Kobiece sprawy :)

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez linka 19 kwi 2011, 13:27
paradoksy, :mrgreen: a wiesz najlepiej jak wchodzę do Triumpha ( niby uświadomiony) i mówię 70F a pani na to : nie, to nie możliwe, nie ma pani takich dużych piersi, dam pani 75 C to to samo :lol:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Pinkii 19 kwi 2011, 13:44
No ja właśnie noszę 75C ( :lol: ) z H&M i zawsze wydawało mi się że dobrze leży, ale też rozmawiałam z koleżanką która się tym fachowo zajmuje i coś mi mówiła że powinnam mieć E z tego co pamiętam... Ale nawet nie wiem gdzie w moim mieście są sklepy z fachowcami i ile taka zabawa kosztuje. A mam 74cm pod biustem i 92cm w biuście.
Obrazek
zbanowany

przez buu 19 kwi 2011, 13:47
paradoksy napisał(a):
buu napisał(a):Ja od ponad roku jestem uświadomiona. W Krakowie wyszukałam tylko jeden sklep z brytyjską rozmiarówką, jest dosyć daleko i oczywiście nie mam czasu by jechać bo zawsze znajdzie się coś ważniejszego :? Większość zamawiałam przez internet.

a co ma do tego brytyjska (popieprzona swoją drogą) rozmiarówka?

linka, 75C -obecne wszędzie na bazarze razem z 60A
:lol:

to że w polskiej nie znajdę rozmiaru 60F
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 19 kwi 2011, 14:00
Pinkii, Polski rozmiar wychodzi ci 70 E/F a angielskie 32 E. Oczywiście stanik trzeba dobrać pod pierś więc to mniej więcej orientacyjne rozmiary :)
Jeśli idzie o koszta to można łatwo coś upolować na allegro już od około 60-70 zł.
Polskie staniki kupisz w granicach 80-130 zł ( polecam firmy : Dalia, Ewa Bień i Effuniak - bardzo ładne i porządne konstrukcyjnie) zagraniczne ( Freya, Panache, Cleo, LaSenza) od1=80 do 160.
Jest kilka zasad co do staników, najważniejsze to:
Całego cyca trzyma obwód tak naprawdę, 80% obwód a tylko 20 % ramiączka. Obwód nie może podjeżdżać do góry, ma być tam gdzie został umieszczony przy zapinaniu. Pierś nie może wychodzić dołem, nie może wyłazić spod pachy, nie może pchać się środkiem stanika i wyskakiwać z miseczki. Miska ma być tak duża żeby jej krawędź tworzyła z w=piersią jedną spójną linię, mostek musi przylegać do klatki piersiowej - jeśli nie przylega - za mała miseczka. Fiszbina ma obejmować całą pierś a jej zakończenie ma celować w środek pachy, Nie może uciskać z boku piersi.
Sklepy w szczecinie:

The BOOB
Jagiellońska 95
70-435 Szczecin, Polska
91 425 27 23

SELENE
Obrońców Stalingradu 4.

Jak znajdę więcej popatrzę :)
Edit:

Aneta Malec - dobór biustonoszy, ul. Krzywoustego 29

Ebras, ul. Królowej Jadwigi 9/1,

NOWY Ebras, ul. Rydla 42 box 9 (C.H. "Heliosy")
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez paradoksy 19 kwi 2011, 14:10
buu napisał(a):
paradoksy napisał(a):
buu napisał(a):Ja od ponad roku jestem uświadomiona. W Krakowie wyszukałam tylko jeden sklep z brytyjską rozmiarówką, jest dosyć daleko i oczywiście nie mam czasu by jechać bo zawsze znajdzie się coś ważniejszego :? Większość zamawiałam przez internet.

a co ma do tego brytyjska (popieprzona swoją drogą) rozmiarówka?

linka, 75C -obecne wszędzie na bazarze razem z 60A
:lol:

to że w polskiej nie znajdę rozmiaru 60F

te 60F angielskie to pewnie 60E polskie, więc wybierz się po prostu do polskiego sklepu z bielizną i kup sobie dopasowany nie patrząc na rozmiar... sprzedawca powinien pomóc Ci dobrać.

linka
- kiedyś moją zmorą były odstawanie stanika pod miseczkami - za duzy obwód (bazarowe 75C), miseczka nawet jeśli mnie obejmowała to potem druty z tego wyłaziły, stanik się przesuwał w górę bo trzymały go ramiączka itd... a teraz święty spokój i nic nie wystaje.

a najgorsze są tzw. "buły" - jak widzę laskę z takimi to mam ochotę ją wysłać po dobry stanik.
paradoksy

przez linka 19 kwi 2011, 14:14
Mi też zawsze cyc dołem uciekał albo fiszbina wbijała się z boku....masakra .......

