Operacja "Świt Odyseii", wojna (?) w Libii...

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez ALEKS*OLO 19 mar 2011, 22:57
Właśnie doszła do mnie ta wiadomość, pewnie już słyszeliście....
Otwieram temat bo jestem ciekawa Waszych wypowiedzi...
Mi ręce opadły, no znowu?? znowu coś, mało kataklizmów, mało katastrof, mało ostatnio w Japonii, teraz to....... Co sie cholera dzieje na tym świecie?? :shock:

Oczywiście jestem prawie pewna, że nasz ułomny rząd znowu sie tam wpierdoli ...
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

"Panować nad sobą to największa władza" - Seneka
ExModerator

przez Sabaidee 19 mar 2011, 23:42
ALEKS*OLO napisał(a):Co sie cholera dzieje na tym świecie??

Gdybyś śledziła to co się dzieje na tym świecie to o tym co się dzieje w Libii dowiedziałabyś się trochę wcześniej, a nie właśnie dzisiaj. I może Twój stosunek do tego konfliktu byłby trochę inny.

Ja osobiście popieram interwencję wojsk NATO i ONZ w Libii pod warunkiem, że to będzie krótka piłka tzn. obalenie Kadafiego, zaprowadzenie porządku, rozpisanie wolnych wyborów i wypad.
Sabaidee

przez Korba 19 mar 2011, 23:44
Zapowiedzieli, że nie będziemy wysyłać tam wojsk.

Problem i zło w Libii jest od długiego czasu, tyle że teraz pojawił się bunt, za wszelką cenę tłumiony przez Kaddafiego, dlatego świat się obudził.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez ALEKS*OLO 19 mar 2011, 23:54
Sabaidee, ojojoj jak niemiło....
Wiesz, po dwóch dniówkach po (12h) w pracy jestem, no akurat o tej interwencji dowiedziałam sie teraz...
A mojego stosunku do tego konfliktu nie znasz bo go jeszcze nie wyraziłam na forum .
Napisałam na razie ogólnie o tym "co sie dzieje na świecie" i że mnie to przeraża.....
Więc taki "z wysoka" nie musisz być...
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą."

ExModerator

przez Sabaidee 20 mar 2011, 00:07
ALEKS*OLO, Jeśli zabrzmiało niemiło to przepraszam, ale przynajmniej bez wulgaryzmów. Twoje ostatnie zdanie zapachniało trochę oceną i chyba jakimś ignoranctwem i stąd moja reakcja. Jeszcze raz przepraszam.
Sabaidee

przez ALEKS*OLO 20 mar 2011, 00:27
Sabaidee, nie, to nie ignoranctwo z mojej strony, raczej strach o konsekwencje...
Wulgaryzm użyty .. no cóż, taka moja natura okazywania emocji (ale to nie o tym temat).

Wiem, że problem jest od dawna, nie popieram tego, to na pewno. Ale jak pomyśle ile ludzi zgineło, ginie i zginie ... to jest nie potrzebne.
Dlaczego nie ma innego sposobu naprawienia tej sytuacji. Dlaczego przez ego jednego człowieka.... masa innych musi tyle wycierpieć.
Dojdzie do polepszenia czy jeszcze gorzej będzie..... Czy już cholera, zatarła sie ta "granica dobra i zła" ....
Operacja w imię pomocy? dlaczego dopiero teraz ... czy liczy się ropa, kasa itd .

ExModerator

przez Sorrow 20 mar 2011, 01:38
ALEKS*OLO napisał(a):Wiem, że problem jest od dawna, nie popieram tego, to na pewno. Ale jak pomyśle ile ludzi zgineło, ginie i zginie ... to jest nie potrzebne.

Co konkretnie jest niepotrzebne?

ALEKS*OLO napisał(a):Dlaczego nie ma innego sposobu naprawienia tej sytuacji. Dlaczego przez ego jednego człowieka.... masa innych musi tyle wycierpieć.

Bo żyjemy w głupim bezsensownym mechanicznym świecie.

ALEKS*OLO napisał(a):Czy już cholera, zatarła sie ta "granica dobra i zła" ....

A ta granica istniała kiedy i w jakiej formie?

