Badania okresowe.

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Badania okresowe.

przez Niesia 27 cze 2011, 21:33
Kilka dobrych lat nie robiłam żadnych badań. Teraz się wybieram, więc mam pytanie: jakie badania powinnam zrobić, w celu sprawdzenia czy wszystko funkcjonuje jak należy?
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

— Marilyn Monroe

Badania okresowe.

przez *Monika* 27 cze 2011, 21:39
Niesia, Przede wszystkim badania krwi-morfologię z rozmazem oraz OB, prześwietlenie płuc, badanie moczu, poziom cukru i cholesterolu. Dodatkowo możesz zrobić badania hormonalne tarczycy oraz ginekologiczne- cytologię.
Obrazek
Główny Moderator

Badania okresowe.

przez Niesia 28 cze 2011, 13:05
Dzięki wielkie Moniko. Powiedz mi tylko dlaczego badania płuc? Nic mi nie doskwiera z tej strony, a jestem stosunkowo młoda jeszcze :) TSH oczywiście sobie zażyczyłam, a cytologię zrobię przy najbliższej okazji.
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

— Marilyn Monroe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Badania okresowe.

przez Miniaa 28 cze 2011, 16:00
dorzuciłabym ATAL, ASPAT
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

Badania okresowe.

przez Lord Kapucyn 28 cze 2011, 17:39
dorzuciłabym ATAL, ASPAT

Raczej AIAT i AspAT - czyli po prostu transaminazy. A do tego bilirubina.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Badania okresowe.

przez *Monika* 29 cze 2011, 02:42
Niesia napisał(a):Dzięki wielkie Moniko. Powiedz mi tylko dlaczego badania płuc? Nic mi nie doskwiera z tej strony, a jestem stosunkowo młoda jeszcze :) TSH oczywiście sobie zażyczyłam, a cytologię zrobię przy najbliższej okazji.

Badania płuc, a raczej prześwietlenie RTG powinno się teraz wykonywać przynajmniej raz na 5 lat.
Nie chcę straszyć. Lepiej wykonać takie badania. Choróbska są podstępne. Kiedy pojawiają się objawy , może być stosunkowo za późno.
Zrób do świętego spokoju. Będziesz miała świadomość,że akurat od "strony płucnej" jesteś zdrowa ;)
Proponowałabym zrobić przegląd stanu uzębienia.Całkiem poważnie mówię. Nawet mała dziurka w zębie to kłopot dla naszego organizmu.
Obrazek
Główny Moderator

Badania okresowe.

przez Niesia 01 sie 2011, 19:20
Hej. Pojutrze idę na badanie poziomu prolaktyny. Podobno podwyższony poziom tego hormonu daje wiele objawów nerwicowych. Czy ktoś z Was miał już te badanie? Należy się jakoś specjalnie do niego przygotowywać? Domyślam się, że trzeba być na czczo.

— Marilyn Monroe

Sortuj wg