Czy lubicie siebie?

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Makcia 08 mar 2007, 14:02
Alpessik wiesz co każdy z nas chciałby coś zmienić w sobie ale i w swoim wyglądzie. Tak naprawde to dążymy do tego czego nie mamy. Potem sie okazuje że wcale to nie jest takie dobre...czlowiek jest taki że zawsze jest niezadowolony..mnie też sie wiele rzeczy nie podoba..nikt nie jest idealny. Tak naprawde sama sie przekonalam że najważniejszy jest uśmiech na twarzy. Czasami swoją osobowością można nadrobić jakieś "niedociągnięcia" natury ;) A tak w ogole to wydaje mi sie że wyglądasz na pewno świetnie..tylko tego nie chcesz widzieć :D

przez Atkaa 08 mar 2007, 15:17
alpessik już sama liczba ikonek pod twoim postem mnie intryguje 8)
z zimna, z wysiłku, z nadziei, z pragnień
drżę każdego ranka
gdy wyruszam w świat...

przez depresyjny86 13 mar 2007, 13:46
A ja doszłem do wniosku że nadal siebie nienawidze,wszyscy są lepsi,piękniejsi i mądrzejsi ode mnie..
:)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez IceMan 13 mar 2007, 15:46
człowiek nerwica napisał(a):lepsi,piękniejsi i mądrzejsi ode mnie

Czy na pewno? Bo moim zdaniem to g***o prawda. Uwierz w siebie i to się zmieni.
Przyjaciel forum

przez GRACJA 14 mar 2007, 01:35
Myśle że nerwicowcy tak mają że nie lubią siebie. Ja to też mam. Podobno żeby wyjść z nerwicy trzeba najpierw siebie polubić. W tym celu dostałam od P.psycholog zadanie domowe - codziennie stajemy w lustrze i mówimy do tej miłej twarzyczki w lustrze - "jestem wartościowa, mądra, ładna. Osiągnęłam w życiu wiele sukcesów" itp. Owszem próbowałam tego. Pierwszego dnia nie mogłam wydusić z siebie słowa. Drugiego dnia coś tam powiedziałam - ale nie wierzyłam w to co mówie i konec zadania. Trzeba będzie jeszcze raz spróbować, zacząc od nowa. Może sie uda. Poćwiczcie - moze wam to wyjdzie.
"Budząc się rano, pomyśl jaki to wspaniały skarb żyć, oddychać i móc się radować."

przez IceMan 14 mar 2007, 15:50
GRACJA widzisz już różnice między pierwszym a drugim spojrzeniem w lustro - kolejne spojrzenia będą coraz bardziej samodowartościowujące się :D
Przyjaciel forum

przez Kriss 14 mar 2007, 23:52
No ja Siebie Lubie juz od pewnego czasu :P
Ale strasznie denerwuje mnie to ze mam ataki zlosci ;p Np. Rodzice gadaja do mnie na spokojnie a ja sie zaraz denerwuje. a najbardziej mnie denerwuje jak babcia sie wypowiada na temat, na ktory nie ma zielonego pojecia :P Cholerykiem jestem chyba jeno :]

przez koopa 18 mar 2007, 18:01
Hail! A ja kocham siebie !! kocham moje grube - kuże udka i nie zaduże piersi, kocham moje brązowe, prawie czarne oczy z długimi rzesami, kocham mój uśmiecj i małe stopy!!
kocham mój optymizm i wiarę że musie być dobrze, kocham nawet moją chorobę , bo otwozyła mi oczy na wiele spraw, kocham moją niesmiałosć(ktora trwa przeważnie 10/15 minut a potem znika)
ale jestem zarozumiała!!! :D

przez maiev 19 mar 2007, 05:21
Akurat siebie obecnie nie lubię. :evil: wszelkie powody dla których się lubiłam gdzieś wyparowały, znikły i nie ma! Ludzie też mnie nie lubią (jestem przyzwyczajona ;) ) więc przynajmniej raz mam taki sam pogląd na tę samą sprawę jak oni. I już :P
"I need a new version of me..."

