miłość, zakochanie

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

miłość, zakochanie

przez depresyjny86 31 mar 2011, 01:02
Miłości,buah..no prosze Was :mrgreen:
Nie ma czegoś takiego jak miłość!.Jest za to połączenie pożądania z przyjażnią i uzależnienia od drugiej osoby.
:)

Dla szukających miłości, znajomych, przygód itd.

przez depresyjny86 31 mar 2011, 10:22
ka_po skąd takie przypuszczenia?

-- Cz mar 31, 2011 11:11 am --

Ludzie sobie wymyslili miłość by dać jakąś nazwę zwykłym ludzkim słabościom.

przez Sabaidee 31 mar 2011, 11:36
Ze wszystkich definicji miłości, które funkcjonują najbardziej trafia do mnie ta biblijna św. Pawła z Pierwszego listu do Koryntian, mimo że nie jestem jakimś zagorzałym katolikiem. Cytaty sobie daruję, bo to nie wątek religijny.
Sabaidee

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Sabaidee 31 mar 2011, 11:42
Sabaidee

przez linka 31 mar 2011, 11:48
No jak to czym....miłość to motylki w brzuchu, miłość to ta pewność siebie, pewność drugiej osoby, miłość to beztroska i radość, miłość to wspólne nudzenie się które się nie nudzi, miłość jest wtedy kiedy planując coś w życiu samoistnie zamiast mówić ja mówisz MY, miłość jest wtedy kiedy wiesz, że żeby nie wiem co się stało masz do kogo pójść i płakać, krzyczeć, milczeć, miłość jest wtedy kiedy, miłość jest wtedy kiedy rozumie się ta drugą osobę bez słów i wtedy kiedy ona mówi co ty masz na myśli.....
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Sabaidee 31 mar 2011, 11:50
Panna_Modliszka napisał(a):Sabaidee, piękne, ale zbyt idealistyczne... Jesteśmy tylko ludźmi.

No tak, ale jeśli mamy jakiś ideał to możemy próbować się do niego zbliżyć. Jeśli zaś jest to coś w gruncie rzeczy nie wiadomo co to możemy błądzić całe życie.
Sabaidee

przez Sabaidee 31 mar 2011, 11:52
linka, Brzmi jak Coelho, ale i tak Cię lubię. :D
Sabaidee

przez linka 31 mar 2011, 11:53
Moim zdaniem ? Nie, bez pożądania, bez iskier..........choć z perspektywy czasu jestem w stanie rozróżnić stan zakochania - od miłości ....a to są dwie różne rzeczy. Często jest tak, ze te "motylki" mijają..i wtedy ludzie stają na rozdrożu - szukać dalej czy dorosnąć do miłości?

-- Cz mar 31, 2011 10:55 am --

Sabaidee, Coelho też nie lubię ( albo jestem za głupia na jego książki, albo to stek bzdur - jak mi się wydaje ;) ).
A to co opisałam to skrócona wersja tego co ja czuję :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Korba 31 mar 2011, 11:55
linka napisał(a):No jak to czym....miłość to motylki w brzuchu, miłość to ta pewność siebie, pewność drugiej osoby, miłość to beztroska i radość, miłość to wspólne nudzenie się które się nie nudzi, miłość jest wtedy kiedy planując coś w życiu samoistnie zamiast mówić ja mówisz MY, miłość jest wtedy kiedy wiesz, że żeby nie wiem co się stało masz do kogo pójść i płakać, krzyczeć, milczeć, miłość jest wtedy kiedy, miłość jest wtedy kiedy rozumie się ta drugą osobę bez słów i wtedy kiedy ona mówi co ty masz na myśli.....

:105:

-- 31 mar 2011, 10:57 --

Sabaidee napisał(a):
Panna_Modliszka napisał(a):Sabaidee, piękne, ale zbyt idealistyczne... Jesteśmy tylko ludźmi.

No tak, ale jeśli mamy jakiś ideał to możemy próbować się do niego zbliżyć. Jeśli zaś jest to coś w gruncie rzeczy nie wiadomo co to możemy błądzić całe życie.

zgadzam się. to jeden z najpiękniejszych cytatów o miłości. jest wzniosły, ale taka jest prawdziwa miłość, która zdarza się niesamowicie rzadko. ale jest to, tak jak napisałeś, coś czego powinniśmy się uczyć.

-- 31 mar 2011, 11:01 --

Co do Coelho, również go nie lubię. Ale uważam, że to taka wyższa literatura z tej średniej półki (nie chcę powiedzieć, że dla tych mniej wybrednych intelektualnie, choć kusi by tak właśnie to określić).
Upraszczając, lepiej jeśli ktoś zrezygnuje z harlequinów na rzecz Coelho.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez depresyjny86 31 mar 2011, 15:00
Dobra,a teraz pytanie dla wierzących w miłość i te bzdety:skoro istnieje miłość i jest taka super,to dlaczego ludzie się rozwodzą,zdradzają i takie tam?

przez Shadowmere 31 mar 2011, 15:39
Miłość jest jak różowe ciasteczko,tylko w środku ma pękniętą żyłę- i tu jest pies pogrzebany.
Shadowmere

przez depresyjny86 31 mar 2011, 15:53
Dlaczego są ludzie którzy nigdy nie zaznali i nie zaznają miłości?...Dlaczego w miłości ważny jest wygląd?,Dlaczego większą szansę na miłość np ktoś sprawny fizycznie od niepełnosprawnego?(nie mówię tu o tym że ja tak postrzegam to wszystko,że ktoś ma większe lub mniejsze szanse - po prostu widzę jak ludzie postępują i jak cierpią osoby chore-samotne...)
KaPo ale miłość powinna być ponad wadami...ponad błędami.....powinna być tak silna,by dzięki niej można było naprawiać te wady,błędy...i żyć ze sobą dalej..

przez Sabaidee 31 mar 2011, 15:56
człowiek nerwica, Myśl pozytywnie: każda potwora znajdzie swego amatora.
Sabaidee

przez linka 31 mar 2011, 15:58
W miłości nie jest ważny wygląd :)
Przyjaciel forum

Sortuj wg