Czy lubicie siebie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez maiev 21 gru 2006, 15:43
A ja dziś dla odmiany lubię siebie i jak ktoś mnie nie lubi to trudno - jakoś to przeżyję. I tak nie wyobrażam sobie sytuacji że "wszyscy" mnie lubią. Nie ufam ludziom których lubia WSZYSCY.
Fajnie mi z tym że jestem troche złośliwa i nie jestem słodka - ale za to staram się pomóc jak mogę. Ehh, szkoda że niebawem znowu bedę patrzeć na siebie krzywo.
Pozdrawiam Was.
"I need a new version of me..."

przez snaefridur 21 gru 2006, 19:20
Nienawidzę.
snaefridur

przez samotniczka 22 gru 2006, 22:31
maiev "jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogiodził" więc nie przejmuj sie jednostkami.
Zauważyłam pewną zależność-jeśli lubimy siebie to jest to bardzo widoczne, oddziaływuje to na innych ludzi w taki sposób, że wyczuwają takie rzeczy i przez to również maja do nas pozytywny stosunek, ponieważ człowiek lubiący i akceptujący siebie jest przyjaźnie nastawiony do świata. Przy odwrotnej sytuacji gdy nienawidzimy siebie jeszcze bardziej rzuca się to w oczy, ponoć nie da się lubić innych, a przynajmniej czerpać z tego radość, gdy ktoś uważa się za osobę niewartościową i nie lubi samego siebie. Ludzie to wyłapują i nie darzą sympatią takiej osoby, z kolei delikwent odbiera te negatywne "fluidy" i w efekcie czego jeszcze bardziej nienawidzi siebie... Koło się zamyka...
:?
Podziwiam tych, którzy potrafią ze mną wytrzymać i znieść mój marny widok, jest dla mnie niepojęte, bo sama tego nie potrfię :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny86 26 gru 2006, 15:33
A ja siebie dalej nienawidze za swój charakter,wygląd,za to że jestem dla wszystkich zwyklym debilem
:)

przez Nevada 26 gru 2006, 22:45
chyba zaczynam lubić swojego uśmiechniętego samobójcę, ale to chyba nie jest dobry znak. Danse Makabre.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez Anies 27 gru 2006, 01:04
Czasem lubię siebie, a czasem nienawidzę. Teraz gdy przytyłam (znów)
po kolejnej depresji, to nie akceptuję swojego ciała, nie mogę na siebie patrzeć, ale to nie przeszkadza mi jeść. Postanowiłam od stycznia ograniczyć słodycze, pieczywo i takie tam, zobaczymy, może dam radę.
nie lubię siebie za wiele moich cech, których nie potrafię, a może nie chce zmienić? Dziwne to wszystko.
pogrążona w pustce

przez elfka88 11 sty 2007, 14:04
Ja lubie siebie za poczucie humoru i chęć walki :) mimo wszystko ;) ogólnie chyba jestem poztywnym ludziem :D

przez goshka 12 sty 2007, 19:33
nienawidzę fizyczności..uważam to za jakąś ułomność..najchętniej nakryłabym się wielkim, czarnym workiem! nienawidzę twarzy, dłoni, oczu, nóg..wszystkiego. najgorsze, że ciągle słyszę w głowie głos, który mnie obraża..Macie tak też, bo ja zaczynam u siebie widzieć jakieś rozdwojenie jaźni chyba..jakby wciąż mi któś szeptał do ucha..jesteś brzydka, głupia, nie zasługujesz na nic..czasem doprowadza mnie to do histerii.. wciąż prowadzę w swojej głowie konwersację...czasem zapominam, że jestem sama bo to tak jakbym rozmawiała z kimś obok..w dodatku z kimś, kto mnie wprost nieznosi!! .. może nie jestem w tym odosobniona..?????!!!!!!!!!
w każdym razie z akceptacją było zawsze ciężko...nawet nie wiem co to znaczy..jestem wrogiem samej siebie :cry: i jest mi źle

przez ewa125 12 sty 2007, 20:10
mysle ze ludzie z nerwica w wiekszosci sie jednak nie lubia albo nie calkiem sie lubia... mysle ze czlowiekowi ktory sie 100% akceptuje i lubi latwiej jest radzic sobie z przeciwnosciami losu i zawsze lub prawie zawsze ląduje na 4 lapach...

przez niqqa 12 sty 2007, 21:11
Czasem wydaje mi sie, ze lubie siebie-niestety ta mysl zwykle szybko mija :cry:
Niebo jest na wyciągnięcie ręki,tylko ciągle nie wiemy jak tam dojść....

przez Ina 13 sty 2007, 18:08
Gdy patrzę w lustro to całkiem siebie lubię, bo chyba trzymam się nieźle, wolałabym jednak mieć inne oczy, mniej smutne, patrzące w przyszłość z optymizmem ...
Lubię siebie jako mamę (polubić siebie w tej roli pomógł mi psychiatra), mam fajne dzieciaki, widzę że mnie bardzo kochają...
Jako koleżanka chyba też nie jestem zła. Jestem lojalna (tak mi się wydaje), nie oceniam innych (życie mnie tego nauczyło),nie obgaduję, nie plotkuję, może tylko jestem zbyt zamknięta w sobie i nieufna...
Jako żona to... niezbyt udany ze mnie egzemplarz...Ale może będzie lepiej (?)...
Nie jestem pusta... Dużo czytam (raczej tylko ambitne książki),potrafię o wielu rzeczach porozmawiać....
Jako pani dla psa... co tu dużo mówić - jestem super!Pies za mną szaleje!
Musiałam to wszystko napisać (absolutnie zgodnie z prawdą!) i ...jest mi lepiej! Fajnie tak się dowartościować... :D
Zyjemy w takim dziwnym kraju,gdzie mentalność wielu ludzi nie pozwala myśleć o sobie dobrze, podziwiać siebie, kochać siebie...Zmieńmy to!!!
Ina

przez 331ania 15 sty 2007, 23:48
ja siebie nie cierpie!afffeeee!:)ale na powaznie to naprawde zle mi z sama soba i chcialabym to zmienic i polubic siebie taka jaka jestem,choc to nierealne ale marze,marze,marze-moze to sie kiedys zmieni..
ExModerator

Re: Czy lubicie siebie?

przez kari77 17 sty 2007, 16:34
agapla napisał(a):Zastanawia mnie czy lubicie siebie ,czy jesteście zadowoleni z własnego wyglądu, charakteru itp.I ogólnie czy chcielibyscie coś w sobie zmienić?

3 razy na nie.
...coraz mniej we mnie leukocytów światła *

przez LuC 24 sty 2007, 19:24
tak ogólnie rzecz ujmując, to lubię siebie aż za bardzo, strasznie się rozpieszczam. Choć przychodzą takie dni, że moje słabości mnie przerastają i wtedy lubię siebie trochu mniej
"Należy doceniać to, co się posiada, nie niszczyć tego, a i korzystać z życia piersią pełną, bo nie znamy dnia ani godziny "

pozdr...
LuC
LuC

Sortuj wg