'Earthlings'- film o traktowaniu zwierząt

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez kite 14 cze 2011, 15:30
zastrzegam! film jest brutalny! ja oglądałam go częściami. mimo to, serdecznie polecam. da do myślenia osobom kupującym zwierzaki w zoologach, chodzącym do cyrku, zoo, oglądającym corridy a przede wszystkim utwierdzi w przekonaniach wegetarian, może nawet pomoże zdecydować o zmianie diety?
http://video.google.com/videoplay?docid ... 782&hl=pl#
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez halenore 15 cze 2011, 03:05
Nie zachęcaj ludzi z zaburzeniami psychicznymi do oglądania takich okrucieństw. Najgorsza rzecz to zafundować sobie seans z realistyczną przemocą, która utrwali się i będzie nawracać scenami. Nie trzeba oglądać drastycznych dokumentów o zbrodniach na zwierzętach, żeby zrozumieć, że to złe. Ludzie :!: Wyobraźnia i empatia wystarczą.
Bądźmy ekologiczni i pronaturalni w mądry sposób. Nie wystarczy kupić ekologiczną torbę czy przestać jeść mięso (co jest szkodliwe dla zdrowia i zwyczajnie nierealne).
Wspierajcie naturę codziennie!!!
1. Nie drzyjcie gęby w lesie i nie zaśmiecajcie lasów ( bo szkoda wydać kilka złotych na wywóz śmieci).
2. Nie bądźcie ekspansywni terytorialnie (dzik tez musi gdzieś żyć).
3. Dokarmiajcie ptaki.
4. Miastowi ratujcie ranne jeże z waszych parków (i nie latajcie za nimi po pijaku, żeby podnosić i robić mu zdjęcia).
5. Przygarniajcie bezdomne psy i koty (w granicach zdrowego rozsądku).
6. Decydujcie się na zwierzaka mając pełną świadomość wynikających z tego obowiązków.
7. Kontrolujcie rozród swoich zwierząt.

Zamiast byków robić corridy z tymi poczesami, którzy znęcali się nad byczusiami.
Wycofać zwierzęta z cyrku, a promować gimnastykę artystyczną i występy quasi-teatralne.
Zakazać noszenia futer (epoka kamienia łupanego minęła).
I mój ulubiony postulat
Dotkliwe kary finansowe i sprzątanie gówien w schroniskach za znęcanie się nad zwierzętami :!: :!: :!:
My mother said to get things done.
You'd better not mess with Major Tom...
Natręt Gramatyczny

przez buka 16 cze 2011, 15:27
No człowiek to takie prymitywne urządzenie ze jak nie zobaczy to do nie go nie przemówi.Mozna pierdlić w kółko o ekologi i innych pierdołach a i tak każdy to zleje.Mysle ze do ludzi nie przemówi(albo przemowi na 10-15min.po obejrzeniu filmu) argument o tym tych wszystkich okrócieństwach jakie musi przejsc zywa istota zeby potem mogła byc przez nas strawiona i wydalona,ale bardziej o szkodliwości takiej diety(antybiotyki i cała ta chemia),no bo to moze nam przeciez zaszkodzić,mozna raka dostac itd..
Moze kiedys wyhodują takiego wirusa ze nie bedzie odtrudki i ludzie zaczna masowo schodzic to sie zastanowią,ale to tylko dla własnego dobra,nie innych,a juz napewno nie głupich zwierzat,przeciez one nie mają duszy

ja filmik polecam,choc poczatek mozna ominac:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez kite 16 cze 2011, 15:46
ja ominęłabym chów masowy. nie zmuszam nikogo do oglądania filmu. to wasz wybór. ale film bardzo ciekawy i daje do myślenia. zastrzegłam że jest brutalny. zaburzenia są różne i niektórzy mogą pozwolić sobie na obejrzenie go
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

Sortuj wg