Zaburzenia psychiczne czy coś normalnego czego nie rozumiem

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Dysphoria 13 kwi 2011, 12:46
Pinkii, nie znam sie na tyle dobrze zeby sie fachowo wypowiedziec. Wydaje mi sie jednak ze wystarczyloby zdac sobie prawe w odpowiednim momencie, ze opanowywuje nas histeria zeby wystarczajaco weryfikowac swoje zachowanie. Niby prosto brzmi, jednak nie wiem jak to jest. Wydaje mi sie ze cos podobnego przezywaja kibice na przepelnionym stadionie i maja to poczucie ze jest ich wielu i tak dalej. Popadaja w pewien stan, moze histerie ktory daje im poczucie nie wiem euforii, niesmiertelnosci, potegi. To tak jak dobry drag wiec przypuszczam ze niektorzy lubia sie tak czuc.

-- 13 kwi 2011, 11:52 --

cos w ten desen: http://metapedia.konserwatyzm.pl/wiki/P ... t%C5%82umu
Dysphoria

przez Pinkii 13 kwi 2011, 12:55
Ja jakoś nie mogę pojąć jak można się na tyle nie kontrolować... Wam zdarzało się tak czuć w życiu? Mi nigdy. Jestem impulsywna, ale nigdy nie zachowywałam się jak wariatka na środku ulicy. Ci ludzie nie widzą kamer, innych ludzi... Już pomijam że zachowują się jak naćpani, ale co oni wykrzykują do siebie wzajemnie... To na pewno nie jest objaw normalności.

Nie wiem czy słyszeliście co ostatnio ta grupa zrobiła- rozbili namiot i jak Straż Miejska chciała ich usunąć to zaczęli takie schizy odwalać że masakra. Ponoć Straż aż użyła siły bo jeden był taki agresywny. Po co to wszystko?

Obrazek
zbanowany

przez into the void 13 kwi 2011, 12:56
też odbieram ich zachowanie tak jak Wy.. ale miejcie na uwadze, że Ci ludzie w latach 50-70 (zwłaszcza) ale i później do 90tych widzieli wiele "akcji" Rosjan. My sobie nie zdajemy sprawy jak bardzo absurdalnie życie zwykłego człowieka wtedy wyglądało ( polecam "Czarny czwartek" ), oni pamiętają tamto jakby było wczoraj.. zaznali wiele niesprawiedliwości, to są ludzie bardzo skrzywdzeni przez historię. Myślę, że dlatego tak emocjonalnie reagują.. dla nich to "nic nadzwyczajnego", że władze jednego kraju dokonują cichego zamachu na głowę drugiego państwa. Przecież tak stosunkowo niedawno to był dzień powszedni.

update
nie żebym była zwolenniczką teoroii zamachu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pinkii 13 kwi 2011, 12:59
Jak to? To u nas już były w niedawnej historii jakieś zamachy na nasze Państwo ze strony innego?

Moje babcie czy potem i rodzice itd też żyli w latach 50-70 i nie mają takich schiz.
Ci ludzie ciągle krzyczą że chcą prawdy, ale co dla nich jest tą magiczną prawdą? Co oni i od kogo chcą usłyszeć? Ja tego nie rozumiem kompletnie.
Obrazek
zbanowany

przez Korba 13 kwi 2011, 13:18
To jak myślisz, co im jest?

