Czy lubicie siebie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

Re: Czy lubicie siebie?

przez monika03 21 gru 2009, 20:31
nie jeszcze nie teraz moze pózniej:(
monika03

przez magdalenabmw 21 gru 2009, 21:05
Czy lubie siebie? No jasne, a czemu miała bym nie lubić? To, że mam nerwicę nie przekreśla mnie. Ja nie lubię nerwicy, ale nie mam powodów aby nie lubić siebie.
magdalenabmw

przez LucidMan 21 gru 2009, 21:15
solipsea napisał(a):Wiecie, ponoć to jest tak, że człowiek nie może nie lubić siebie, czy ba nawet nienawidzić. Tutaj gra rolę nasz stosunek do świata - jak się czujemy obco, to nie ma bata, nie lubimy globalnej wiochy. No a potem idzie nam w kompleksy, że nie pasujemy do otoczenia, bo tak naprawdę każdy chce pasować do społecznych puzzli. No i przekładamy to uczucie alienacji na urojoną nienawiść do siebie. Człowiek z natury egoistyczna jednostka, nienawidzić co najwyżej może reszty świata. Jak by mieszkał na bezludnej wyspie, to by mu do głowy nie przyszło, że jest do niczego.

PS: Tak mnie coś naszło z tym wywodem... taki malutki dyskursik na temat relacji człowiek - świat, człowiek - wnętrze człowieka. Poza tym chyba mi czegoś dodają do jedzenia hehe :mrgreen:
Trafnie ;) Tak właśnie jest.
Lucid life

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez aviska 22 gru 2009, 22:03
solipsea napisał(a):Tutaj gra rolę nasz stosunek do świata - jak się czujemy obco, to nie ma bata, nie lubimy globalnej wiochy. [...] Człowiek z natury egoistyczna jednostka, nienawidzić co najwyżej może reszty świata.

To ja nie lubię świata. Niektórych jego części wręcz nienawidzę. A siebie próbuję zaakceptować...
- [...] czy ty jesteś chory na umyśle?
- Jasne.
- Jasne? Tak po prostu? Jasne, jesteś chory na umyśle?
- Każdy jest. Jeśli myślisz, że ten czy tamten nie jest wariatem, to znaczy, że mało o nim wiesz. Najważniejsze [...] jest znalezienie kogoś, kogo szaleństwo pasuje do twojego.

przez nik08 22 gru 2009, 22:49
Ja jakoś siebie nie potrafię zaakceptować swojego życia wolałabym nie urodzić się niż miała bym tak cierpieć cały czas. Nie podoba mi się mój wygląd a co do charakteru mogło by być lepiej ale z nim zawsze można sobie poradzić bo można go zmienić na lepsze. Jestem strasznym próżniakiem nic mi się nie chce robić taki mam los ani do pracy nauki nie lubię, czasem mają za duże wymagania co do drugiej osoby to nie nasza wina że my tacy jesteśmy tak nas stworzył Bóg i ja staram się od jakiegoś czasu żyć wg. jego woli :) buziaki dla was

przez Niewidzialna 24 gru 2009, 14:46
Rozwiązałam kiedyś psychotest, który wykazał, że absolutnie nie lubię siebie. Do swojego wyglądu raczej jestem przyzwyczajona i wiem, że odpowiednia charakteryzacja czyni cuda. Charakter natomiast mam do niczego i wcale się nie dziwię, że nikt za mną specjalnie nie przepada. Komu by się chciało tracić na mnie czas?

przez scrat 24 gru 2009, 14:58
Z takim kolczastym podejściem to rzeczywiście... Ale to na własne życzenie...
Przyjaciel forum

przez jacas 24 gru 2009, 14:59
mam podobnie jak magda, lubie swoj wyglad i charakter, ktory niestety czesto jest hamowany przez lęki
jacas

przez Niewidzialna 24 gru 2009, 15:07
scrat napisał(a):Z takim kolczastym podejściem to rzeczywiście... Ale to na własne życzenie...

Wiem, że na własne życzenie, ale nie mogę tego zmienić. Jakiś pancerzyk ochronny przecież muszę mieć...

przez scrat 25 gru 2009, 00:05
Jak widać się nie sprawdza bo gadać nie chcą...
Przyjaciel forum

przez monika03 25 gru 2009, 12:43
nie lubie:(((
monika03

przez Gringo 25 gru 2009, 13:13
A ja siebie nie lubie, nie lubie i juz. Moze kiedys, za czas jakis, to gleboko we mnie siedzi i zwiazane jest z dziecinstwem, kiedys wciaz siebie obwinialem i czulem, ze nie jestem dosc dobry, lubiany przez innych, smialy, interesujacy, nie potrafilem na luzie rozmawiac z ludzmi, itp. Teraz zostalo ciagle poczucie, ze nie czuje sie sam z soba dobrze, ale wobec innych moich problemow ; ), to nie jest az tak istotne.

PS. To forum jest ZŁE - zaczynam uprawiac mentalny ekshibicjonizm, nie dobrze, oj nie dobrze.
Gringo

przez Monika512 28 gru 2009, 00:12
Mie lubie w sobie wiele rzeczy, najbardziej chyba lenistwa. Pracuję ale efektów nie ma. Nie lubię w sobie jeszcze tego, że coś zaczynam, i nie kończę bo nie jestem czegoś pewna.
www.wszyscy-na-tak.pl

przez Azotox 28 gru 2009, 19:49
Nie lubię w sobie tego, że niczego nie lubię, serio! wszystko w koło mnie wkurza i jest zupełnie bezsensu. I wydaje mi się, że nie pasuję do takiego świata, jestem jakaś inna, ludzie zwykle mówią, że dziwna :smile:
"Dalej i dalej na paraboli czasu wznoszę się, aby za chwilę opaść na dno"

Sortuj wg