeś?! Powstań!!

Sortuj wg