Chemia i Trucizny w żywnośći !!

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Rafalo 23 maja 2011, 21:26
Mi ostatnio bardzo podchodzi Kasza gryczana do tego warzywka na patelnie z kawałkami kurczaka i ryżem na wierzch + sos chili słodki który kupuje w sklepie z żywnością ze wschodu.Pycha :mrgreen: i pomyśleć że kiedyś nie lubiłem kaszy ani ryżu , jak to sie człowiek zmienia przez całe życie :P

przez linka 23 maja 2011, 21:32
marcja, pewnie, że się nie chce ....ale np. jak jest noworodek w domu - to często młode mamy robią zupki samemu i je wekują? Prawda? A i wtedy nie ma czasu na nic....si się znaleźć ;) niestety nie szanujemy naszego ciała za grosz.....życie.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez marcja 23 maja 2011, 21:38
No wiesz, ale niemowle je jeszcze malo urozmaicone posilki, wiec kroisz warzywa i miesko - miksujesz i masz, a poza tym masz gotowe mleko modyfikowane na sniadanie i kolacje, lub mleko z piersi, lub kaszki na mm. A dla doroslych ciezko tak kazdy posilek samodzielnie tworzyc od podstaw, szczegolnie obiad, szczegolnie z dwoch dan. Czasem sie zdarza, ale na co dzien czasu brak. Szanujemy nasze ciala i dlatego zamiast stac przy kuchni, odpoczywamy i poswiecamy ten czas duchowemu rozowjowi ;) :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez antracytowa 23 maja 2011, 22:32
iść na lokalny targ, tam też nie ma gwarancji że jest super ekologicznie, ale przynajmniej wiadomo, że to krajowe

Sprzedawcy z hipermarketów, supermarketów, targów, bazarów i wszelkich innych warzywniaków mają w zdecydowanej większości takich samych dostawców, zdecydowanie nieekologicznych, hodujących masowo jak najładniejsze (jak najlepiej odżywione) warzywa. A nawet produkty z naklejoną metką ekologiczności są często czymś tam doprawiane, nie mówiąc o tym, że nieporównywanie droższe. Ktoś kiedyś robił rozpoznanie i podzielił się publicznie wynikami. Jeśli naprawdę chcemy mieć zdrowe, niepryskane i niefaszerowane odżywkami warzywa, obawiam się, że najlepiej jest wybrać się do znajomego pana Miecia zza miasta, albo samemu kopać grządki na działce...

Gdzieś kiedyś czytałam, że według jakiś tam badań człowiek zjada średnio w ciągu roku ilość chemii porównywalną do tej jaka jest w 2-kilogramowym proszku do prania.

przez Adamo 23 maja 2011, 22:35
Moim zdaniem dobrym pomysłem jest jedzenie jak najmniej przetworzonej żywności. Innej recepty nie widzę...
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez _asia_ 23 maja 2011, 22:37
linka napisał(a):Pinkii, Ta wędlina "sojowa" to też taka sojowa nie jest bo białka sojowego w niej ledwo 12,5 procent...... co do glutenu, to o ile wiem zdrowe osoby nie muszą się go specjalnie wystrzegać. Najfajniej jest mieszkać sobie na wsi wtedy można samemu wyhodować warzywa i mięsko bez chemii, pewnie będzie "brzydsze" i mniejsze - ale za to zdrowe.
Ważne w zdrowej diecie jest ograniczanie wszystkiego co przetworzone - lubimy np. spaghetti - zróbmy sami sos, i mięsko zmielmy w domu - ten syf ze słoików faktycznie powala ilością chemii. Zamiast w spermarkecie - iść na lokalny targ, tam też nie ma gwarancji że jest super ekologicznie, ale przynajmniej wiadomo, że to krajowe ...... posiadając rodzinę, dżó taniej jest zakupić sobie raz na jakiś czas od chłopa ze wsi np. ćwiartkę świnki, czy króliki itd - niż przetwory z nich, e sklepu....

