Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Dzienne Wrony - czynne 6:00 - 23:00

przez monk.2000 06 sie 2013, 22:17
Tomcio Nerwica, dzięki, pocieszyłeś mnie. To jedna z przyczyn dla której siedzę na tym forum: niski poziom indoktrynacji.

Religioznawca może dlatego, że on nie neguje zjawiska religijności, udając że problem nie istnieje. Od tysięcy lat życie ludzi toczyło się wokół religii, to było jedyne co istniało dla nich w sposób niezmienny. A to co niezmienne to jak ten filar życia, zabierz go a wszystko zacznie się sypać.

Więc taka osoba potrafi zrozumieć potrzebę religijności, ale widzi też jej negatywne skutki. Allan Watts jest religioznawcą. Przytoczę dwie idee jakie zapożyczyłem od niego:

"Białe muszą wygrać" - wiara w to że jedna strona barykady musi odnieść zwycięstwo nad pozostałą, dobro nad złem, piękno nad brzydotą, itd. Radzi odrzucić ten pogląd i porzucić zbędną walkę, która tylko niszczy.

Pewnie nie masz ochoty na takie sprawy, ale jest dobry filmik na YT, który ilustruje to jak ludzie przeszli od mitu stworzyciela to mitu mechanistycznego, jakoby człowiek był tylko automatem. Niestety wielu psychologów reprezentuje ten 2 poziom. A takie odcięcie się od tajemnicy życia też ma swoje konsekwencje. Nie daje konkretnego rozwiązania (Allan), ale uczy tego, że człowiek swym intelektem nie jest w stanie pojąć złożoności świata, dlatego i tu lepiej zaprzestać kompulsywnego tłumaczenia. Zastępowania Jahwe, Wielkim Wybuchem.

Polecam.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Adam Smith 06 sie 2013, 22:37
monk.2000, w sumie bez religii ludzie by stracili , to cenne złudzenie jakim jest wiara w to , że po śmierci czeka nas coś więcej niż gleba i robaki ;)
Religia jedyny jaki ma pozytywny skutek , to skuteczna neuroza społeczności , ale z drugiej strony jest trucizną jak to ujął Christopher Hitchens , posiada negatywne skutki, których nie trzeba wymieniać , bo pewnie je dobrze znasz i sporo by to zajęło . Poza tym problemem nie jest sama wiara w siły wyższe , tylko religie i ludzie , którzy je głoszą , bo tak opanowali manipulacje , że ludzie w imię religii potrafią robić niemoralne rzeczy .
"Białe muszą wygrać"
dualizm teologiczny istniał od zawsze , ale walka przeciwko tamtym , to głupota , bo skąd pewność , że kiedyś nas nie zaliczą do nich ? Filozofia stoicyzmu skupia się na tym , że człowiek powinien szukać żródła swego nieszczęścia w sobie i tam też człowiek powinien szukać dobra i zła z którymi powinien walczyć , a nie dołączać do grup , które określają tę drugą grupę złą , a tamta druga robi to samo ... bezsens
Zgadzam się zresztą powstała Księga Uranti , czyli taka nowoczesna biblia napisana przez psychologów , naukowców itp , którzy nie negują istnienia wyższego bóstwa , a nawet popierają wiarę w to , tylko opisują to inaczej niż biblia ;)
Film obejrzę

-- 06 sie 2013, 22:39 --

Co do księgi uranti , to jest tam sporo sprzeczności i podchodzę do tego ze sporym dystansem , jednak warto poznać stanowisko innych ludzi
Ostatnio edytowano 06 sie 2013, 22:41 przez Adam Smith, łącznie edytowano 2 razy
Adam Smith

przez Saraid 06 sie 2013, 22:41
Dobranoc TU wszystkim pa :papa:
Saraid

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez anonus 06 sie 2013, 22:42
Frustracja, pelno frustracji. Az sie ze mnie wylewa.
anonus

przez Rebelia 06 sie 2013, 22:59
Robię test lawendy, jako odstraszacza insektów. Płatki kosmetyczne nasączyłam olejkiem i ułożyłam koło okien. Koło okna mam lampkę przy której normalnie mam zlot brzydactwa. Póki co pusto. Nie licząc jakiejś muchy, która dostała cholery i odbija się od sufitu.

przez monk.2000 06 sie 2013, 23:09
Tomek wpsiałem w Wikipedii co to za księga, ale na razie nie przeczytam. Nie dlatego że to nudne. Chodzi o psychikę. Powtarzaj w głowie: jestem ogórkiem np. przez minutę. Efekt może być taki że się zaśmiejesz, może zastanowisz jak to być ogórkiem. Ale teksty religijne mają pewną moc. Nie czytam ich, bo chodziłbym od tego jak napromieniowany. Podejrzewam że moc sugestii religijnej ma taki wpływ że potrafi nawet wywołać stygmaty inne zjawiska uznane za niepoznane. Taką moc ma ludzki umysł. Tylko pytanie, czy budzić ją gdy nie potrafi się nad nią zapamiętać. Był taki film: "Kula", co ludzie pomyśleli to się stawało. Doprowadziło to do terroru wśród badaczy, ostatecznie odesłali kulę w kosmos. Oglądałeś?

Dla mnie umysł to ta kula, a ja wolę właśnie odesłać ją na nieboskłon. Natrętne myśli dobrze mi dają znać, że nad umysłem nie można panować.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez Saraid 07 sie 2013, 06:57
Witam w ten upalny dzionek wszystkim życze dużo siły i radości. :smile:
Saraid

przez anonus 07 sie 2013, 07:03
Wniosek o kasacje konta wyslany. Pozostaje czekac :p
anonus

przez Saraid 07 sie 2013, 07:05
anonus, zmywasz się stąd :?:
Saraid

przez Davin 07 sie 2013, 07:07
Dzień dobry. ;)
Davin

przez anonus 07 sie 2013, 07:07
Saraid, taa, nie pasuje tu zbytnio xd
anonus

przez Saraid 07 sie 2013, 07:11
davin, czesc anonus, :shock: czemu :?:
Saraid

przez anonus 07 sie 2013, 07:35
Saraid, no bo nie pasuje.
anonus

przez Artemizja 07 sie 2013, 08:49
Cześć Wam.
Jak poranek?
Lepiej być diablicą,niż w aureoli usychać z nudów.

Niektórym ludziom nigdy nie dogodzisz.Lepiej się z tym pogódź-mniejsze ryzyko choroby wrzodowej i psychicznej.
Administrator

Sortuj wg