Zaburzenia psychiczne czy coś normalnego czego nie rozumiem

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Pinkii 12 kwi 2011, 19:01
Właśnie oglądam wiadomości, choć staram się tego nie robić już... Widzę, że znowu na Krakowskim Przedmieściu zebrali się ludzie, którzy nie odejdą stamtąd dopóki 'nie ujawni się prawda o Smoleńsku'.
Chciałabym poznać Waszą opinię, czy to jest wg Was jakieś zaburzenie, czy to jest zupełnie naturalne zachowanie, że ludzie tak się przejmują nie swoimi sprawami (pomijam cy słusznie czy nie, nie o to mi chodzi), czy oni nie mają innych zajęć że całymi dniami mogą i chcą kwitnąć na chodniku? Czy to jest normalne a może ja jestem zaburzona że nie rozumiem takiego zachowania? I co nimi kieruje? Jak myślicie- czy są na coś chorzy?

Od razu może napiszę że nie chodzi mi o dyskusję polityczną- pomijam czy stoją tam w słusznej sprawie czy nie, chodzi mi tylko o stronę psychiczną i jak Wy to postrzegacie, jak widzicie ludzi protestujących itd- popieracie to, odbieracie za normalne, sami byście mieli czas i chęć na protesty?

Ciekawi mnie Wasza opinia. Proszę o kulturalną dyskusję :D
Ostatnio edytowano 13 kwi 2011, 12:14 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Lekko dopieściłam tytuł, by zmieścił się w całości ;)
Obrazek
zbanowany

Zaburzenia psychiczne czy coś normalnego czego ja nie rozumi

przez Sorrow 12 kwi 2011, 19:33
Pinkii napisał(a):Chciałabym poznać Waszą opinię, czy to jest wg Was jakieś zaburzenie, czy to jest zupełnie naturalne zachowanie, że ludzie tak się przejmują nie swoimi sprawami (pomijam cy słusznie czy nie, nie o to mi chodzi), czy oni nie mają innych zajęć że całymi dniami mogą i chcą kwitnąć na chodniku? Czy to jest normalne a może ja jestem zaburzona że nie rozumiem takiego zachowania? I co nimi kieruje? Jak myślicie- czy są na coś chorzy?

Od razu może napiszę że nie chodzi mi o dyskusję polityczną- pomijam czy stoją tam w słusznej sprawie czy nie, chodzi mi tylko o stronę psychiczną i jak Wy to postrzegacie, jak widzicie ludzi protestujących itd- popieracie to, odbieracie za normalne, sami byście mieli czas i chęć na protesty?

Myślę, że podejmują aktywne działania w celu realizacji swoich celów, w tym wypadku chyba chodzi o życie we w miarę przejrzystym państwie gdzie nie dochodzi do sytuacji typu ginie prezydent i nie wiadomo o co chodzi.

przez Pinkii 12 kwi 2011, 19:37
Ale dlaczego ich to tak bardzo przejmuje? Ciebie także? Bo np mnie nie, i chcę się dowiedzieć czy to ja mam dziwny pogląd - bo może powinno mnie to obchodzić?
A Ty byłbyś gotowy na to aby stać i strajkować w jakimś celu przez ileś tam miesięcy? W ogóle skąd ci ludzie mają czas na to...
Obrazek
zbanowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tomas 12 kwi 2011, 19:41
Poswiecaja sie, biora wolne w pracy, rezygnuja z ciepla i internetu, interesuja sie losami panstwa w ktorym zyja, staja sie mala czescia historii.

przez Badziak 12 kwi 2011, 20:53
Poza tym w naszym kraju nie ma miejsca dla emerytów. Wyobraź sobie, że nagle masz całe dnie wolne, ale nie masz pieniędzy na wyszukane hobby (kiepska emerytura), nie masz zdrowia na sport (schorowane stawy, kłopoty z sercem), a w telewizji widzisz mnóstwo swoich rówieśników mających wspólny cel, walczących o coś dla nich istotnego. Nie przyłączysz się?
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Sorrow 12 kwi 2011, 20:56
Pinkii napisał(a):Ale dlaczego ich to tak bardzo przejmuje? Ciebie także? Bo np mnie nie, i chcę się dowiedzieć czy to ja mam dziwny pogląd - bo może powinno mnie to obchodzić?
A Ty byłbyś gotowy na to aby stać i strajkować w jakimś celu przez ileś tam miesięcy? W ogóle skąd ci ludzie mają czas na to...

