Kobiece sprawy :)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez _asia_ 27 mar 2011, 20:18
Szopik napisał(a):Ciekawe dlaczego ludzie zdrowi nie przyjmują psychotropów, a zdrowe kobiety faszerują się hormonami :lol:
Oj będziecie baby płakać za kilka lat... ;)

kto przyjmuje ten przyjmuje, ja nie biorę :twisted:
"Nie wolno zgadzać się na pełzanie, gdy czujemy potrzebę latania"

"Gdy zamykają się jedne drzwi do szczęścia, otwierają się inne, ale my patrzymy na pierwsze drzwi tak długo, że nie widzimy tych drugich"

Helen Keller

przez marcja 27 mar 2011, 20:19
I ja tez i nie mam zamiaru wiecej przyjmowac :)

przez Niesia 27 mar 2011, 20:38
Ja też. Deprechę przy nich łapałam. Nigdy więcej.
Jestem samolubna, niecierpliwa i trochę niepewna siebie. Popełniam błędy, tracę kontrolę i jestem czasami ciężka do zniesienia. Ale jeśli nie potrafisz znieść mnie kiedy jestem najgorsza, to cholernie pewne, ze nie zasługujesz na mnie, kiedy jestem najlepsza.

— Marilyn Monroe

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 27 mar 2011, 21:22
Szopik napisał(a):Ciekawe dlaczego ludzie zdrowi nie przyjmują psychotropów, a zdrowe kobiety faszerują się hormonami :lol:
Oj będziecie baby płakać za kilka lat... ;)

Żeby nie mieć dzieci ? :roll:
Nie sądzę też, żebym miała jakieś problemy - biorę je pod kontrolą lekarza, robię przerwy, badania kontrolne. Zarówno moja mam jak i siostra brały/biorą tabletki i nigdy żadnych problemów z tego tytułu nie było, jeśli są brane odpowiedzialnie - nie ma czym straszyć.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez marcja 27 mar 2011, 21:34
No ale to tak jak z psychotropami...Niby wszystkie badania sa ok, jak sie je robi podczas brania, ale jednak jakos to wplywa na czlowieka. Z tabletkami anty tak samo - natura to inaczej wymyslila, sklad horomonow ma byc inny w poszczegolnych fazach cyklu, niz to narzucaja tabletki... Pozniej ludzie sie dziwia, czemu coraz wiecej bezplodnych osob sie pojawia... Mysle, ze rola tabletek w tym spora, ale nikt o tym oficjalnie nie wspomni, bo lobby farmaceutyczne o to dba:)

przez linka 27 mar 2011, 21:49
marcja, a ja myślę, że strona katolicka wymyśla takie bzdury.........
Nigdzie nie udowodniono że przyjmowanie tabletek wpływa w jakikolwiek sposób na płodność. Przypadki gdy kobiety po odstawieniu tabletek nie mogą zajść w ciążę są tak samo częste jak w przypadku kobiet nigdy ich nie biorących. Co więcej - prawie żadna kobieta nie robi badań na płodność przed rozpoczęciem brania tabletek - więc nie jest w stanie udowodnić że to wina tabletek. Dodam jeszcze, że pewnie większy wpływ na to ma jedzenie nafaszerowane antybiotykami, modyfikowane genetycznie ....... styl życia.....a nie koniecznie tabletki antykoncepcyjne.

-- N mar 27, 2011 8:51 pm --

Oczywiście czy ktoś bierze tabletki czy nie - jego prywatna sprawa - ale takie strasznie bez jakiegokolwiek poparcia dowodami nie jest konieczne. :smile:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez marcja 27 mar 2011, 21:58
Nie mam nic wspolnego ze strona katolicka, ani w tym temacie, ani w zadnym innym :mrgreen:
Co wiecej nie wiem nawet, co na ten temat sadzi strona katolicka...

Ja nie strasze nikogo - modyfikowana zywnosc to wlasnie ta sama polka, co tabletki anty - cos sztucznego, cos niezgodnego z natura. I tak jak tabletki anty, taka zywnosc wplywa wlasnie m. in na plodnosc...Od sztucznego jedzenia do konca nie uciekniemy, ale po co jeszcze dodatkowo "sie truc"? A badan nie ma i nie bedzie, wielu rzeczy sie nie dowiemy...Bo ktos na tym zarabia...Ponoc dawno juz wymyslono leki na pruchnice zebow, ale ktos (dentysci zarabiajacy krocie i producenci past) nie pozowola na to,zeby takie leki weszly do powszechnego uzycia...

przez paradoksy 27 mar 2011, 21:59
na srajtaśmie też krocie zarabiają a i tak wszyscy jej używają :roll:
paradoksy

przez *Wiola* 27 mar 2011, 22:02
Wtrącę swoje 3 grosze:)
Jakieś dowody na szkodliwość antykoncepcji hormonalnej są. Zwiększają choćby zachorowalność na raka. Poza tym poczytaj ulotkę ile tam wyliczają możliwych skutków ubocznych. Zresztą na zdrowy rozum: coś co zakłóca naturę obojętne być nie może. Ja raz w życiu spróbowałam i szybko mi przeszła chęć ich zażywania. Ja jestem na nie:)
Moderator

przez marcja 27 mar 2011, 22:04
Ale srajtasma nie wplywa na ludzkie hormony i dzialanie organizmu... Wiec nikt jej nie podejrzewa o negatywny wplyw na organizm... Srajtasmy moga spac spokojnie :mrgreen:

przez paradoksy 27 mar 2011, 22:04
Chętnie poczytam o zachorowalności na raka przez tabletki anty.
A co do skutków ubocznych: jakbym się wszystkimi miala przejmować, to bym nawet apapu nie brała.
Każdy lek ma wymienionych 1000 skutków ubocznych, co nie znaczy, że każdy skutek musisz mieć.

-- 27 mar 2011, 22:04 --

marcja, no przecież kolorowe srajtaśmy są nasycone sztucznymi barwnikami.
paradoksy

przez linka 27 mar 2011, 22:05
marcja, no tak, ale to w tej chwili najskuteczniejsza forma antykoncepcji - jak dla mnie w chwili obecnej ten fakt jest nie do przebicia ;)
Myślę, ze jakbym dalej miała mieć takie bolesne nieregularne okresy + miałabym się zabezpieczać prezerwatywami ( lub NPR :P ) to moja nerwica znacznie by się pogłębiła.....znacznie....
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 27 mar 2011, 22:06
paradoksy,
Może Ty nie musisz., ale skoro są wymienione to znaczy,że się zdarzają. Wiem ,zawsze się liczy ,że mnie to akurat nie dotyczy. Co do raka jak znajdę to zaraz wrzucę.
Moderator

przez linka 27 mar 2011, 22:06
Chętnie poczytam o zachorowalności na raka przez tabletki anty.

Ja wiem, że dzięki temu że kobiety biorące tabletki antykoncepcyjne badają sie regularne - pośród nich jest większy odsetek wykrywalności raka szyjki macicy ale co za tym idzie, wykryte zmiany są wczesne i wyleczalność większa :smile:
Przyjaciel forum

Sortuj wg