Pielęgnacja ciała - porady, dyskusja

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Amy Lee 28 kwi 2011, 00:56
marcja napisał(a):dana nam przez nature i dopasowana do klimatu, w jakim zyjemy.

Ale nie jest aż tak dobrze dopasowana, żeby każdy mieszkaniec danej szerokości geograficznej wytrzymał każdą ilość czasu na słońcu, więc warto skorzystać z takich dobrodziejstw cywilizacji jak zadaszenia albo kremy z filtrem.
Amy Lee

przez marcja 28 kwi 2011, 00:59
Jasne, ze tak - pisalam o tym - nikt nie zacheca do spedzania wielu godzin na sloncu, kazdy przestrzega przed poparzeniami, ktore powoduja raka. To fakt i z tym nikt nie dyskutuje.

A jesli chodzi o zadaszenia kontra filtry - ja wybieram zadaszenia :)

przez linka 28 kwi 2011, 08:31
marcja napisał(a):Malego dziecka tez nie smarowalabym filtrem - polskiego dziecka w Polsce,

W takim razie, jeśli takowe będziesz posiadać to współczuję mu poparzeń, dużego zagrożenia rakiem skóry i mamuni która będzie biegać nad dzieckiem z parasolką ....bo bez filtra to po 15 minutach skóra dziecka jest czerwona .... nie wspominając o przebywaniu w wodzie .......
Oko też ma specjalną "ochronę" przed promieniamu UV ? Rozumiem, że dziura ozonowa to w sumie teoria spiskowa...bo i tak nie ma wpływu na klimat?
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez _asia_ 28 kwi 2011, 09:07
hmmm... no w sumie mnie jako dziecka nikt niczym nie smarował i nie miałam żadnych poparzeń, uczuleń itd. nawet, gdy długo przebywałam w lecie na słońcu, ale wtedy jednak dziura ozonowa była chyba mniejsza, bo teraz gdy bez uprzedniego posmarowania się kremem z filtrem przebywam dłużej na słońcu to zaraz mam uczulenie, krostki, skóra jest sucha, nieprzyjemnie ogólnie. :?
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez linka 28 kwi 2011, 09:16
Zastanawia mnie, jak niezbadana, niedowiedziona przez nikogo szkodliwość kremów z filtrem może bardziej "przerażać" niż dowiedziony związek między opalaniem bez filtra a rakiem skóry ....... :bezradny:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 28 kwi 2011, 10:32
marcja napisał(a):Wlasnie tak,w duzym stopniu. To wiedza nawet zwolennicy filtrow- to tzw. fotoochrona wewnetrzna.

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :roll:
no ja pierdziu, szkoda gadać. :lol:

-- 28 kwi 2011, 10:34 --

sprawdzałam wczoraj swoje wojenne ranny - po 4 szwy na każdej
wygląda megachujowo i obrzydliwie, jak M. mi ściągał plaster i opatrunek (który się przykleił trochę do rany) to zrobiło mi się słabo :-|
na plecach nie mogę spać bo boli bardziej niż wczoraj ...
dostałam od lekarza Refastin to se ćpam..
paradoksy

przez into the void 28 kwi 2011, 11:55
a ja częściowo zgadzam się z marcją.. sama opalam się tylko kilka dni w roku.. raz na ruski rok wpadne do solarium.. ale opalając się w PL ( nie leże całymi dniami na plaży ) nie pamietam kiedy byłam poparzona..
melatonina rzeczywiście to ochrona skóry.. wytwarza się pod wpływem promieni słonecznych by chronić naszą skórę.. efektem jest opalenizna
sama nie używam filtrów.. może przy pierwszym opalaniu jakąś 10-tkę.. rzadko jednak
fakt faktem w dzisiejszym świecie marketing farmaceutyczny działa jak szalony.. na wszystko mamy leki/witaminy/suplementy.. przypomina mi to trochę spór o tabletki anty.. a te wszystkie "badania naukowców" to o kant d.upy.. wiadomo..