Buły z przodu i to coś co wychodzi spod pach gdy jest za mała miska. :roll: ... ja mam jeszcze te zniekształcenia i cały czas je wygarniam...w ogóle myślę, żeby zakupić sobie dobry sportowy stanik na noc do spania......

A te laski myślą, że to fajne bo wiesz..stanik tak "eksponuje" piersi ;)
Przyjaciel forum

przez paradoksy 19 kwi 2011, 14:21
taaa, bo stanik jest różowy i ma 58 kokardeczek i koronek i jest sexy... co z tego że cyc wystaje z góry i z boku a jak laska się schyla to ma stanik na szyi, nie?
przecież stanik jest sexy :P
paradoksy

przez buu 19 kwi 2011, 14:32
Jak byłam kiedyś w sklepie to Pani zaoferowała mi polskie 65E ;) Niby dobry, miseczka też dobra, ale jak pochodziłam w nim tak na co dzień to obwód wciąż wydawał się za luźny. 60 nie mieli, w ogóle rzadko się spotykam z tym obwodem. To też zależy od producenta i jego tabeli rozmiarów.
Będę szukać dalej ;)

Ja przedtem nosiłam za małe miseczki :shock:
La inteligencia sin ambición es como un pájaro sin sus alas.
buu

przez linka 19 kwi 2011, 14:39
buu, w takim razie polecam Effuniaki - bardzo dobre, polskie Staniaki, bardzo ścisłe - tam inaczej liczy się rozmiar :
http://www.ewa-michalak.pl/firm-pol-114 ... uniak.html
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 19 kwi 2011, 18:39
linka
pod biustem - ciasno mierzone na głębokim wydechu- 78
pod biustem - mierzony normalnie -82
biust - w pozycji stojącej, w najszerszym miejscu, pod sutkami- 94
biust - pochylona do przodu, w tak zwanym "zwisie" - 97

Ja chyba też urosnę:)

Pinkii: dzięki:)
Moderator

przez Pinkii 19 kwi 2011, 19:47
Dzięki Linka, przydadzą mi się te informacje. Czas się wybrać i dobrać odpowiedni stanik.

p.s. Ja też nie mogę znieść widoku bułek wystających spod stanika- na plecach, pod pachami, albo jak cycki się wylewają górą lub dołem... Fuj.
Obrazek
zbanowany

przez into the void 19 kwi 2011, 19:50
ja przy 75B/75C noszę 65F polska rozmiarówka, stanik firmy Konrad, rzeczywiście biust jest w lepszej kondycji..
wygoda zarąbista, polecam :)

Wiola wyglądasz świetnie, buciki piękne.. i myślałam, że pokażesz córke kótra ma z 4 latka.. niebardzo tylko rozumiałam tą "ciężarną" :P babcia z Ciebie będzie I klasa :)

przez linka 19 kwi 2011, 20:00
wiola173, z moich ( oczywiście na "oko" ) obliczeń wynika, że polska rozmiarówka to 75 D /E natomiast angielska 34D/ DD.
Podaj miasto - postaram ci się wyszukać sklepy :)

W tym roku, razem z moją siostrą doszłyśmy do wniosku, ze będziemy "ostanikowywać" naszą mamę i kupimy jej pierwszy porządny cyckonosz :mrgreen:
Przyjaciel forum

przez *Wiola* 19 kwi 2011, 20:48
into the void,
Córka ma 22 lata i jest w ciąży:))

linka,
Dzięki bardzo:) Ale aż E :shock:
, a jestem z Częstochowy.
Ostatnio edytowano 19 kwi 2011, 20:49 przez *Wiola*, łącznie edytowano 1 raz
Moderator

Sortuj wg