Czy od zawsze mieliście w domu łazienkę; sedes, prysznic ???

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

przez Adamo 13 mar 2011, 23:02
paradoksy napisał(a):a coś konkretnego ma wnieść ten temat?
badasz wpływ braku prysznica na rozwój nerwicy?

W kwestii formalnej: Czy w dziale "Off-topic" wszystko musi być związane z nerwicą?

Ja mieszkam w bloku i prysznic mam od ~10 lat, wcześniej wanna.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez rutka 13 mar 2011, 23:03
każdy to wie ale tu ludzie pochodzą z różnych środowisk i mnie to nie dziwi że są i takie tematy tylko dobrze jest jak są rozwinięte do początku,bo tu nikt nie jest wróżka i ciężko się domyslic o co komu chodzi.

przez Nicky 13 mar 2011, 23:07
linka, to jest Twoja wizja. Oni mają swoją wizję i mają w nosie moją czy Twoją wizję. Ja jestem na ich łasce, a nie oni na mojej. Oni czegoś takiego nie uznają za obowiązek. Gdyby nie psycho to pewnie też był żył według tego ich schematu.

Taka kombinatorka odpada. Jakby chata była pusta to luz, poradzę sobie.

Oni mają tak nie mają. Bo za często. Ja jestem tak po środku Twojej wizji, a ich wizji.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 13 mar 2011, 23:46
Nickyno ale zaraz zaraz, nie możesz sobie zakupić czajnika elektrycznego i miski i myć się w swoim pokoju?? Za montuj sobie jakiś zamek.....
Piszesz, że pracujesz - więc dokładasz się do domu pewnie, więc nie jesteś na żadnej łasce....może czas zacząć walczyć o swoje?

-- N mar 13, 2011 10:47 pm --

Adamo, daruj sobie takie komentarze, bo temat faktycznie zapowiadał się na kolejny idiotyczny........i jakby nie wyszła dyskusja o czym innym to bym go wywaliła do kosza.
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Nicky 14 mar 2011, 00:24
Nie mam własnego pokoju, lecz współdzielmy z matką i bratem.
Nie pamiętam bym pisał, że pracuję. Jeśli tak, to był to błąd. Nie pracuję od jakiegoś czasu. Wcześniej pracowałem na czarno za niską stawkę (branża foto, 6pln/h) i też się nie dokładałem, lecz oszczędzałem by się stąd wynieść. Co zresztą się udało, ale na dość krótki okres. Mniejsza o to.

Jakby tego typu kombinatorka nie była trudna, to bym dawno to zrobił. Teraz bardziej myślę pytać o pomoc znajomych lub iść do opieki społecznej. Ale to dość dziwna i wstydliwa sprawa.

PS: jakbym miał się dokładać to bym miał po kieszeni za sam prąd więcej niż kosztowałby wynajem pokoju w normalnym miejscu:P.

przez Adamo 14 mar 2011, 01:16
linka, wniosek z tego taki, że nie ma co skreślać z góry tematu/ludzi ;)

Nicky, nie masz się czego wstydzić. Każdy może mieć w życiu słabsze okresy. Jeżeli czujesz potrzebę skorzystania z pomocy społecznej to zrób to masz do tego prawo.
Wenlafaksyna 150 mg
obserwowany

przez Nicky 14 mar 2011, 01:31
Sama sprawa ta jest dość dla mnie wstydliwa. W zasadzie mam tylko obraz tego jako to z tym to wygląda u mnie ("wykłady", awantury, kombinatorka, stres), a nie jak powinno wyglądać.

przez NoOneLivesForever 14 mar 2011, 11:07
Linka napisał(a):Jezu.... ja bym sobie brała w takim razie miskę z wodą ciepłą do pokoju i myła, w intymnym otoczeniu......
Nierealne to jest.......przecież CODZIENNY prysznic to jest obowiązek, podstawa....
Nie wiem, czy zdajesz sobie z tego sprawę, ale są ludzie i jest ich wielu, którzy nie czują potrzeby mycia się częściej niż raz na tydzień/dwa.

Ja w takim razie całe życie miałem luksus, codziennie kąpiel w wannie, teraz mam tylko prysznic, też fajnie, ale wolę wannę, można poleżeć, zrelaksować się. Nie wyobrażam sobie nie myć się przynajmniej raz na dwa dni jeśli częściej nie można, bo niestety strasznie się pocę i nic na to nie mogę poradzić, a poza tym uwielbiam pluskać się w wodzie.

A temat jak temat.
NoOneLivesForever

przez Nicky 14 mar 2011, 11:16
Są różni ludzie, są różne podejścia. Mnie mało co już zdziwi. Poza tym jest takie coś bieda, choć mi się wydaje że na takim czymś nie powinno się oszczędzać. Przez okres dwóch miesięcy nie było u mnie ani prysznica, a tym bardziej wanny. Ale u mnie w pracy był prysznic, to miałem problem z głowy. Przychodziłem do pracy półgodziny wcześniej całkowicie eliminując możliwość spóźnienia się :D.

Yhy, ja po tym doświadczenia z domu mam tylko "zabrudzony" obraz tego jak rzeczywiście jest normalnie. Zależy mi tylko na tym by nie wyglądać jak jakiś menel i by każdy dobrze się przy mnie czuł. Bo wiadomo, że ludzie uwielbiają wytykać takie rzeczy i nikt tego obrazu nie zrozumie. Jak widać także i tutaj.

przez Dariusz_wawa 14 mar 2011, 11:18
Od zawsze posiadałem i nie wobrażam sobie jak się można nie myć BRYYYYYY
Każda uratowana dusza jest powodem do wielkiej radości

przez paradoksy 14 mar 2011, 11:19
jak ktoś chce to da radę...

ja po odłączeniu gazu po wypadku przez 2 miesiące myłam się wodą z miski, grzanej w czajniku elektrycznym... na umycie głowy trzeba było 2 garnki.. wody z czajnika. a taki czajnik max 1,5 litra zmieści

sąsiadka moja zaś, przez matkę z okropną nn w ogóle nie mogła korzystać z łazienki... robiły obydwie do nocnika, wyobraź sobie, a potem to wynosiły do śmietnika
myły się w misce z wodą postawionej w kuchni
koleżanka ma się dobrze. po prostu nie miała innego wyjścia.
paradoksy

przez Nicky 14 mar 2011, 11:39
Wyjście są takie:

1) Odpuścić sobie to całkiem i kasować chamskimi tekstami wszelkich zaczepkaczy o to, szukać pracy i dawać nogę stąd
2) Po prosić o pomoc kogoś znajomego, sąsiadów czy opiekę społeczną o możliwość skorzystania
3) Motyw z jazdą pod górkę czyli mieć wszystko w nosie i robić dalej swoje w domu (do tego akurat już nie mam śmiałości:P)
4) Korzystać w pracy jeśli jest taka możliwość

przez kite 14 mar 2011, 14:51
ja w dzieciństwie wiele razy się przeprowadzałam. potem osiadłyśmy z mamą na stałe w starym, drewnianym domku babci. oczywiście z wychodkiem :mrgreen: łazienkę mam od 10 lat
Jah, wyzwól nas, bo pełen nienawiści to czas..

przez rutka 14 mar 2011, 16:06
widzę że niektórzy nie rozumieja ,to nie chodzi że bierze miskę i idzie się myc ,tylko o fakt że wykonuje tą czynnośc i że to robi ciężko życ z takimi ludźmi ....

Sortuj wg