Chemia i Trucizny w żywnośći !!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Rafalo 23 maja 2011, 22:42
linka, Masz na myśli ten malutki targ przy 3-go maja ? :)

przez linka 23 maja 2011, 22:44
Natomiast czaję się na to:http://www.tempehservice.com/ ciekawe czy dobre?

-- Pn maja 23, 2011 9:45 pm --

Rafalo, nie nie, w chwili obecnej mieszkam w innym mieście :)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez antracytowa 23 maja 2011, 22:46
Linka, oczywiście, jeśli masz zaufanie do sprzedawców to kupuj. Ale w dużych, średnich i zapewne też w jakiejś części mniejszych miast nie obdarzałabym ich zbyt dużym zaufaniem i nie stawiała ich towaru ponad tym z supermarketów :)
Babuleńki ze wsi ze swoimi jajkami jak najbardziej, ale duża część straganów na targach ma jajka z najzwyklejszych kurzych ferm, gdzie kury w życiu nie skubały trawy na słońcu. Oczywiście nie popadajmy w paranoję, na codzień jemy to co kupimy w sklepach zazwyczaj nie patrząc na etykiety, a nie świecimy i żyjemy :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcja 23 maja 2011, 22:46
Pieczywo nie z pszenicy i raczej chleb, niz bulki. Bezglutenowy po co (paskudny w smaku), skoro mozna np. zytnie pieczywo kupic i zdrowiej.
U mnie tez blisko jest bazar z owocami i warzywami przewaznie z Grojca, Tarczyna, ale tez i z samej Wawy ;)

przez Rafalo 23 maja 2011, 22:47
linka Jak zamówisz to daj znać... Chętnie też skosztuje tego wynalazka o ile jest dobry :P

przez CichoCiemny 23 maja 2011, 23:30
paradoksy napisał(a): niektóre E to naturalne barwniki

A jak ktoś widzi "naturalne" to od razu myśli, że to rzeczywiście jest zdrowe :lol: (bo tak naprawdę naturalne jest tylko z nazwy, a w rzeczywistości tworzone w laboratoriach jak wszystko inne) Polecam przeczytać ten artykuł od przemyśle smaków i kolorów w żywności, dałem gdzieś na początku tematu.
CichoCiemny

przez _asia_ 24 maja 2011, 15:26
KeFaS napisał(a):
paradoksy napisał(a): niektóre E to naturalne barwniki

A jak ktoś widzi "naturalne" to od razu myśli, że to rzeczywiście jest zdrowe :lol: (bo tak naprawdę naturalne jest tylko z nazwy, a w rzeczywistości tworzone w laboratoriach jak wszystko inne) Polecam przeczytać ten artykuł od przemyśle smaków i kolorów w żywności, dałem gdzieś na początku tematu.

to jest niestety prawda. :roll:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez linka 24 maja 2011, 16:13
Bez przesady....moi drodzy bez tych sztucznych substancji ( oczywiście nie mówię o wszystkich) nie dałoby się konserwować jedzenia w sposób pozwalający na przechowywanie go......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez _asia_ 24 maja 2011, 16:36
linka napisał(a):Bez przesady....moi drodzy bez tych sztucznych substancji ( oczywiście nie mówię o wszystkich) nie dałoby się konserwować jedzenia w sposób pozwalający na przechowywanie go......

no ja wiem, to oczywiste... dlatego ja tam na przykład nie jadam pożywienia z puszek, czy w ogóle sztucznego jedzenia. 8) wszystko jem z domowego ogródka, świeże, naturalne... ostatnio moja mama zrobiła mi trochę twarogu. :D
ale zdaję sobie sprawę, że nie każdy ma taką możliwość... :(
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Pinkii 24 maja 2011, 16:45
marcja napisał(a):Pieczywo nie z pszenicy i raczej chleb, niz bulki. Bezglutenowy po co (paskudny w smaku), skoro mozna np. zytnie pieczywo kupic i zdrowiej.

Ja sama często piekę chleb bezglutenowy i jest smaczny :smile: A zwykłego białego wcale nie zjem, fuj.

Jeszcze trochę i będę najzdrowiej jedzącą osobą w tym kraju :mrgreen: :lol: ;)

Mnie najbardziej irytuje jak widzę mamusie karmiące dzieci tylko i wyłącznie tym chemicznym żarciem ze słoiczków, biedne dzieci :-|
Obrazek
zbanowany

przez CichoCiemny 24 maja 2011, 18:13
linka napisał(a):Bez przesady....moi drodzy bez tych sztucznych substancji ( oczywiście nie mówię o wszystkich) nie dałoby się konserwować jedzenia w sposób pozwalający na przechowywanie go......

W średniowieczu nie mieli takich konserwantów a jakoś sobie radzili ;)
CichoCiemny

przez Agasaya 24 maja 2011, 18:30
KeFaS napisał(a):

W średniowieczu nie mieli takich konserwantów a jakoś sobie radzili ;)

i umierali w wieku 30 lat :mrgreen:
Agasaya

przez linka 24 maja 2011, 18:49
I nie wiedzieli co to mandarynka.....ale znali słowo SZKORBUT :mrgreen:
Przyjaciel forum

przez Agasaya 24 maja 2011, 18:58
w średniowieczu zepsute mięso nacierano imbirem aby zabić bytujące w nim bakterie... po natarciu imbirem mięso było uznawane za nadające się do spożycia... smacznego :lol: wolę już konserwanty
Agasaya

Sortuj wg