Anders Breivik czyli co dalej z Europą ......

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Anders Breivik

przez TheGrengolada 29 lip 2011, 16:59
rober6666 napisał(a):TheGrengolada
...ale dlaczego biały człowiek tak łatwo podbił afrykę???
Bo zastał tam epokę kamienia łupanego.Brak jakiegokolwiek rozwoju na przestrzeni tysięcy lat !!! We własnym środowisku !! Bez ingerencji z zewnątrz !!
OK
Dziękuję Wszystkim za dyskusję, jak zwykle burzliwą z moim udziałem.
do zobaczenia w innym temacie :D

Dlaczego już koniec? Dopiero się przyłączyłam i mam ochotę na wymianę opinii.
Na takiej podstawie można się spytać: dlaczego Neandertalczyk wyemigrował z Afryki do Europy? Bo zastał tam epokę kamienia łupanego i mógł sobie ją zdobywać do woli. Nie bardzo rozumiem takie podejście: Europa i Afryka to są różne kulturowe nisze, Europa wybrała taką drogę, że należy rozwijać kulturę i technikę. Afryka wybrała taki system życia, by móc dopasować się do warunków przyrody (wydaje mi się, że klimat to trochę jakby gwóźdź do trumny Afryki... europejskie klęski głodowe od czasu do czasu to pikuś). Nie będę się wypowiadać na temat dobrych stron Afryki typu bogata kultura obrzędów itp. Jedna z ważniejszych zasad antropologii kultury mówi: nie ocenia się kultury innej przez pryzmat własnej. A Europa to robi, bo wydaje się jej, że jest lepsza od całego świata. Jeżeli porównamy Europę i Afrykę pod kątem np. edukacji, warunków sanitarnych, rozwoju techniki to oczywiście, że Europa wygra - tyle tylko, że to są europejskie warunki, które należy spełnić, żeby osiągnąć sukces. Ciekawe, co dla człowieka z Afryki byłoby takim wyznacznikiem sukcesu, gdyby biały człowiek nie wpoił mu, że to on i tylko on ma prawo do wyznaczania kierunków rozwoju świata.

Anders Breivik

przez Vian 29 lip 2011, 17:05
@Rober

...ale dlaczego biały człowiek tak łatwo podbił afrykę???
Bo zastał tam epokę kamienia łupanego.Brak jakiegokolwiek rozwoju na przestrzeni tysięcy lat !!! We własnym środowisku !! Bez ingerencji z zewnątrz !!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Imperium_Ghany

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aszanti

http://pl.wikipedia.org/wiki/Imperium_Mali

http://pl.wikipedia.org/wiki/Cesarstwo_Etiopii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Aksum

To tylko tak przykładowo.

-- 29 lip 2011, 17:07 --

Milczeniem pominę, jak łatwo biali pokonali Chiny we wszystkich niemalże konfrontacjach, zapewne dlatego, że Chińczycy też nic nie stworzyli. :roll:
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Anders Breivik

przez TheGrengolada 29 lip 2011, 17:14
Vian napisał(a):Milczeniem pominę, jak łatwo biali pokonali Chiny we wszystkich niemalże konfrontacjach, zapewne dlatego, że Chińczycy też nic nie stworzyli. :roll:

:brawo:
... i jak łatwo owinęli sobie wokół palca Japonię...
... albo jak łatwo barbarzyńcy, przodkowie dzisiejszych narodów romańskich, podbili Cesarstwo Rzymskie...

Ah, no i można wspomnieć jeszcze o Arabia Felix, która znajdowała się tam, gdzie dziś leży Oman, czy Jemen - kraina dobrobytu z dobrze rozwiniętym (!) rolnictwem, z której do Afryki właściwej przybyli mieszkańcy dzisiejszej Etiopii. W starożytności marzenie takich kultur jak Fenicjanie, czy Egipcjanie.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Anders Breivik

przez Vian 29 lip 2011, 17:25
TheGrengolada, mój przykład się nie umywa do Twojego :D

:uklon:

Rzymianie też pewnie nic nie stworzyli... :mrgreen:
"Niewiele można sobie wyobrazić zagrożeń, którym porządny młotek nie mógłby zaradzić."
Lisbeth Salander

