Meteoropatia

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Meteoropatia

przez Im_Back 31 lip 2011, 12:13
całe życie uważałem się za meteoropatę za meteoropatę .
A tu nagle zawaliła się opoka i kolejny wykręt dla własnego samopoczucia
a raczej dla jego tłumaczenia . Właśnie zakończyłem ponad 3 miesięczny pobyt
na dziennym . Mailem tam sporo czasu na rozmowy i czytanie periodyków
medycznych ze wskazaniem na tematykę psychologiczna głównie Charaktery.

W jednym ze starych numerów charakterów natrafiłem na artykuł ,który
co prawda nie pokazywał 100% dowodów na brak wpływu pogody na samopoczucie .
Zacząłem rozmyślać nad drobiazgiem ,a mianowicie ;Pogoda ma wpływ na
osoby z problemami kardiologicznymi ale ni jak nie możne mieć wpływu w takim stopniu
na osoby o silnych organizmach ,bez nadciśnienia czy innych takich .Zła pogoda -brak słońca ,wilgotno,szarobure i ponure dni ,mogą nas jedynie przygnębiać . Lecz jak każdy Polak wie
polak -meteoropata zmiany ze złej na dobra tez odczuwamy dotkliwie ,nie tylko spadki ale
i skoki w gore ciśnienia atmosferycznego są dla nas koszmarne .

I tu w "Charakterach" natrafiłem na informacje .iż jesteśmy jedynym narodem na świecie
który potrafi wiązać pogodę z samopoczuciem ,dla którego ciśnienie jest jak tlen tak istotne .
Niby nie ma argumentacji dowodowej ,ze meteoropatia to wąski margines . Ale do mnie
przemawia badanie statystyczne pokazujące ,że tylko MY POLACY cierpimy na meteoropatie
w tak olbrzymiej skali . Mój świat wykrętów zaczyna się zawalać ,na co ja teraz zrzucę złe samopoczucie ?
Im_Back

Meteoropatia

przez *Monika* 31 lip 2011, 12:34
Im_Back, A to bardzo ciekawe, o czym piszesz.
Nie wiem w takim razie jak wytłumaczyć senność w taki deszczowy dzień jak dzisiaj, bóle stawów podczas gwałtownych zmian ciśnienia i pogody(ze słonecznej na deszczową i odwrotnie).
Nigdy pod tym kątem nie patrzyłam na swoje trudności.
Może pogoda to taki pseudo-wyznacznik moich stanów? :shock:
Obrazek
Główny Moderator

Meteoropatia

przez Im_Back 31 lip 2011, 12:39
Może pogoda to taki pseudo-wyznacznik moich stanów? :shock:

Ja się zastanawiam czy nie kontrastuje złego samopoczucia ,w końcu jest depresyjna taka
pogoda . A reszta to piep***a somatyzacja .
Im_Back

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Meteoropatia

przez Angelo24 07 cze 2012, 02:05
Więc tak, co do meteoropatii cierpi na nią wiele osób w naszym i nie tylko naszym kraju. Pogoda a właściwie jej nagłe zmiany [Fronty atmosferyczne, nagłe skoki ciśnienia, wysoka temperatura, porywiste wiatry] mają duży wpływ na samopoczucie osób zwanych "Meteoropatami". Częstymi objawami przy takowych zmianach są między innymi mocne, napadowe bóle głowy, czasami nawet o stanach migrenowych, bóle kości i stawów, zaburzenia emocjonalne, szczególnie nagłe przechodzenia z jednego stanu emocjonalnego do drugiego, często pojawia się rozdrażnienie, osłabienie ogólne organizmu a czasem nawet chwilowe utraty świadomości*.

Jak się z tego leczyć? Niestety nie da się całkowicie tego wyleczyć, nie istnieje żaden lek który byłby wstanie usunąć tego typu "Schorzenie" jedynie można leczyć objawowo, w przypadku bólów głowy środki zawierające Paracetamol były by najlepszą metoda, w przypadku np, bólów stawów środki działające miejscowo, znieczulająco... I tak dalej i tak dalej.

* Z tym ostatnim się nie zgodzę, ale niektóre dzieła "Zawodowe" twierdzą że parę takich przypadków było..

Ahh i byłbym zapomniał. Dla osób z problemami układu krążenia nagłe zmiany ciśnienia atmosferycznego oraz porywisty wiatr mogą być bardzo niebezpieczne, tyczy się to także wysokich temperatur, dlatego moim zdaniem najlepiej w takich momentach zostawać w domu, a gdy jednak musimy wyjść na miasto lepiej wziąć leki które przepisał lekarz...

Pozdrawiam!
"Jestem tym kim jestem, sobą... : ) "

Meteoropatia

przez Amon_Rah 07 cze 2012, 02:13
Zawsze jakas rada;)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
KOCOBO JE CPБИЈА!

Meteoropatia

przez Angelo24 07 cze 2012, 02:15
Postaram się opracować odpowiednie zalecenia i rady jak tylko znajdę trochę czasu, będzie dużo czytania ; ) Bo trzeba przede wszystkim opisać każdy czynnik z osobna, mniej więcej podzielić to na kategorię i zalecenia co i jak może pomóc, trochę roboty z tym będzie, jednak chętnie ją wykonam.
"Jestem tym kim jestem, sobą... : ) "

Meteoropatia

przez nerwa 19 kwi 2013, 16:51
A wlasnie, jak sie czujecie w taka deszczowa i pochmurną pogode?
Ja generalnie wole taka niż slonce i z jednej strony czuje sie wtedy jakos spokojniej. Z drugiej, kiedy akurat musze np. isc do pracy i siedziec tam caly dzien - to jest wrecz przeciwnie. Czuje sie senna - jak we snie, co wzmaga troche derealizacje, i przez to jestem jeszcze bardziej poddenerwowana.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Meteoropatia

przez Rafka 19 kwi 2013, 17:23
ja lepiej się czuję jak pada za oknem. Np. dzisiaj.
Rafka

Meteoropatia

przez *Monika* 20 kwi 2013, 08:54
Ja na każdą zmianę pogody reaguję bólem mięśni :(
Obrazek
Główny Moderator

Meteoropatia

przez Pandorka 25 kwi 2013, 22:08
Bzdury, że tylko Polacy uważają się za meteropatów. Mnie zwykle bolą kolana na deszcz. I mojego chłopaka mama równiez odczuwa zmiany pogodowe... zawsze się z niej śmiał, że to niemożliwe. Ale jak już ma dwa takie przypadki... przegrał ze mną zakład kilka dni temu tak mnie kolana bolały i powiedziałam, że jutro na pewno będzie padać... i padało od samego rana. Jego mama niestety nie wiem, czy też miał wówczas jakieś objawy. Ale jak z nią wcześniej rozmawiałam, to była trochę zła na swoich synów, że jej nie wierzą, nawet lekarz ją wyśmiał z tego powodu. On nie jest Polką... Nie wiem, kto pisał ten artykuł w "Charakterach", ale jeśli, ktoś pisze takie bzdury, to znaczy, że pisze, co mu się akurat skojarzy.

Meteoropatia

przez nerwa 25 kwi 2013, 22:14
Ja mam taka samą akcje z kolanami, przwaznie jak ma padac, to czuje w kolanie, takie "darcie" jakby. Troche ból, troche takie dziwne odczucie, i praktycznie zawsze potem pada na drugi dzień.
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

Sortuj wg