Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Dzienne Wrony - czynne 6:00 - 23:00

przez Thazek 30 lis 2011, 12:16
tahela, To skupiaj się na pisaniu i pisz powoli ;)
ja tylko się mylę gdy piszę szybko. Np. w pracy, zapylam z pisaniem co by mnie nikt nie zobaczył :zonk:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez tahela 30 lis 2011, 12:24
Thazek,
Jak pracowałam w biurze to pisałm dobrze tylko poprawiałam błedy później, ale i tak czasami mi sie myliło, ale rzadko.
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez Thazek 30 lis 2011, 12:30
tahela, A np jak piszesz i... nie wiem przykładowo, przeglądarka Ci podkreśla wyraz to tego nie widzisz? :smile:
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 30 lis 2011, 12:32
pierwszy raz słyszę o czymś takim :O
jakieś dodatkowe trudności Ci to sprawia oprócz pisania?
paradoksy

przez tahela 30 lis 2011, 12:39
paradoksy,
Mylenie kierunków prawa lewa bardziej niz innym ludziom, brak dobrej kordynacji wzrokowo ruchowej ręka ,oko, noga reka oko
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez coma 30 lis 2011, 12:44
tahela, ja też jestem leworęczna :D
coma

przez Michuj 30 lis 2011, 12:44
coma, muszę się nastawić psychicznie :twisted:
Michuj

przez tahela 30 lis 2011, 12:49
W sumie to mam nawet lateralizacje nie dokonca określona czyli do końca nie jest powiedziane czy praworęcznosc czy leworecznośc np. pisze lewą reka ,a le sa tez rzeczy, które robie prawą a po tablicy kreda umiem pisac obydwoma rekami i stąd kłopoty
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

przez coma 30 lis 2011, 12:49
Michuj, :twisted:

niektóre rzeczy potrafię robić też prawą ręką :twisted:
coma

przez Kiya 30 lis 2011, 12:53
Posmęcę Wam tu trochę dzisiaj.
Nie macie wrażenia, że zdecydowanie większość ludzi na świecie żyje lepszym życiem?
I że są zgrabniejsi, ładniejsi, bogatsi?
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

przez coma 30 lis 2011, 12:54
Kiya, nie :D
coma

przez paradoksy 30 lis 2011, 12:55
Kiya, bogatsi moze, ale co do ciała to można zadbać samemu aby było takie jak chccemy
paradoksy

przez paradoksy 30 lis 2011, 13:01
a tak właściwie to nie są wyznaczniki szczęścia dla mnie
paradoksy

przez tahela 30 lis 2011, 13:02
Lateralizacja skrzyżowana może być obserwowana w zachowaniu dziecka jako leworęczność i prawooczność, czyli brak zdecydowanej przewagi narządów po jednej stronie ciała. Inną formą tego modelu jest praworęczne dziecko z dominującym lewym okiem. Należy podkreślić, iż każdy z narządów wykazuje wyraźną przewagę, ale występuje ona po przeciwnych stronach.

Istnieje podejrzenie o zaburzenie lateralizacji u dzieci, u których zauważyliśmy następujące objawy:

· dziecko posługuje się sprawniej lewą ręką, czasami posługuje się na równi obiema

· słaba sprawność manualna, której może towarzyszyć ogólna niezręczność ciała

· trudności w przyswajaniu pojęć określających kierunki przestrzenne

· trudność w orientacji w stronach swego ciała

Zaburzenia procesu lateralizacji jako przyczyna trudności i niepowodzeń szkolnych

Nieprawidłowa lateralizacja i leworęczność mogą być źródłem różnych trudności dziecka. Szczególnie negatywny wpływ na naukę ma skrzyżowanie lateralizacji w zakresie oka i ręki, ponieważ utrudnia kształtowanie się koordynacji wzrokowo- manualnej.

Lateralizacja nieustalona manifestuje się obniżeniem sprawności w zakresie obu rąk, powoduje opóźnienia w rozwoju orientacji przestrzennej oraz koordynacji wzrokowo- ruchowej, których przejawy są podobne jak przy zaburzonym kierunkowym spostrzeganiu. Zaburzenia lateralizacji, zwłaszcza w połączeniu z innymi rodzajami zaburzeń, mogą być przyczyną niepowodzeń szkolnych dziecka. Objawy tych niepowodzeń uzewnętrzniają się na lekcjach języka polskiego, rysunków, geografii, geometrii, wychowania fizycznego.

Do najczęstszych trudności dziecka na tle zaburzeń lateralizacji należą trudności w opanowaniu umiejętności czytania i pisania. W czytaniu i pisaniu występują symptomy zaburzeń orientacji kierunkowej, jak mylenie liter i cyfr o podobnym kształcie, a innym ułożeniu w przestrzeni: b- d, b- p, d-g, n- u, 6-9, a także odwracanie kształtów liter i cyfr. Zjawisko to nazywamy inwersją statyczną. Występuje ona głównie podczas czynności pisania( zaburzone odtwarzanie kształtów liter), lecz także w czytaniu( błędne rozpoznawanie liter asymetrycznych). Oprócz inwersji statycznej w czytaniu i pisaniu występuje inwersja dynamiczna, która polega na przestawianiu kolejności liter i cyfr, np.: kot- tok, sok- kos, 12-21 (tzw. czeski błąd) itp. ; przestawianiu liter w dwuznakach: sz- zs, zmianie kolejności sylab w wyrazach: mata- tama lub zmianie kolejności całych wyrazów. Połączenie obu zjawisk (inwersji statycznej i dynamicznej) powoduje w szczególnych przypadkach pismo lustrzane, które polega na odwróceniu zarówno kształtu, kolejności, jak i kierunku kreślenia liter (od strony prawej do lewej ) .
Najczęściej jednak u dzieci z zaburzoną koordynacją wzrokowo- manualną spotyka się chaotyczny sposób pisania, w którym występują odwrócone lustrzanie pojedyncze litery, zamiany kolejności liter w sylabach i sylab w wyrazach obok napisanych poprawnie wyrazów. Niezliczona ilość skreśleń i poprawek świadczy o refleksji i kontroli wzrokowej, nie zawsze skutecznej. Trudnościom tym towarzyszy zwykle obniżony poziom graficzny pisma. Jeśli nawet sprawność manualna jest w normie, koncentracja na prawidłowości zapisu nie pozwala dziecku skupić się na estetyce pisma.
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Sortuj wg