Najlepsze sposoby nauki języka angielskiego.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez halenore 01 wrz 2011, 14:47
Michuj napisał(a):/cenzura/ nie chce wiadomości. Może jakiś dobry podręcznik z ćwiczeniami, albo coś...? :why:

To seriale obyczajowe produkcji BBC, kino angielskie jest arcyciekawe ;)
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez Vian 01 wrz 2011, 14:55
PS.
My na studiach na poziomach advance zwyczajnie czytamy normalne podręczniki psychologiczne, książki naukowe, tyle, że po angielsku. Z ćwiczeniami to samo - zwyczajna praca na jakiś temat, ale po angielsku.
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

przez Michuj 01 wrz 2011, 15:18
Powtarzam kochani, że bardzo dużo oglądałem telewizji i słuchałem radia i napewno to pomaga, ale to taki dodatek. OCzywiście najbardziej wartościowe są rozmowy. Co do moich doświadczeń to super jest praca z osobą która Cię poprawia, lub gdy coś mówisz słowami kluczami i złapie kontekst to powie jak powinno prawidłowo wyglądać zdanie. Takie głupie 3 miesiące naprawdę dały spory postęp.

Może inaczej. Czy polecilibyście jakieś konkretne materiały do nauki (jak narazie to wiem o SITA) ?
Michuj

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Misiek_NL 01 wrz 2011, 15:30
Misiek_NL

przez CichoCiemny 02 wrz 2011, 01:45
Zdecydowanie najlepszy sposób nauki obcego języka to po prostu konwersacje w tym języku. Czy to na żywo, czy przez Internet, ważne żeby rozmawiać jak najwięcej z różnymi ludźmi.
Inne to oglądanie filmów w oryginale, czytanie książek/artykułów po angielsku, ogólnie wszelkie zetknięcia z obcym językiem jakoś go nam przybliżają, jeżeli zna się już podstawy.

-- Pt, 2 wrz 2011, 01:49 --

Chcesz mówić "perfekt" to nie pozostaje nic innego jak po prostu dużo gadać, aż będziesz miał odpowiednio duży zasób słów i wyrobisz sobie akcent do tego stopnia, że spokojnie będziesz mógł mówić jak rodowity anglik ;)
Ale do tego potrzeba czasu, nie ma "szybkich" sposobów, chyba że ktoś ma wrodzony talent do tego i potrafi się nauczyć w rok kilku języków naraz, a takich ludzie jest bardzo niewielu.

-- Pt, 2 wrz 2011, 04:37 --

Aha, dopiero przeczytałem cały temat... w takim razie, jak już inni pisali, czytaj specjalistyczną literaturę, oglądaj dokumenty po angielsku, które opowiadają fachowym językiem, itd.
Nie próbowałem nigdy SIT-y, ani nic podobnego, ale nie wszystkim takie coś podchodzi po prostu, jak wypróbujesz to daj znać czy w ogóle coś Ci to dało?

przez pakamera 02 wrz 2011, 10:28
A jak zrozumieć słowa, które brzmią jak inne?

Np. Madonna śpiewa ''you hold the key'' a ja ciągle słyszę ''you born to kill''.

przez Michuj 02 wrz 2011, 10:50
Trzeba się osłuchać. Ja już sobie taki nawyk wyrobiłem, że jadąc w aucie słuchając muzyki, analizuję prawie każde wyśpiewane słowo. Chociaż na osłuchanie się z językiem najwięcej dał mi wyjazd do anglii. W dodatku w moich okolicach był paskudny akcent co powodowało, że podczas rozmowy musiałem mieć bardzo wyostrzone zmysły. Po paru tygodniach nie było już problemu.
Michuj

przez monia90 06 paź 2013, 14:51
Mi oprócz wspomnianych powyżej filmów w oryginale dużo dało słuchanie tzw. podcastów, w sieci znajdziesz ich sporo. Ale nie ukrywam, że najwięcej się nauczyłam będąc w Londynie na kursie w tej szkole. Nie ma to jak żywy kontakt z językiem, ewentualnie można pokonwersować przez Skype, jak nie możemy sobie pozwolić na taki wyjazd.

Sortuj wg