Pilne pytanie na temat ustnej matury z j. polskiego

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Lolita18 10 kwi 2011, 19:44
Witam! Zapewne jest tutaj wielu absolwentów liceum, więc zwracam się z problemem, otóż
Mój temat z prezentacji maturalne brzmi: 'Powstanie styczniowe w literaturze i malarstwie XIXw. Omów na dowolnych przykładach. 'Jednak w oddanej już bibliografii i planie ramowym nie napisałam drugiego członu zdania, w temacie wpisałam tylko pierwsze. (dosłownie napisałam: Powstanie styczniowe w literaturze i malatstwie XIXw)
Czy to ma jakiekolwiek znaczenie? Dopiero się zorientowałam i obawiam się komplikacji :/
Baardzo proszę o odpowiedź i rozwianie wątpliwości!!

przez Badziak 10 kwi 2011, 22:46
Spytaj polonistę. Twój plan ramowy dostanie komisja, nie wiem czy gdzieś jeszcze to trafia. Zakładając, że w komisji nie będzie czepialskich nadgorliwców, powinno być ok. Tym bardziej, że będzie tam siedział również nauczyciel z Twojej szkoły, więc raczej nie pozwoli na to, żeby Cię oblali z tak błahego powodu. Powinnaś wejść na salę z własnym planem ramowym, więc zadbaj, aby na Twojej kartce był właściwy temat i dopisz sobie numer tego tematu. Jakby się przyczepili to możesz zaproponować wymianę kartki czy coś w tym rodzaju. Albo powiedzieć, że faktycznie nie dopisałaś drugiego członu, ale właściwy brzmi... [tu czytasz ze swojej kartki]. Jeśli będą chcieli się upewnić czy nie kręcisz to sprawdzą sobie po numerze i voila. :D Nie ma się co stresować.
Zaburzenia depresyjno-lękowe z elementami fobii społecznej:
Anafranil SR (klomipramina) 150 mg
Amizepin (karbamazepina) 400 mg

+ terapia behawioralno-poznawcza :)

przez Lolita18 10 kwi 2011, 23:14
Dzięki, Badziak:)Jestem w dosyć rygorystycznej szkole, stąd moje obawy, jednak zostawie jak jest, bo to w zasadzie nie robi różnicy. Chyba zaczynam się faktycznie zbyt stresować, bo matura coraz bliżej, eh :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bretta 10 kwi 2011, 23:28
wiesz co... najlepiej jakbys poszła do polonistki, powiedziała, że zrobiłaś drobny błąd i chciałabyś zamienić bibliografie. jest na tyle wcześnie, że nie powinno być z tym problemu. na pewno leżą w jakiejś szafce w szkole. Bo niby taka drobnostka, ale jednak zmienia temat co by nie było i teoretycznie potem będą pytali tylko z bibliografii, ale jakby Ci się jakiś nawiedzony z zewnątrz przyplątał to wiesz...
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

Sortuj wg