z drugiej strony nie uważam aby takie kremy miały komukolwiek zaszkodzic.. zwłaszcza małym dzieciom.. pytanie też jakie to "małe dziecko" ? bo myślę, że w pierwszych latach życia nie powinno się dziecka wystawiac na bezpośrednie działanie promieni słonecznych i to jeszcze w południe.. sama nie wyjechałabym też z małym dzieckiem nad morze śródziemne.. klimat w którym żyjemy jednak nas w pewnien sposób uwarunkowuje..

dlatego reasumując... jeśli ktoś odczuwa taką potrzebe - niech używa... kto ma to gdzieś ten będzie miał..

nie padła jeszcze jedna kwestia... co lepsze - opalanie się w PL bez filtrów (bardzo rzadko) czy opalanie z filtrami w ciepłych krajach bez umiaru...

przez linka 28 kwi 2011, 13:29
czy opalanie z filtrami w ciepłych krajach bez umiaru...

Uważam, że zdecydowanie lepsze to...poza tym, to bez umiaru ogranicza sie zwykle do dwóch tygodni w roku.... ;)

ale opalając się w PL ( nie leże całymi dniami na plaży ) nie pamietam kiedy byłam poparzona..

No to gratulacje, bo ja już parę razy poparzona byłam dość poważnie i to wcale nie z leżenia plackiem.....wystarczy jakakolwiek aktywność, granie w piłkę, zabawy...bo o pracy przy sianie nie wspominam.

Natomiast małe dziecko - 0 3 rok życia opala się nawet wiatrem, wystarczy mu w lato 15 - 20 minut popołudniu i już skóra jest zaczerwieniona, to samo w zimę, słońce.....
Przyjaciel forum

przez into the void 28 kwi 2011, 14:11
linka napisał(a):
Natomiast małe dziecko - 0 3 rok życia opala się nawet wiatrem, wystarczy mu w lato 15 - 20 minut popołudniu i już skóra jest zaczerwieniona, to samo w zimę, słońce.....

pisałam o bezpośrednim dzialaniu, tzn. jak toś wystawi gołego bobaska na plaży na poł dnia..
wiadomo że promieniowanie dociera i zimą i w cieniu i przy zachmurzonym niebie.. a po drugie to dziecko musi mieć kontakt ze słoncem bo sprzyja to wytwarzaniu się witaminy D3.. ta z kolei chorni dzieci przy krzywicą..

ok konczmy ten temat, bo juz chyba wszystko zostało powiedziane

kupiałam dzisiaj ten olejek pod prsysznic z Rossmanna.. niby ok ale zapach ma do d** :/

przez linka 28 kwi 2011, 16:01
Bardzo możliwe, mi ten zapach też nie podchodzi, ale zakładając że jest bez niepotrzebnych składników typu barwniki czy zapachy ;) jestem w stanie to przeżyć :smile:
Przyjaciel forum

przez paradoksy 28 kwi 2011, 17:26
kurde, M. wykasował zdjęcie.
chciałam się pochwalić pierwszymi w życiu szwami ;(

linka, ile Ty miałaś na tym brzuchu szwów?
paradoksy

przez linka 28 kwi 2011, 17:57
Dokładnie 4 szwy :P
Przyjaciel forum

przez paradoksy 28 kwi 2011, 18:06
no to ja jestem lepsiejsza, bo 4 x 2

ale dziś już się na plecach nie położę /cenzura/, no i troszkę krwi leci.
paradoksy

przez marcja 28 kwi 2011, 19:31
linka napisał(a):W takim razie, jeśli takowe będziesz posiadać to współczuję mu poparzeń, dużego zagrożenia rakiem skóry i mamuni która będzie biegać nad dzieckiem z parasolką ....bo bez filtra to po 15 minutach skóra dziecka jest czerwona .... nie wspominając o przebywaniu w wodzie .......

Bzdura... Widze to na co dzien. Pracuje z dziecmi.

Paradoksy, zanim zaczniesz sie smiac, zaczerpnij wiedzy co do tematu (tj. sprawdz czym jest opalenizna, lub zapytaj dermatologa)

Sortuj wg