Pielęgnacja ciała - porady, dyskusja

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez marcja 18 maja 2011, 20:26
Tez polecam firme Wax. Dean, wszystkie podane sposby na pewno wzmocnia wlosy, ale czy sprawia, ze beda grubsze tego nikt nie zagwarantuje, bo to takze kwestia natury wlosa;) Ja mam cienkie i probowalam juz chyba wszystkiego, ale cienkie nadal pozostaly :(

przez Rani 19 maja 2011, 06:35
Na włosy polecam indyjskie oleje, zwłaszcza Amlę firmy Dabur lub Np. Sesa firmy BAN. Od dawna stosuję i włosy są pięknie błyszczące (jak u Indusek :D ), zdrowe i miękkie. Do tego zniknął łupież. Do farbowania tylko henna, która jest wspaniałą odżywką. Niestety nie nadaje się do jasnych włosów, chyba że ktoś chce mieć włosy w kolorze marchewki. Można już w Polsce kupić kosmetyki ajurvedyjskie, które są naprawdę doskonałe.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez _asia_ 19 maja 2011, 07:16
Rani, a mogłabyś powiedzieć coś więcej o tej henni do włosów? - gdzie kupić, jaką, jak farbować...
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rani 19 maja 2011, 07:18
Można kupić na Allegro, lub w sklepach internetowych. Ja używam firmy Khadi, bo jest bardzo dobra jakościowo. Szczegóły napiszę później, bo lecę do pracy.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez _asia_ 19 maja 2011, 07:33
Rani, dziękuję. :smile:

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez shinobi 19 maja 2011, 08:05
Dużo informacji uzyskałem dzięki temu tematowi, ale dla mnie doznaniem prawdziwie mistycznym wciąż pozostaje smyranie swych piwnych cycuszków mydłem Biały Jeleń. Ten rodzaj pierwotnego kultu, który można przebić już tylko ścieraniem brudu rzecznym piaskiem, co najmniej w Nilu, a najlepiej w jakimś nienazwanym dopływie Orinoko. :)
shinobi

przez linka 19 maja 2011, 08:42
Rani, O, super, że ktoś się na tym tutaj zna, jak tylko włosy mi podrosną chcę się zabrać za porządne ich olejowanie, poza tym jak obcięłam na krótko i poczekałam to .....odrosły mi odrosty i już nie mam ani grama farby na włosach i chciałam właśnie pogłębić kolor tylko jakoś naturalnie - chyba henna do tego idealna? Prawda?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Hajduczek 19 maja 2011, 10:19
linka, a próbowałaś zwykłego olejku Biosilk? Chyba teraz w Rossmannie jest promocja na 15ml buteleczkę za 3 zł :) Ja stosuję ten olejek po każdym myciu głowy, bo mam tak cienkie włosy, że elektryzują się na potęgę a dzięki temu olejkowi włosy są doprowadzone do ładu i jak się pięknie błyszczą :D

shinobi, ja sama bym polecała Białego Jelenia... gdyby nie to, że jest robiony z ługu zwierzęcego :( A szkoda, bo jest naprawdę dobry, po zużyciu jednej kostki moja cera wyglądała świetnie, myłam nią też włosy (choć potem musiałam je zakwaszać wodą z sokiem z cytryny. by zlikwidować mat) . Szczerze mówiąc gdyby było mnie stać kupowałabym mydło marsylskie, bo czytając o nim doszłam do wniosku, że to musi być jakaś rewelacja, no i ten kolor :)

Obrazek
Jak kania dżdżu
tak czekam cię tu
I dusza ma
co ma
to da

przez shinobi 19 maja 2011, 11:40
Hajduczek, też planuje kiedyś kupić mydło marsylskie, ale odstrasza mnie cena. Jak mówisz, kolor kuszący, a i opis obiecuje wiele.
Z mydeł lubię te zwykłe, niekolorowe, cenowo oscylujące wokół złotówki. Pewnie polubiłbym i te za 5 zł, ale kasa, kasa, kasa. :)
shinobi

przez Hajduczek 19 maja 2011, 12:24
shinobi, ja próbuje pocieszyć się tym, że takie mydło waży 300g przy cenie ok.20, więc wychodzi 7zł za 100g kostkę.
Z drugiej strony mydło Biały Jeleń starczyło mi prawie na 3 miesiące - a myłam nim nawet włosy :) Zatem cena do wagi i wydajności nie jest taka straszna, byle tylko mieć w kieszeni 20zł i trafić na takie mydło w jakiejś mydlarni :)

A z moich małych tricków polecam wszystkim domowej roboty peeling kawowy - tani i nieziemsko skuteczny, no i przyjemny,ach te zapachy! :D
Jak kania dżdżu
tak czekam cię tu
I dusza ma
co ma
to da

przez *Wiola* 19 maja 2011, 12:59
Rani,

Henna jest świetna i bardzo wzmacnia włosy, ale jej nakładanie mnie strasznie wkurza:(
Od dłuższego czasu używam balsamów Venity i jestem bardzo zadowolona. Nakładają się bardzo łatwo , pięknie pachną i wzmacniają włosy. Na dodatek jest spora gama kolorów do blondów również. Cena też jest "powalająca" - 7 zł.
http://www.goldmax.pl/venita-henna-colo ... -3559.html

Jedyna wada to taka ,że trzymają się krócej niż farby , ale to niewielki problem.
Moderator

przez _asia_ 19 maja 2011, 14:44
Hajduczek napisał(a): shinobi, ja sama bym polecała Białego Jelenia... gdyby nie to, że jest robiony z ługu zwierzęcego :( A szkoda, bo jest naprawdę dobry, po zużyciu jednej kostki moja cera wyglądała świetnie, myłam nią też włosy (choć potem musiałam je zakwaszać wodą z sokiem z cytryny. by zlikwidować mat) . Szczerze mówiąc gdyby było mnie stać kupowałabym mydło marsylskie, bo czytając o nim doszłam do wniosku, że to musi być jakaś rewelacja, no i ten kolor :)

Obrazek

ooo, jeszcze ktoś oprócz mnie Białego Jelenia używa? :mrgreen: Ja mam Białego Jelenia jako mydło w płynie, żel pod prysznic i proszek do prania. :D

Helen Keller

przez Rani 19 maja 2011, 15:37
linka, henna jest idealna do pogłębienia koloru włosów ciemnych. Naprawdę warto spróbować. Po co się truć chemią? I tak wszędzie jej pełno. Kumuluje się w naszym organizmie, dziurawi nam jelita, niszczy wątrobę, a to wszystko się potem odbija na psychice.
_asia_, tu wszystko o farbowaniu henną http://hennaindygo.helfy.pl/farbowanie-wlosow-henna . W razie wątpliwości pytaj, chętnie odpowiem jeśli oczywiście będę znała odpowiedź :D

przez *Wiola* 19 maja 2011, 16:01
Nie zaznaczyłam, że te balsamy są ziołowe na bazie henny :)
Moderator

Sortuj wg