Anders Breivik

przez TheGrengolada 29 lip 2011, 17:35
Vian napisał(a):TheGrengolada, mój przykład się nie umywa do Twojego

Natchnęłaś mnie :D

przez paradoksy 31 lip 2011, 22:33
off-topic został wycięty. proszę trzymać się tematu.
paradoksy

przez Badziak 29 lis 2011, 23:38
Breivik okazał się być niepoczytalny. Ma schizofrenię paranoidalną.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez carlosbueno 30 lis 2011, 11:01
Breivik jest tak samo niepoczytalny jak piewcy multikulturalizmu, tylko czemu ich nie wsadzają do psychiatryków.
Największy Forumowy Maruda

przez intel 30 lis 2011, 11:23
To precedens. Stworzony na potrzeby piewców multikulturalyzmu, lewactwa i poprawności politycznej.
Nie jesteś " z nami" ? Nie popierasz całkowitego upadku rodziny jako wartości nadrzędnej? Nie popierasz dyskredytowania i ośmieszania poczucia odrębności religijnej , narodowej i patriotyzmu? Nie popierasz mieszania ras i kultur którego efektem będzie całkowity zanik jakiejkolwiek odrębności kulturowej , religijnej i światopoglądowej? Nie popierasz powstawania i prokurowania szarej , tępej masy konsumentów ,bez światopoglądu, bez religii, bez jakichkolwiek wartości poza "ja" "mam" "kupię" "posiadam" ? Nie podoba ci się to co stało się z Z Francją czy też Wielką Brytanią , gdzie postawienie w Święta choinki na biurku w pracy jest oznaką braku tolerancji i jest zakazane, a większośc dzielnic poza centrami miast przypomina afrykańsko-islamskie getto?
To znaczy ŻE JESTEŚ PSYCHICZNIE CHORY !!!!!!!!!
Już to przerabialiśmy.
Każdy, komu nie podobał się komunizm czy też socjalizm jako droga do komunizmu był posądzany o schizofrenię i kończył w stalinowskich "psychuszkach " na całe lata , gdzie był skutecznie "leczony" za pomoca fenaktilu i haloperidolu....

http://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatri ... jna_w_ZSRR

-- 30 lis 2011, 11:31 --

Lepiej jest z kogoś zrobić wariata, aby go ośmieszyć niż skazać jak bandytę jakim niewątpliwie Anders jest za morderstwa w imię przekonań , wiary i światopoglądu.
Teraz motłoch powie-ale psychol. Trzeba być schizofrenikiem, żeby nie doceniać tak pięknego i rozwojowego, poprawnego ideowo i politycznie systemu jaki panuje w europie...........
Gdyby skazano go za zbrodnie jakich dokonał w IMIĘ PRZEKONAŃ ktoś mógłby się zastanowić nad słusznością owych ..........oczywiście nie nad sposobem wdrażania ich w życie .Co do tego, że sposób ów jest daleki od pożądanego chyba nikt nie ma wątpliwości.
intel

przez carlosbueno 30 lis 2011, 12:15
Ja się z wieloma poglądami breivika bym zgodził ale nie z mordowaniem ludzi. Najłatwiej by było rozpędzić całe to kolorowe towarzystwo przez zabranie im zasiłków bo z tego głównie żyją i po to się rozmnażają, tylko że nie tylko kolorowi je pobierają. Dla mnie jako liberała najbardziej śmieszne jest to że osoby mieniące się liberałami popierają tych muzułmanów którzy nienawidzą kobiet, homoseksualistów, domagają się specjalnych praw dla siebie i szydzą z wartości europejskich.
Ja jestem krytyczny wobec wszystkich religii a lewica czy osoby mieniące się liberałami nienawidzą chrześcijaństwo a kochają islam, hinduizm itd. jakaś totalna schizofrenia. Z jednej strony na zach europy tępi się takie rzeczy jak choinkę, śpiewanie kolęd w szkołach aby nie faworyzować jakiejś religii a z drugiej usuwa wieprzowinę ze stołówek szkolnych i wojskowych bo obraża muzułmanów i umożliwia sądzenie się wg szariatu. To już nawet nie jest sekularyzacja to jest faworyzacja mniejszości i przyznawanie specjalnych praw którą trudno racjonalnie wytłumaczyć.

