w kosciele za całe zło ktore robi człowiek wini sie szatana

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Sean1 19 kwi 2011, 17:04
Widzę, że chyba nikt nie załapał, ja duchów nie wywoływałem, to śmieszne, nie wierzę, że te seanse mogą cokolwiek zdziałać, ludzie się boją, wyobraźnia pracuje, świeczka zgaśnie, bo ktoś dmuchnął i wszyscy w panice.
tak, ale pewien być nie możesz na 100 % i jak znam życie też nie miałbyś raczej odwagi tego sprawdzać i nie ryzykowałbyś.

przez paradoksy 19 kwi 2011, 17:19
koniec off-topu :!:
paradoksy

przez Sean1 19 kwi 2011, 17:49
jaki offtop? widzę, że moderatorzy nie mają czasami co robić i na siłę się czepiają :)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 19 kwi 2011, 17:55
opowiastki o wywoływaniu duchów w tym temacie to off-top.
jeśli tego nie widzisz - proponuję poćwiczyć naukę czytania ze zrozumieniem.
paradoksy

przez Sean1 19 kwi 2011, 18:41
lol, ale przecież to ma trochę wspólnego z tym tematem :] w ogóle bawi mnie na tym forum jedno - jak się rozpocznie nawet ciekawa dyskusja (nie mówię o tym temacie) luźno związana z tematem, mimo to jednak zbaczająca, to już offtop i czas przerwać. bezsens.

ale okej, już siedzę cicho.

przez paradoksy 19 kwi 2011, 18:52
Sean1, i tak moderatorzy są tolerancyjni :)
a pani potęgapodświadomości miała multikonto i nie wiem czy wróci tu pod drugim czy trzecim nickiem... jeśli nie, to się zamknie.
chyba ze macie coś ciekawego do dodania.
paradoksy

przez zuzazuza 20 kwi 2011, 17:09
Amon_Rah napisał(a):Yyyy ogólnie co za pierdoły z tym całym straszeniem i gadaniem że człowiek słucha diabła. Nie no, uśmiałem się jak prosiaczek w błotku:)

schizofrenia?

przez naranja 20 kwi 2011, 22:50
Nie wierzę w Szatana :twisted:
W Starym Testamencie Bóg miał zarówno "dobre", jak i "złe" cechy. Potrafił skarcić, sprowadzić katastrofy naturalne, ukarać. Z biegiem czasu Bóg "robił się" coraz bardziej opiekuńczy, coraz bardziej zbliżający się do ideału, wyłącznie dobrego, miłującego. "Złe" cechy Boga starotestamentowego "przejął" Szatan, dzięki czemu można wytłumaczyć istniejące cierpienie, zło, etc., a jednocześnie czuć i wierzyć, że Bóg tylko i wyłącznie kocha i dzięki temu mieć w nim solidne oparcie psychiczne (na zasadzie: co złego to szatan, nie bóg, od którego oczekuję miłości).

Ściślej z tematem: fakt, że stanowczo za mało mówi się o tym, ile krzywd i zranień robią ludzie, w tym rodzice małemu dziecku ("kochaj ojca i matkę swoją"), za dużo rzeczy zwala się na szatana albo "taki krzyż"...

przez kahir 20 kwi 2011, 23:08
dostaliśmy na drodze ewolucji trochę za dużo istoty szarej i połączeń w korze mózgowej i nam się w tyłkach poprzewracało, bo zaczęliśmy za dużo myśleć, zbyt abstrakcyjnie. gdyby ambicją Hitlera było nażarcie się, wychędożenie jak największej liczby samic w celu przekazania genów i bezproblemowa defekacja, to nie mielibyśmy holocaustu. w zasadzie nic byśmy nie mieli gdybyśmy, jak inne zwierzęta, tarzali się gównie, zamiast obmyślać chytre plany skrzywdzenia innych i uzyskania korzyści z ich krzywdy. chociaż metaforycznie siedzimy po uszy we własnym gównie..
świat jest pełen psychologów.

przez *Monika* 20 kwi 2011, 23:12
zuzazuza napisał(a):
Amon_Rah napisał(a):Yyyy ogólnie co za pierdoły z tym całym straszeniem i gadaniem że człowiek słucha diabła. Nie no, uśmiałem się jak prosiaczek w błotku:)

schizofrenia?

To chyba jakiś żart zuzazuza :shock:
Obrazek
Główny Moderator

przez zuzazuza 22 kwi 2011, 19:05
Monika1974 napisał(a):
zuzazuza napisał(a):

schizofrenia?

To chyba jakiś żart zuzazuza :shock:

wiesz, to się nazywa tzw. "czarny humor"

Sortuj wg