nie mam pojęcia. może to kwestia.... charakteru...., a może to brak.. hamulców, podstaw kultury, zwykłe prostactwo, łatwe uleganie zbiorowej histerii....?
przy wszystkich moich zaburzeniach takie zachowanie jest mi obce i jest dla mnie obrzydliwe.
miałam prababcie, która przeklinała Niemców w opowieściach z wojny, ale nigdy się tak nie zachowywała. nawet gdy dotknęła ją demencja starcza.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Badziak 13 kwi 2011, 14:15
I. PSYCHOLOGIA TŁUMU
Przy zbiegu pewnych okoliczności i tylko w tych okolicznościach zbiorowość ludzi nabiera zupełnie nowych
właściwości, różnych od tych, jakie posiadają poszczególne jednostki składające się na tłum.
Cechy tłumu:
• Zanika poczucie własnej odrębności, tworzy się „ dusza zbiorowa tłumu”. Uczucia i myśli i działania
wszystkich zaczynają mieć własny, wspólny kierunek.
• Poziom inteligencji tłumu jest znacznie obniżony w stosunku do poziomu inteligencji poszczególnych
jednostek. Decyzje podejmowane w tłumie są, więc zwykle prymitywne i najprostsze.
• Uczucia tłumu są zwykle proste i przesadne, nieraz gwałtowne. Tłum może ulegać niskim instynktom, ale
może też być wyjątkowo moralny i pociągać do moralności wszystkich członków.
• Jednostka w tłumie, choćby pod wpływem samej jego liczebności, nabywa poczucia niezwyciężonej potęgi,
dzięki czemu czasem pozwala sobie na upust tych namiętności, które, będąc sama, z pewnością by stłumiła.
Zanika poczucie odpowiedzialności. Tłum jest anonimowy, jest więc nieodpowiedzialny.
• Zaraźliwość, a konkretnie zaraźliwość uczuć i czynów uczestników jest typowym zjawiskiem występującym
w tłumie. Osoba w tłumie jest podatna na sugestie i ma zmniejszony stan świadomości i w dużym stopniu
stłumione racjonalne myślenie.
• Każda osoba stając się częścią tłumu zstępuje kilka stopni niżej w rozwoju kulturowym (pewna tolerancja
na brak kultury będzie, więc potrzebna)

http://docs.google.com/viewer?a=v&q=cac ... PByc-q1NSA
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez paradoksy 13 kwi 2011, 14:38
...czyli debilizm wtórny i pójście za tłumem.
paradoksy

przez Sean1 13 kwi 2011, 14:44
Od razu zaburzenie psychiczne... może ci ludzie nie mieli co robić a poprzez to znaleźli cel w życiu i poczuli się potrzebni w jakiś sposób. człowiek jest zdolny do wielu głupich rzeczy, przy których to by się wydało pikusiem i nie rozumiem czemu to takie emocje wzbudza wśród innych, patrzących z boku. Mnie to nie rusza wcale i mam to gdzieś.

przez Sorrow 13 kwi 2011, 15:00
Pinkii napisał(a):Jak to? To u nas już były w niedawnej historii jakieś zamachy na nasze Państwo ze strony innego?

Była okupacja przez Sowietów, prześladowania opozycji z pobiciami i morderstwami włącznie. Strzelanie do robotników, pałowanie studentów. Do tego "bratnia pomoc" w Czechosłowacji i na Węgrzech.

Pinkii napisał(a):Moje babcie czy potem i rodzice itd też żyli w latach 50-70 i nie mają takich schiz.

A brali aktywny udział w opozycji?

Pinkii napisał(a):Ci ludzie ciągle krzyczą że chcą prawdy, ale co dla nich jest tą magiczną prawdą? Co oni i od kogo chcą usłyszeć? Ja tego nie rozumiem kompletnie.

Nie wiem. Śledztwo było od początku utrudniane przez Rosjan, którzy chociażby kłamali na temat braku znajomości Rosyjskiego wśród załogi samolotu, tak więc podejrzenia pozostaną przez długi czas.

Pinkii napisał(a):Ale ok- rozumiem że mają wspólny cel, grupę wiekową, nudzi im się itd- ale po co zachowują się tak agresywnie? Nie potrafią jakoś kulturalniej bronić swojego zdania? Czasem mam wrażenie jak na nich patrzę że są poważnie chorzy psychicznie przez to jak się zachowują i co krzyczą :?