przez Makcia 19 mar 2007, 09:30
Maiev no coś Ty..wszyscy Ciebie lubią..tu na forum jesteś bardzo lubiana. Czytam Twoje posty i uważam że jesteś fajną dziewczyną troche zagubioną jak my wszyscy.
Człowiek nie zawsze sie lubi..najważniejsze żeby sie tym nie przejmować..nikt nie zawsze wygląda i czuje się anielsko ale to nie ważne..Wystarczy że ma sie w sobie to "coś" a ten urok sam przychodzi...naprawde.
Powiem wam tak..moją przyjaciółke poznalam nie dawno ze znajomym. Po pierwszym spotkaniu stwierdzila że on jej sie nie podoba że jest fajny ale to chyba tyle. Dzisiaj są parą bo jak sie okazało tak bardzo go polubila, czuła sie dobrze, naturalnie i bezpieczie że z czasem zaczęła uważać że nie ma nikogo piękniejszego.
Jak sami będziemy sie postrzegać że "nie jest tak źle" (przynajmniej tyle na początek) to nie dość że poprawi nam sie samopoczucie to jeszcze inni bedą nas lubić za to że doceniamy to że jesteśmy zdrowi..bo dla mnie nerwica nie jest już chorobą..to tylko kwestia innego spojrzenia na świat którego sie tu wszyscy uczymy..Pierwszym drogowskazem na tej drodze jest polubienie i zaakceptowanie siebie..Maiev życze Ci tego z całego serca. Sama mam czasami kłopoty z samooaceptacją ale chce przezwyciężyć w sobie tą słabość i niemoc do analizowania wszystkiego i przejmowania sie tym. Uczycie mnie tutaj jak iść do przodu a nie trwać i "przeczekiwać" życie...czas coś z tym zrobić ;)
Pozdrawiam wszystkich cieplutko :D

przez wiatr 20 mar 2007, 01:00
Czy ja siebie lubię? jeszcze nie jestem na etapie by siebie lubić. Kiedyś zdecydowanie nienawidziłam siebie. Nawet trudno jest mi opisać jak bardzo. Być może kiedyś z łatwością bym mogła opisywać dlaczego. A dzisiaj. No cóż, zaczynam tak naprawdę sprzątać w sobie, ale tak w 100% bym mogła zobaczyć siebie. Dzisiaj wiem ,że potrwa to nie dzień, nie dwa dni lecz przygotowana jestem na wiele jak nie kilka lat. Ale wiem że warto, bo tak naprawdę będę to już ja taka prawdziwa, wolna , niezależna,a życie będę łapać garściami pamiętając przy tym by nigdy a to nigdy bez względu kto to by nie był
nie zranić nikogo w świecie.Nigdy a to przenigdy wówczas
będę mogła powiedzieć sobie szeptem
JESTEM WOLNA
"mój przyjaciel wiatr"

przez Róża 20 mar 2007, 10:25
Witaj Wiaterku!!A gdzieś się podziewała??Ja ciebie lubię na pewno i ty też muuuusisz polubić siebie.Bo jak można nie lubić takiej fajnej dziewczyny?! :D
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

przez wiatr 20 mar 2007, 10:48
Kochana Różo nawet nie wiem czy zdajesz sobie sprawę jakie ciepło wytwarzasz swoimi postami. Bardzo dużo z siebie dajesz mnie i innym,przemawia przez Ciebie mądrość ( za to Cię bardzo cenię), co powoduje,że w przypadku mnie zatrzymuję sie na chwilę by głęboko zastanowić się nad słowami jakie kierujesz. I wprowadzić we własne życie.
Jestem z Was Wszystkich bardzo dumna i wszystko zrobię by i ja byla z siebie dumna. Przeciesz mam wspanialych nauczycieli. Nie teoretyków lecz praktyków.

Róża napisał(a):A gdzieś się podziewała
- zmuszona byłam oddać modem do serwisu- odzyskalam go wczoraj.Kamień mi z serca spadl. Mam go. Dziala super. ;)
"mój przyjaciel wiatr"

przez Róża 20 mar 2007, 10:54
:oops: :oops: :oops: -ojej,nie miałam pojęcia,że coś mądrego można wyczytać z tego mojego bełkotania :lol:

Wiaterku,to ty emanujesz ciepłem,którego mogę ci tylko pozazdrościć-i to żaden komplement,tylko najprawdziwsza prawda.
Fajnie,że masz nowy modem,no to teraz odrabiaj te stracone dni i pisz,pisz,pisz,od razu bedzie więcej słońca na forum :D
Bez ludzkiej pamięci przeszłość nie istnieje.
Pech nigdy nie zawiedzie:
przyjdzie w samą porę:)))
Przyjaciel forum

Sortuj wg