przez intel 30 lis 2011, 12:32
Przeciętny europejczyk zatracił instynkt samozachowawczy z powodu długotrwałego dobrobytu. Takie pławienie się w luksusach, brak konieczności codziennej walki o byt powodują stagnację.
To tak jak z wilkiem alfa-przywódcą stada. Obżarty, zadowolony z życia , leniwy, spełniony seksualnie z powodu pokrycia wszystkich samic w stadzie, leży w swoich leżach i coraz mniej zalezy mu na dotychczas dobrze i skutecznie funkcjonującym, poukładanym hierarchicznie stadzie.
I z powodu lenistwa nie chce mu sie przeciwstawiać młodym wilkom-banitom z innych sąsiednich stad, ktore przyłączają się do stada i systematycznie podgryzają pozycję wilka alfa, oraz całą hierarchię w stadzie.
Powstaje chaos.
Lecz na przeciwdziałanie jest już za późno. hierarchia przestała istnieć, każdy ciągnie w swoją stronę, nie ma zasad.
Stado jest skazane na zagładę.Brak jedności, brak współdziałaniu w polowaniu, osobniki wątłe, aczkolwiek cwane zapładniają samice , ktore dotychczas rodziły zdrowe potomstwo samca alfa. Rodzą się cherlawe kundle.

Zapytajcie Amona Rhah jak wyglądają wyspy brytyjskie.
Z resztą wystarczy pojechać do Niemiec.
Naród niemiecki istnieje tylko chyba jeszcze na Bawarii.
W zagłębiu Ruhry nie ma już Niemców.Są azjaci, hindusi, turcy i murzyni. Wszędzie. Wieczorem na ulicach są tylko oni. Nieliczni Niemcy nieśmiało przemykają tylko. Wola siedzieć w domach , dla świętego spokoju.
Pytanie-jaki odsetek ludności napływowej pracuje , a jaki doi pracującą resztę??
intel

przez carlosbueno 30 lis 2011, 12:55
Akurat wyspy brytyjskie to znam z autopsji i i wiem jak tam wygląda w Londynie to gdyby nie Polacy to w niektórych dzielnicach byś białego nie uświadczył. Mieszkając tam zauważyłem taką prawidłowość że np czarni którzy są tam od niedawna przyjechali z Afryki są ok pracują są spokojni natomiast ci którzy już długą siedzą są często już którymś pokoleniem to zwykle lenie, przestępcy, handlarze narkotyków, wulgarni i z postawą skrajnie roszczeniową widać że polityka asymilacji totalnie nie działa.
Ja już tego pewnie nie dożyje ale za 50 lat Europa może stać się kalifatem i wszyscy będą musieli przymusowo wyznawać islam i wcale nie musi dojść do wojen muzułmanie mogą to zrobić wygrywając w wyborach a później zlikwidować demokracje zastępując ją islamską teokracją.

przez intel 23 gru 2011, 10:41
No nie mogę.
Synek ogłada właśnie Pana Robótkę na brytyjskim kanale Cbeebies.......
Oprócz Pana Robótki w studio, na 5 dzieci - 5 to małe czarnuchy.........z gangsterskimi niczym Młodzi Gniewni fryzurkami.
To zaczyna być surrealizm
Tym się kończy lewactwo i poprawnośc polityczna.
Oglądając ten program, mój synek powinien się teraz czuć DYSKRYMINOWANY ZE WZGLĘDU NA BIAŁY KOLOR SKÓRY.
intel

przez carlosbueno 23 gru 2011, 11:02
No to wyraźnie nadreprezentują czarnych w tych programach. W rzeczywistości czarni stanowią ok 3% mieszkańców W.Brytanii choć w Londynie patrząc na ulice to co 3-ci to czarny a w niektórych dzielnicach to białego ciężko oświadczyć. Dziwie się że tam nie było jakiejś malutkiej muzułmanki w chuście ale może religia im nie pozwala im na występowanie w takim programie.
Intel ciesz się że jeszcze w tych programach nie edukują seksualnie tych dzieciaczków bo rząd brytyjski za labourzystów miał takie plany.

Sortuj wg