ALEKS*OLO napisał(a):Operacja w imię pomocy? dlaczego dopiero teraz ... czy liczy się ropa, kasa itd .

Teraz dlatego, że teraz Libijczycy się zbuntowali przeciwko rządom dyktatora i opinii publicznej nie podobają się subsaharyjscy najemnicy strzelający do cywilów.

przez hemiks 20 mar 2011, 01:48
jakas katastrofa sie przytrafii lub kilka i zaraz ludzie wrzą " co do cholery sie dzieje" :D
a to wszystko naturalnosc, np ziemia drzy czy stopic sie lody moga wkoncu z własnych powodów lub tez wzmacnianych prez ludzi, a napiecia powoduja napiecia hehe, wyzwolenie sil ktore dotychczas jakis cudem drzemią :D, efektem mogą byc przerazające nastepstwa heheh
Ostatnio edytowano 20 mar 2011, 02:34 przez Korba, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ban za mnożenie kont.

przez CichoCiemny 20 mar 2011, 06:45
Sabaidee napisał(a):Ja osobiście popieram interwencję wojsk NATO i ONZ w Libii pod warunkiem, że to będzie krótka piłka tzn. obalenie Kadafiego, zaprowadzenie porządku, rozpisanie wolnych wyborów i wypad.

Taa i będzie tak jak z Irakiem. Otwórz oczy i zobacz, że to tylko pretekst do kontroli kolejnych terenów bogatych w ropę. Bo Hameryce nie podobało się, że Libia zbyt długo była niezależna.
CichoCiemny

przez Sabaidee 20 mar 2011, 09:38
ALEKS*OLO napisał(a):Oczywiście jestem prawie pewna, że nasz ułomny rząd znowu sie tam wpierdoli ...

Olu, naczelnym zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej jest Prezydent RP i to on podejmuje takie decyzje. Formalnie rząd ma niewiele do powiedzenia.

KeFaS, moje poparcie jest warunkowe. A skoro w Libii było tak dobrze to przeciwko czemu zbuntowała się ludność?
Sabaidee

przez CichoCiemny 20 mar 2011, 10:43
Sabaidee, bunty to jedno, ludzie z natury się buntują, z resztą tutaj akurat wojna domowa zmierzała ku końcowi, a działanie takie jak to jest wkładaniem kija w mrowisko (najlepszy przykład to wojna w Iraku). Gdyby państwa koalicji nie miały z tego korzyści to nawet by nie kiwnęli palcem, a tak to im dłużej trwa wojna tym lepiej dla nich, bo bez wojny nie ma zysków. Do Korei jakoś im się nie śpieszy, a dzieją się tam dużo gorsze rzeczy, ale kto chciałby mieć na głowie Koreańczyków z ich atomówkami i kolejny kryzys gospodarczy.
CichoCiemny

przez Sabaidee 20 mar 2011, 11:07
KeFaS, Jak zaczniemy dyskutować tutaj o Iraku, Korei, Afganistanie, Iranie i kilku innych zapalnych miejscach na świecie to życia nam zabraknie, bo w każdym jest inna sytuacja polityczna.

Nie ma sprawiedliwych wojen! I z tym się w pełni zgadzam.

Pożyjemy, zobaczymy co dalej będzie w Libii.
Sabaidee

przez Sean1 20 mar 2011, 13:06
ja się nie znam na polityce i mało co śledzę obecne wydarzenia, ale niby gadka że ludzkie życie ma najwyższą wartość i inne takie, a na wojnie co się niby nie dzieje jak tego życia się może nie pozbawia i niby jakoś to normalne, heh ludzie są jednak pojebani i prymitywni nadal :) i nie ktoś mi tu nie gada, że chodzi o coś tam i inne pierdoły i to bardziej w rzeczywistości skomplikowane, bo mnie to mało interesuje - wg mnie nic nie usprawiedliwia wojny. gadam może i banalnie, ale takie jest moje zdanie.

przez NoOneLivesForever 20 mar 2011, 14:16
Śledzę ten konflikt od początku i interesuję się geopolityką.
Jestem za władzą w Libii...
NoOneLivesForever

Sortuj wg