Czy lubicie siebie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Czy lubicie siebie?

przez Reet_Pettite 28 gru 2009, 19:54
Lubie swój charakter a raczej niektóre z moich cech charakteru takie jak np. wrażliwość, dobroć, inteligencja itd. Co do wyglądu to różnie są dni, że bardzo się sobie podobam i czuje się wtedy pewna siebie i swojej wartości ale są i dni ( większość ) że nie mogę na siebie patrzeć, czuje się ohydna i nic nie warta. Zmieniłabym dużo rzeczy w sobie ale nawet jakbym to zrobiła już to za jakiś czas i tak znalazłoby się coś nowego co by mi nie pasowało...

przez wielbłądzica 09 mar 2010, 19:25
Ja często mówię do siebie że się nienawidzę, w lustrze udaje ze sobie strzelam w głowe. To z powodu mysli. Przypominam sobie w kółko wstydliwe dla mnie sytuacje, ktore sprowokowalam. Mam chwiejna samoocene raz jest beznadziejnie, po czym jest wzgledny spokoj (po wyrzuceniu na siebie kubła przekleństw). Euforia- gdy szukam sposobu na swoja nerwice, i wierze ze juz jej nie bede w przyszlosci nigdy miec. Biorac na rozum sytuacje, wiem ze tego nie da sie wyleczyc, z tym trzeba nauczyc sie zyc. Ostatnio czytalam o narcyzmie. Zgadzaloby sie u mnie. Nie moge dogadac sie ze swoja matka. Czuje ze mnie nie akceptuje. Nie pozwala mi byc soba, a ja nie akceptuje posrednich znajomosci. Nie potrafie nawiazac z matka takich relacji jakich by ona sobie zyczyla szef- podwladny. Od kad przeczytalam o narcyzmie, nie wiem juz jak ze soba postepowac. Nie ufam sobie, ciagle sie zawodze. Z powodu leku przed porazka, nie wypelniam obowiazkow. Doluje sie swoim wygladem, do tego stopnia, ze czasami z tego powodu nie ide na zajecia. Potem zaluje i zastanawiam sie dlaczego nie poszlam, ale po przejsciu emocji nie potrafie sobie tego wytlumaczyc. Blokuja mnie. Czuje sie padlina. Boje sie ze inni wysmieja moj wyglad, glupote. Przy nowo poznanych ludziach zachowuje sie spontanicznie. Bez zastanowienia raz po raz popelniajac jakas gafe. Zupelnie jestem bez wychowania- jak to moja matka mowi. Jestem niesamodzielna. Ogolnie ten obraz nie pasuje do tego, jaki chcialabym miec. Byc taktowna, wygladac estetycznie (bo teraz chowam w jakis koszulach zeby tylko nikt nie widzial jaka jestem), umiec odpowiedziec i miec jakies wlasne osiagniecia, a nie jak zwykle z wieloma problemami ze soba po drodze. Ludzie nie moga na mnie patrzec, sluchac. Taki loser. Dlatego ich nie ma przy mnie. Walic to ze ich nie ma, chce przynajmniej osiagnac w glowie cisze. Zawsze o tym marzylam. Może gdybym kiedys zaczela pomagac jakims ludziom, zycie staloby sie sensowne. Na razie szkoly nie moge dopilnowac. Przepraszam za ten potok nudy.

przez Joaśka 09 mar 2010, 20:18
Nie, nie lubię siebie. Bo mam pokrzywioną osobowość, przez którą nie potrafię odnaleźć się w tym świecie.
Joaśka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majster 09 mar 2010, 22:14
Jestem Don Chichotem walczacym z wiatrakami,
Gorzką pigułką w niejednej porannej kawie,
Smiechem małego chlopca i placzem doroslego,
Wyjsciem awaryjnym nadmuchanego ego,
Powietrzem uchodzacym cudzymi uszami,
Wiatrem osuszajacym kaluze,
Szklarzem prostującym krzywe zwierciadla,
Kontrolerem biletów na ostatnim przystanku,
Białym królikiem bez kapelusza i parasola,
Workiem z prezentami, ktory gwizdnalem św. Mikołajowi,
Białym rycerzem o twarzy hydraulika,
Zwariowanym naukowcem bez materialnych ambicji,
Majstrem na nigdy niedokonczonej budowie ...
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez polakita 09 mar 2010, 22:35
Majster, czy jesteś również poetą i sam to napisałeś? Jeśli tak to będę gratulować :lol:
polakita

przez Paranoja 09 mar 2010, 23:20
Majster, uwielbiam Twoje posty.
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez wovacuum 09 mar 2010, 23:28
tak,lubiè siebie ;)
wovacuum

przez Paranoja 09 mar 2010, 23:29
ja czasami lubie siebie, czasami sie sobie podobam, czasamie wiem, że jestem dobra, ale nie doceniam się i wmawiam sobie, że tak nie jest
Włączam tryb ninja jak jestem sam w domu i sprawdzam wszystkie pokoje czy przypadkiem gdzieś nie czeka na mnie seryjny morderca.
ExModerator

przez mała26 09 mar 2010, 23:46
hehe gdyby nie te 20 kilosów nadwagi :cry: było by suuuuper

przez wovacuum 09 mar 2010, 23:54
mała26 napisał(a):hehe gdyby nie te 20 kilosów nadwagi :cry: było by suuuuper

sibutraminè bierz,jesli oczywiscie mozesz-pomaga bardzo!!
wovacuum

przez mała26 10 mar 2010, 00:00
a co TO?

przez Paranoja 10 mar 2010, 00:01
sibutramina wycofana w polszy

[Dodane po edycji:]

i niewiele pomaga
ExModerator

przez wovacuum 10 mar 2010, 00:04
Paranoja, mi pomogla :D
wovacuum

przez mała26 10 mar 2010, 00:09
poczytam o tym, brałam już wiele takich środków szybko się spada z wagi ale i również szybko wraca, ale nie będę się rozwijać bo to nie ten temat.

Sortuj wg