Czy jest jeszcze sens pisać na forach?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Vian 06 wrz 2011, 21:21
Długie, ale celne; warto poczytać.

http://www.techfanatyk.net/czy-jest-jes ... na-forach/
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez CichoCiemny 07 wrz 2011, 02:31
Nie chcę mi się tego czytać teraz, ale sens jest, tylko trzeba sobie znaleźć forum o odpowiedniej dla siebie tematyce.
Ja się udzielam na kilkunastu, jestem uzależniony od tego. :P

przez Vian 07 wrz 2011, 13:32
KeFaS, no właśnie ten tekst sugeruje, że w obecnych czasach "dzieci neo" znalezienie tylko odpowiedniej tematyki może nie wystarczyć. ;-)
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez CichoCiemny 08 wrz 2011, 02:44
Oczywiście, to było uproszczenie, bo najbardziej liczy się klimat na forum i ludzie jacy się na nim udzielają, a "dzieci neo" znajda się wszędzie, tego się nie da powstrzymać (i nie mówię tylko o forach, ale też o innych miejscach do komunikacji jak chociażby IRC), można jedynie je ignorować, to się znudzą, a kiedyś i tak wyrosną z tego i się nauczą jak dyskutować "na poziomie".

przez wiejskifilozof 15 wrz 2011, 07:23
Ja mam 3 fora , książki, zoologia i Forum Psychologiczne . Warto . :D

przez paradoksy 15 wrz 2011, 09:08
pisać, czytać - tak
ale wciągać się bez końca we wszystko - nie
to działa niezdrowo, dochodzi do momentu kiedy nie możemy nie odpalić forum w ciągu dnia, posprawdzać wszystkich odpowiedzi, ogarnąć i odpowiedzieć...
przyznam że był okres w moim życiu kiedy miałam nadmiar wolnego czasu, siedziałam na forum praktycznie non stop, 0 dystansu, pogrążanie się tylko we wszystkim.... tragedia, nie polecam
paradoksy

przez _asia_ 15 wrz 2011, 09:16
paradoksy napisał(a):pisać, czytać - tak
to działa niezdrowo, dochodzi do momentu kiedy nie możemy nie odpalić forum w ciągu dnia, posprawdzać wszystkich odpowiedzi, ogarnąć i odpowiedzieć...
przyznam że był okres w moim życiu kiedy miałam nadmiar wolnego czasu, siedziałam na forum praktycznie non stop, 0 dystansu, pogrążanie się tylko we wszystkim.... tragedia, nie polecam

u mnie dokładnie to samo Basiu... tak to opisałaś, że czuję się jakbym czytała o sobie. :roll: :pirate: :P na szczęście złapałam już dystans.
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez shinobi 15 wrz 2011, 10:05
paradoksy napisał(a):pisać, czytać - tak

Podpiuję się wszystkimi kończynami pod tym postem.

przez depresyjny86 15 wrz 2011, 19:01
No Basia ma rację...Niestety ja mam taki okres teraz...........
:)

przez Vian 16 wrz 2011, 00:53
Wiecie, tylko ten tekst jest o różnicach w treści merytorycznej forów od czasu łatwego i taniego dostępu do internetu przez co fora zostały najpierw masowo zalane przez smarkaterię, która de facto nie ma nic do powiedzenia, a do tego powszechność dynamicznych ip utrudnia walkę ze wszelkiej maści spamerami i trollami. W efekcie ludzie, którzy na forach tematycznych siedzieli, bo chcieli rozmawiać o swoich pasjach, zainteresowaniach, dzielić się wiedzą, dyskutować, zaczęli odchodzić, bo w zalewie tego wszystkiego zwyczajnie ginęli. Koniec końców większość for zaczęła obumierać, począwszy od tych największych, ogólnych, a powoli zaczęło docierać to i do mniejszych, tematycznych.

Ja jestem teoretycznie na kilkunastu forach, praktycznie na dwóch. No - dwóch i pół, na tym na pół gwizdka. Resztę sobie podarowałam, bo zwyczajnie straciły dla mnie klimat albo zmarły śmiercią naturalną.
Lisbeth Salander

przez shinobi 16 wrz 2011, 08:55
Vian, :***

Sortuj wg