Ci ludzie są w zorganizowanej grupie, więc się wzajemnie wspierają i mają przez to większe możliwości działania.

przez Pinkii 13 kwi 2011, 12:13
Eee na emeryturze to chyba wolałabym napić się herbatki z sąsiadką, iść na spacer do lasu, pobawić się z wnukami czy nakarmić gołębie w parku... Myślę że zawsze znajdzie się coś ciekawszego do roboty niż kwitnięcie na chodniku.
Ale ok- rozumiem że mają wspólny cel, grupę wiekową, nudzi im się itd- ale po co zachowują się tak agresywnie? Nie potrafią jakoś kulturalniej bronić swojego zdania? Czasem mam wrażenie jak na nich patrzę że są poważnie chorzy psychicznie przez to jak się zachowują i co krzyczą :?
Obrazek
zbanowany

przez Korba 13 kwi 2011, 12:16
Ja tam widziałam nie tylko emerytów, ale ludzi w średnim wieku zachowujących się skandalicznie.
Niemniej jednak - zachowanie dwóch starszych pań wrzeszczących na siebie i ruszających, by się prawie pobić, jest dla mnie zachowaniem nie do przyjęcia i nie jest bynajmniej walką o życie w dobrym państwie.

-- 13 kwi 2011, 11:19 --

Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez Pinkii 13 kwi 2011, 12:33
Korba- właśnie o coś takiego mi chodziło :smile:

Wg mnie to nie jest normalne zachowanie i dlatego też chciałabym wiedzieć jak Wy to odbieracie- czy coś tych ludzi usprawiedliwia, czy to choroby psychiczne czy to normalne i mają prawo tak się zachowywać?
Obrazek
zbanowany

przez Korba 13 kwi 2011, 12:34
Nie wiem, pewnie to nie choroba psychiczna, ale nie jest to też coś, co powinno być na porządku dziennym.
Ciarki mnie przechodzą jak słucham tej wrzeszczącej kobiety.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez linka 13 kwi 2011, 12:38
Choroba może nie....ale zaburzenie to zdecydowanie jakieś jest!!
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Dysphoria 13 kwi 2011, 12:39
To jest jakis rodzaj histerii i tyle.
Dysphoria

przez Pinkii 13 kwi 2011, 12:41
Korba napisał(a):Nie wiem, pewnie to nie choroba psychiczna, ale nie jest to też coś, co powinno być na porządku dziennym.
Ciarki mnie przechodzą jak słucham tej wrzeszczącej kobiety.

Mnie także. Gdyby stanęła koło mnie taka osoba to chyba wyjęłabym gaz z torebki :roll:
To jak myślisz, co im jest?

linka napisał(a):Choroba może nie....ale zaburzenie to zdecydowanie jakieś jest!!

Tylko jakie?

Dysphoria napisał(a):To jest jakis rodzaj histerii i tyle.

I powinni to leczyć wg Ciebie? Czy każdy ma prawo do takiego zachowania i reszta powinna to akceptować? To normalne zachowanie? Dlaczego tak się zachowują?

Nie chcę wprowadzać wątku polityki tutaj, ale jak myślicie - czy zachowanie niektórych rządzących nie napędza tych ludzi do tych schizofrenicznych działań?
Obrazek
zbanowany

przez mind 13 kwi 2011, 12:44
wpierw trzeba by jasno określić jakie jest to "normalne" zachowanie? bez emocji? bez uczuć?.
Jeżeli tylko na tyle silni ludzie którzy potrafia te emocje nie uzewnętrzniać są normalni to mozna powiedzieć że ta cała zbieranina rozkrzyczanych, wrzeszczących emerytów jest chora.

Sortuj wg