Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Dzienne Wrony - czynne 6:00 - 23:00

przez slow motion 21 sty 2012, 13:13
NewYork,
To jest choroba, choroba jak każda inna. Z tym, że dodatkowo dotyka nasze psychiki, którą można o wiele szybciej zniszczyć. A jeśli ktoś ma migrenę i z powodu złego samopoczucia nie jest zbytnio uprzejmy i otwarty to znaczy, że jest arogancki? :?

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez NewYork 21 sty 2012, 13:14
Ołóweks, ta osoba mówiła to tak jakby wszyscy chorzy na depresja tacy byli. Owszem sa i tez takie osoby, ale nie wszystkie. Są i chorzy, którzy sa zgorzkniali itd, sa i tacy, którzy zachowuja sie jak kazdy inny człowiek, nie sa egoistami. Tak samo jak zdrowi ludzie, są i egoiści i sa tacy co potrafią być kulturalni. To nie choroba decyduje czy człowiek jest arogancki tylko jego charakter i usposobienie. Być może zdrowe osoby odbierają chorych na depresję za aroganckie osoby, bo ich nie rozumieją. Na pewno
NewYork

przez idle 21 sty 2012, 13:14
Ołóweks, bo jak inaczej mają zwrócić uwagę na swój problem? Bez wsparcia i wiedzy co robić czasem człowiek ucieka w dziwne, dla otoczenia denerwujące nawet zachowania :roll: inna sprawa to nadużywanie terminów, nie każdy dół to depresja.
idle

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ołóweks 21 sty 2012, 13:19
NewYork, egoista też potrafi być kulturalny. W zasadzie wychodzę z założenia, że nie ma na świecie altruistów. W każdym razie, w moim przypadku jest akurat tak, że dosyć często bywam chamski. Szczególnie gdy ktoś prezentuje potępiane przeze mnie zachowania. Lub gdy ten ktoś jest po prostu głupi.

siedem_zapalek, zgadzam się. Ostatnio w jakiejś reklamie widziałem magiczne pasy Aikido, które potrafią wyleczyć depresję. Drażni mnie ta identyfikacja doła z chorobą. I wtedy właśnie często przyjmuję postawę mizantropa.

Idę zapalić.
Ołóweks

przez slow motion 21 sty 2012, 13:25
Kto nie miał styczności nigdy z depresją nie wie jak to jest.

Motywuje się i wychodzę z domu, życzcie mi powodzenia :P

do pózniej :smile:

▪█─────█▪
Erithacus rubecula

przez idle 21 sty 2012, 13:25
Ołóweks, dla mnie egoizm to naturalny klucz do przetrwania i nie widzę w nim nic złego :smile: egocentryzm, zwłaszcza w rozmowie, jest strasznie denerwujący, chociaż wiem, że samej zdarza mi się taka postawa bardzo często. Czegoś się spodziewał włączając TV, przecież to fabryka mizantropów :P Zgadzam się z NewYork, zdrowy nigdy chorego nie zrozumie i vice versa.

-- 21 sty 2012, 12:26 --

slow motion, miłego spotkania życzę :D do zobaczenia :papa:
idle

przez NewYork 21 sty 2012, 13:27
Ołóweks, chodziło mi o osoby, które właśnie sa chamskie.:)

siedem_zapalek, no tak, bo zdrowy nie choruje na depresje i nie wie jak to jest.
NewYork

przez Ołóweks 21 sty 2012, 13:28
Chory chorego też bardzo często nie zrozumie, biorąc pod uwagę fakt, że ten pierwszy będzie patrzył przez pryzmat własnych zachowań. A raczej przez pryzmat tego, jaki wg samego siebie jest.

Egoizm jest akurat w porządku. Drażni mnie jednak gdy ktoś twierdzi, że nie jest egoistą. Bo kłamstwa akurat nie lubię. I to takiego z rangi "perfidnych". Aż mi się jedna sytuacja przypomniała.
Ołóweks

przez idle 21 sty 2012, 13:30
To fakt, przy zaburzonej wizji świata i własnej osoby trudno o trzeźwą ocenę :roll:
idle

przez NewYork 21 sty 2012, 13:31
Smutno mi sie zrobiło:(
NewYork

przez Ołóweks 21 sty 2012, 13:36
Może mi ktoś wyjaśnić, czym jest "to coś" w zdaniu: Idealny facet musi [...] i mieć to coś?

Posłuchaj muzyki jak Ci smutno. Może pomóc. Najlepiej takiej, której tekstu nie zrozumiesz.
Ołóweks

przez NewYork 21 sty 2012, 13:38
Ołóweks, to coś to znaczy, ze musi być wyjatkowy zapewne
NewYork

przez Abbey 21 sty 2012, 13:38
slow motion, powodzenia!
Obrazek
All my life I’ve been so lonely
All in the name of being holy

przez Ołóweks 21 sty 2012, 13:40
NewYork napisał(a):Ołóweks, to coś to znaczy, ze musi być wyjatkowy zapewne

Powiedziałbym, że każdy człowiek jest inny, więc jednocześnie wyjątkowy. Bo prawdę mówiąc "to coś" bardzo mnie irytuje. Z jakiej strony nie spojrzę, moje zdolności poznawcze nie są w stanie "tego czegoś" pojąć. Umiejętność identyfikacji nie jest aż tak rozwinięta w moim przypadku najwidoczniej.
Ołóweks

Sortuj wg