sanatorium

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

sanatorium

przez bez celu 16 cze 2011, 21:37
mam takie pytanie: czy ktoś słyszał o senatorium dla osób cierpiących na nerwice czy depresje???
jakie sa warunki przyznania takiego senatorium na fundusz??
Ostatnio edytowano 17 cze 2011, 12:26 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: poprawa błędu w tytule wątku

senatorium

przez Sabaidee 16 cze 2011, 22:00
Przypuszczam, że chodzi Ci o SANATORIUM. Sanatoria przeznaczone są dla ludzi cierpiących na takie choroby, które daje się zaleczyć klimatem, fizykoterapią, wodami termalnymi itp. itd. Natomiast nerwica czy depresja do takich schorzeń nie należy. Są jednak takie miejsca w Polsce jak na przykład Komorów pod Warszawą, gdzie mieszka się w dworku z dużym parkiem i codziennie chodzi na psychoterapię. Ale to w żadnym wypadku nie jest sanatorium.
Sabaidee

sanatorium

przez linka 17 cze 2011, 14:23
bez celu, nie ma już czegoś takiego w ogóle jak sanatorium na NFZ. Chyba do 16 czy 18 roku życia można bezpłatnie dostać. Jeśłi się jest już pełnoletnią osobą trzeba za sanatorium dopłacać to czego NFZ nie pokrywa.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

sanatorium

przez amelia83 17 cze 2011, 14:27
ja posiadam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności,wtedy udałam sie do Powiatowego centrum Pomocy Rodzinie i otrzymałam i wybrałam sanatorium ,są przypadki ,że NFz pokrywa 700 zł lub 1000zł w przypadku innych chorób na 2 tygodnie są to turnusy rehabilitacyjne.Ja skorzystałam w zeszłym roku byłam w górach ;)
'Jeśli nie umiesz latać, biegnij. Jeśli nie umiesz biegać, chodz. Jeśli nie umiesz chodzić czołgaj się. Ale bez względu na wszystko- Posuwaj się naprzód '
M. Luther King

'jak o mnie ktoś zapyta powiedzcie mu że znikam, za równoległym światem, gdzie liczby nie są ważne'

sanatorium

przez *Monika* 17 cze 2011, 17:08
Tak, to prawda. Można uzyskać dofinansowanie. Tylko trzeba starać się, jesli istnieją ku temu przesłanki ....... o orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Obrazek
Główny Moderator

sanatorium

przez Sabaidee 18 cze 2011, 07:29
amelia83, długo zeszło Ci się na załatwianiu tego turnusu? Pojechałbym gdzieś we wrześniu np. do Tuczna, tylko nie wiem czy zdążę jeszcze to załatwić.
Sabaidee

Sortuj wg