Natomiast powiedziałabym, ze na równi z wchłanianymi z pokarmem substancjami chemicznymi stoją na równi detergenty, kosmetyki, środki chemiczne - które często niezwykle łatwo zastąpić jest naturalnymi środkami.
Np. w domu, zamiast całej baterii cilitów, domestosów itp. wystarczy zainwestować w myjkę parową i zakupić sobie ocet spirytusowy. w szamponach, żelach można wystrzegać się SLS i parabenów, w odżywkach do włosów silikonów - kosmetyki bez tych substancji nie są wcale drogie.

podpisuję się pod każdym zdaniem. :D
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez linka 23 maja 2011, 22:38
antracytowa, Wiesz co to zależy, mieszkam w dość małym mieście i mam zaufanych sprzedawców na ryneczku blisko mojego domu, nikt z nich nie ma takiego pola żeby zostać jakimkolwiek dostawcą do hipermarketu .... tak samo jak te babcie sprzedające jajka od kur które sobie np. łażą po podwórku...także to zależy ;)
Takie pierdoły jak np. czosnek - poważnie, kupiony od chłopa z rynku smakuje inaczej niż to chińskie coś z marketu ......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez antracytowa 23 maja 2011, 22:38
Adamo, to nie takie łatwe jak może się wydawać ;)
Ostatnio zainteresowałam się programem "Wiem co jem", w oryginale leci na TVN Style, ja oglądam na VOD. Prowadząca co prawda irytująca, ale można się dowiedzieć na co należy uważać podczas zakupów (nawet przy kupowaniu niewiele przetworzonych produktów - np. masła, sera, czy chleba).
Ostatnio edytowano 23 maja 2011, 22:39 przez antracytowa, łącznie edytowano 1 raz

przez _asia_ 23 maja 2011, 22:39
a co do pieczywa to to bezglutenowe jest jeszcze gorsze niż to z glutenem. :pirate: tak więc jeśli ktoś toleruje gluten to niech je normalne dobrej jakości pieczywo

-- 23 maja 2011, 21:39 --

to samo z wędliną sojową - jak dla mnie to ona ma mało wspólnego z naprawdę naturalną żywnością. :?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez Rafalo 23 maja 2011, 22:42
linka, Masz na myśli ten malutki targ przy 3-go maja ? :)

przez linka 23 maja 2011, 22:44
Natomiast czaję się na to:http://www.tempehservice.com/ ciekawe czy dobre?

-- Pn maja 23, 2011 9:45 pm --

Rafalo, nie nie, w chwili obecnej mieszkam w innym mieście :)
Przyjaciel forum

przez antracytowa 23 maja 2011, 22:46
Linka, oczywiście, jeśli masz zaufanie do sprzedawców to kupuj. Ale w dużych, średnich i zapewne też w jakiejś części mniejszych miast nie obdarzałabym ich zbyt dużym zaufaniem i nie stawiała ich towaru ponad tym z supermarketów :)
Babuleńki ze wsi ze swoimi jajkami jak najbardziej, ale duża część straganów na targach ma jajka z najzwyklejszych kurzych ferm, gdzie kury w życiu nie skubały trawy na słońcu. Oczywiście nie popadajmy w paranoję, na codzień jemy to co kupimy w sklepach zazwyczaj nie patrząc na etykiety, a nie świecimy i żyjemy :)

przez marcja 23 maja 2011, 22:46
Pieczywo nie z pszenicy i raczej chleb, niz bulki. Bezglutenowy po co (paskudny w smaku), skoro mozna np. zytnie pieczywo kupic i zdrowiej.
U mnie tez blisko jest bazar z owocami i warzywami przewaznie z Grojca, Tarczyna, ale tez i z samej Wawy ;)

przez Rafalo 23 maja 2011, 22:47
linka Jak zamówisz to daj znać... Chętnie też skosztuje tego wynalazka o ile jest dobry :P

Sortuj wg