Prawda jest taka, że u nas politycy mają kulturalne osoby gdzieś. Dlatego np. do dziś mamy niską wolność gospodarczą, niskie płace minimalne i niejasne przepisy a z drugiej strony np. górnicy potrafią wyjść na ulicę i sobie załatwić swoje sprawy.

przez alienor 13 kwi 2011, 17:34
Cześć wszystkim,
primo:tam nie byli sami emeryci, wiele jest osob młodych,w srednim wieku , którym rownież zależy aby Polska była państwem prawa.
Gdzie tu jest prawo, kiedy ginie prezydent, szef banku polskiego generałowie i wiele innych b.ważnych osobistości w kraju,po 10 min.po katastrofie rozgłasza się,że to wina pilotów.Nie dostaliśmy dowodów,zastosowano bezprawnie konwencję chikagowską(gdzie bylo drobnym druczkiem,że w razie wątpiwości co do śledztwa nie można się odwołać,hehe).Czy to jest działąnie dla dobra naszego państwa?Nie.
Wiecie,Kaczyński blokował umowę z Gazpromem.Po katastrofie podpisaliśmy,mamy najdroższy gaz w europie,na dodatek umorzyliśmy im 1,2 miliarda zlotych dlugu !!!!
Jak miło?!
Czy to są dzialąnia dla dobra Państwa Polskiego?Przecież to są nasze wspolne pieniądze!nasz przemysł zostal rozsprzedany,chcieli jeszcze się dobrać do Lasow Państwowych(żeby to co jest nasze wspólne,sprzedawać biznesmenom z niemiec np.)
Tylko dzięki ogromnym protestom(też brałąm udział)na razie uratowaliśmy lasy.Dlaczego nazywa się wariatami,schizolami ludzi ,ktorzy protestują przeciwko machlojstwom? Jeśli będziemy pozwalać dalej na to,jestem pewna,że nasze dzieci i wnuki będą miały tak przesrane,że szkoda gadać...
A wiecie od czego się zaczęlo?
"Nocna zmiana",taki film,zachęcam do obejrzenia.
Można pomyśleć,dlaczego politycy jak Tusk, mieliby działąć na szkodę państwa,w jakim celu.To powiedzmy,że ta szkoda państwa,to skutek uboczny działąń w interesach Niemiec,Rosji.
Gwarantuję wam,że ciepłą posadka czeka w PE na zasłużonych:-)
tak sobie zaskarbil ich względy Buzek.

Wiecie,żeby wyrobić sobie zdanie o tym jak jest, trzeba znać różne punkty widzenia.Nasze media są jednostronne,manipulują,wiele ukrywają,organizują nagonki na ludzi ktorzy są niewygodni.Jest jednak kilka niezależnych mediów.Warto się zorientować co widzą i myślą inni,np:www.nowyekran.pl

secundo:poproszę o etykietkę:-))
Aliénor d'Aquitaine la Reine de France

przez paradoksy 13 kwi 2011, 18:46
no ok, ale co to wszystko ma do stania jak opętany pod urzędem/kościołem/krzyżem??
paradoksy

przez linka 13 kwi 2011, 18:50
Sorrow, alienor, przypominam - to nie temat polityczny, więc radzę dać sobie spokój z takimi dywagacjami.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pinkii 13 kwi 2011, 18:54
Dokładnie, też proszę aby nie mieszać w temat polityki bo nie o to w nim chodzi, i nie dość że zrobi się ot to pewnie temat by został zamknięty, bo przy polityce jest zawsze za dużo sprzeczek.

A gdybyście Wy byli rządzącymi to co byście zrobili z tymi ludźmi? Pozwolilibyście im stać czy próbowalibyście ich przepędzić? Co byście zrobili gdybyście byli np Prezydentem ?
Obrazek
zbanowany

przez alienor 13 kwi 2011, 19:19
jeśli mam oddzielić ten temat od polityki,to rzeczywiście
banda wariatów ma taką rozrywkę,lubią sobie chodzić z flagami po ulicach

tak samo bylo w kopalni wujek i stoczni.banda glupków strajkowalą,bo im się pracować nie chciało.normalnie debile jacyś,a potem się dziwili,że ich pałowali.

widzicie?oddzielanie od polityki.
Aliénor d'Aquitaine la Reine de France

Sortuj wg