Pielęgnacja ciała - porady, dyskusja

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez marcja 26 kwi 2011, 22:45
I z fitrem co najmniej 100, bo bez fitrow murowany czerniak hehehh :mrgreen:

przez *Monika* 26 kwi 2011, 22:51
Pinkii, Skóra pokazuje stan naszego zdrowia. Leki, nieodpowiednia dieta. Sama wiesz, nie chcę Cię uświadamiać.
Pisałaś,ze jesz dużo warzyw , owoców...to dobrze. Ale widocznie to nie wszystko. Na siniaki witamina C. U niektórych wystarczy lekkie stłuczenie, żeby pojawił się mały krwiak, zwany powszechnie siniakiem. Znika najczęściej już po paru dniach, ale warto znać sposoby, które zlikwidują obrzęk i zmniejszą ból miejsca kontuzji. Jednym z nich jest stosowanie ALTACETU.

Jeśli chodzi o skłonność do siniaków, to przyczyną może być kruchość naczyń krwionośnych.
Poprzez dietę możemy wpłynąć na wzmocnienie ścian naczyń krwionośnych.
Zadbaj o to, by Twój jadłospis zawierał świeże warzywa i owoce - są one źródłem witaminy C. Najwięcej witaminy C mają: czerwona papryka, jarmuż, czerwona kapusta, czarne porzeczki, truskawki, pomarańcze.
Za stan naczyń odpowiedzialna jest także witamina K, którą znajdziesz w brokułach, rzepie, szpinaku, sałacie, kapuście, awokado, brzoskwiniach.
Za szczelność naczyń odpowiada witamina PP, a do jej źródeł należą: drożdże, mięso, ryby, rośliny strączkowe. W mniejszych ilościach można ją znaleźć w pieczywie, warzywach, owocach i mleku.
Pamiętaj również o codziennej dawce rutyny, czyli substancji działającej przeciwwysiękowo oraz uszczelniającej naczynia krwionośne. Większe ilości rutyny znajdują się w owocach aronii i gryce.
Zmiana diety pomoże zapobiec pękaniu kolejnych naczyń krwionośnych, ale nie cofnie "pajączków", które już się pojawiły. Na stan naszych naczyń krwionośnych negatywnie może wpływać wiele czynników, np. przebywanie przez długi czas w pozycji stojącej, noszenie wysokich obcasów.
Jeśli pękanie naczynek będzie się nasilać lub odniesiesz wrażenie, że nogi są opuchnięte powinnaś skonsultować ten problem z lekarzem. Nie lekceważ też pojawiających się bez powodu siniaków - podskórne wylewy krwi nie spowodowane urazem świadczą o kiepskim stanie naszych naczyń krwionośnych.
Obrazek
Główny Moderator

przez linka 27 kwi 2011, 09:25
marcja napisał(a):Pinkii, jesli zalezy Ci na szybkim, choc powierzchownym efekcie, coz... mysle, ze powinnas opalic sie troche. Nie jest tajemnica, ze na opalonym ciele mniej widoczne sa wszelkie niedoskonalosci skory. Siniaki, rozstepy, plamy, wypryski - wszystko mniej kontrastuje z cialem lekko brazowym, niz z bialym...Mzoesz tez uzyc balsamu brazujacego -ten sam efekt.
Poza tym ciezko cos doradzic, bo kremy na cellulit,czy rozstepy trzeba raczej indywidualnie dobierac. Ja nie mam ani jednego, ani drugiego i sie totalnie nie znam na tym...

Boże co za idiotyczny pomysł....skoro nie miałaś nigdy problemów ze skórą to proszę nie udzielaj takich rad..... jeszcze może najlepiej opal się bez filtra? :roll:

Dieta, regularny peeling, masaże, nawilżanie i ruch ( na cellulit) i będzie git :smile:
Opalanie ani balsamy brązujące niczego nie załatwią......
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 27 kwi 2011, 11:52
marcja, masz całkowicie niepoważne podejście do ochrony skóry :shock:
paradoksy

przez lukasz1 27 kwi 2011, 13:30
Jeżeli chodzi o opalanie i blizny, to moje pocięte ręce po opaleniu się wyglądają o wiele gorzej niestety.

przez paradoksy 27 kwi 2011, 13:35
przecież blizny się nie opalają, więc opalając ciało robimy jeszcze większy kontrast

-- 27 kwi 2011, 14:04 --

marcja, http://www.youtube.com/watch?v=0vJLmMJMzGw
paradoksy

przez Adamo 27 kwi 2011, 16:08
Na blizny to nic raczej nie ma zastosowania, co nie? Nie ma od cięcia, tylko od siłowni rozstępy, już białe.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez magnolka 27 kwi 2011, 16:12
stosuje antidral, tj tańszy odpowiednik etiaxilu i polecam serdecznie

przez paradoksy 27 kwi 2011, 16:59
magnolka, na blizny? :lol:
mogłaś dodać że na pocenie się...

Adamo, rozstępy od tycia i chudnięcia w szybkim czasie.
paradoksy

przez linka 27 kwi 2011, 17:54
paradoksy, od siłowni też można mieć....jak ktoś sobie "pomaga" i szybko się rozrasta....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pinkii 27 kwi 2011, 18:16
Dzięki za odpowiedzi, szczególnie Monice. Marcja ma rację z tym że nierówności skóry czy plamki widać mniej na opalonej (z rozsądkiem) skórze, natomiast faktycznie rozstępy widać bardziej. Mi się niestety zrobiły bo w ostatni rok przytyłam 8kg :-| Mam je na pośladkach i pod kolanami... Nie jakoś dużo, ale irytująco. Natomiast najbardziej dobija mnie cellulit, nigdy go nie miałam a po lekach mam całe uda... Ale co z tym zrobić? Ponoć to woda która mi się gromadzi po lekach, i jak z tym walczyć? Czy dieta i sport pomogą na wodę??? Staram się zdrowo jeść i ćwiczyć, smaruję się kremami, ale zamiast chudnąć i pozbyć się cellulitu to ciągle tylko tyję. Nie jakoś bardzo, ale chciałabym schudnąć, te 5-8kg. I ta 'gęsia skórka', takie białe małe plamki na skórze... Co z tym zrobić? :-| One są gładkie, ale widocznie- po prostu białe małe kropki jedna obok drugiej, najbardziej biust, uda, ramiona... :-| Skóra jest gładka w dotyku a wygląda okropnie.
Obrazek
zbanowany

przez into the void 27 kwi 2011, 19:07
Adamo napisał(a):Na blizny to nic raczej nie ma zastosowania, co nie? Nie ma od cięcia, tylko od siłowni rozstępy, już białe.

czytałam kiedyś, że maść CEPAN pomaga zmniejszyć widoczność blizn, ponieważ jestem leniwa stosowałam jeden dzień, więc nie mogę ocenić..
kuzynowi lekarz kiedyś zalecił przyjmowanie beta-karotenu.. też w celu zmniejszenia widoczności .. jak ktoś jest systematyczny to moze próbować : )

przez paradoksy 27 kwi 2011, 19:10
ej ja nie mam cellulitu...więc Ci nie doradzę.
kiedyś miałam taki lekki... nie stosuję jakiś cudownych specyfików, ani nigdy nie stosowałam.
tylko gąbka ze "szorstką" jedną stroną i trochę masuję pośladki zapobiegawczo.
no i tyle.
paradoksy

przez Pinkii 27 kwi 2011, 19:30
Właśnie ja jestem w czarnej dupie za przeproszeniem bo też nigdy nie miałam i nie wiem co z tym zrobić :bezradny: Wszystko przez te leki! Masuję się gąbką, oblewam zimną wodą, kremy rozgrzewające, masaże, zdrowe jedzenie, ruch... i lipa. W dodatku strasznie mi to pogarsza samoocenę bo zawsze jak szła wiosna to się cieszyłam że mogę wystawić zgrabne i gładkie nogi, a teraz? Koszmar.
Obrazek
zbanowany

Sortuj wg