trzęsienie ziemi w Japoni // kataklizmy

Nic związanego z tematami 'nerwica', 'stres', 'depresja', 'psychologia' itd.
W końcu nie tylko psychologią człowiek żyje. ;)

trzęsienie ziemi w Japoni // kataklizmy

przez paradoksy 11 mar 2011, 10:29
http://www.sfora.pl/Potezne-trzesienie- ... ami-a29998

katastrofa.
przerażają mnie rzeczy, wydarzenia, na które nie mam wpływu. nie uchronię się przed tym.

Wiecie, że w Polsce też zaczynają nas nawiedzać trzęsienia ziemi?
Ciekawe czy w razie mocniejszego wstrząsu jesteśmy (tzn. rząd) przygotowani na takie "wypadki kryzysowe"...

PS. zawsze chciałam pojechać do Japonii, zobaczyć Tokio.
a teraz to już chyba sobie odpuszczę.
paradoksy

trzęsienie ziemi w Japonii

przez coma 11 mar 2011, 10:43
ja bym się martwiła raczej o skutki ekonomiczne, wszyscy mamy przejebane :roll:
coma

przez paradoksy 11 mar 2011, 10:50
i tak już jesteśmy fucked przez to co się ostatnio w Arabów działo
paradoksy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez coma 11 mar 2011, 10:54
Noo, a teraz jesteśmy jeszcze bardziej fucked :D :why: Nie wiem czy się śmiać czy płakać. Państwo polskie nie jest przygotowane na tego typu sytuacje, nie potrafi sobie nawet z małą powodzią poradzić.
coma

przez Sabaidee 11 mar 2011, 11:03
Trudno mi oceniać powagę sytuacji, bo nasze media podają sprzeczne informacje. Na jednej stronie piszą "Tokio zniszczone", a na drugiej, że płoną cztery budynki. Na pewno żal ludzi, którzy zginęli, ale nie wydaje mi się, żeby ich liczba szła w tysiące.

Wkurza mnie to, że jedyne informacje z całego Dalekiego Wschodu zamieszczane w naszych mediach dotyczą katastrof. Tutaj powódź, tu się pociąg wykoleił, tu trzęsienie ziemi, a tam tsunami... i tak w kółko. Zupełnie tak jakby w regionie nic innego się nie działo. Nie odnosicie takiego wrażenia?
Sabaidee

przez Kai 11 mar 2011, 11:04
Uciekajmy do Rosji, na syberie tam tylko mogą nam zagrozić meteory z nieba O.o

Tak serio, to już wklejałem link do relacji na żywo :
http://drhtv.tnb.pl/viewpage.php?page_id=1

Bardzo ubolewam nad tym co się tam stało, współczuję Japończykom ale oni są przygotowani na takie rzeczy, często odwiedzają ich tajfuny, kataklizmy.

Nawet w telewizji mówią o tym, iż tamtejszy budownictwo wytrzymało, czego nie można powiedzieć o tym na Haiti.

-- 11 mar 2011, 10:05 --

Sabaidee, odnoszę ale co tam może nas interesować, są za daleko żeby odczuć wpływy.

Np. o Australii możemy się dowiedzieć z National Geographic.
" Cokolwiek zamierzasz zrobić, o czymkolwiek marzysz, zacznij działać. Śmiałość zawiera w sobie geniusz, siłę i magię. "
" Gdy odczuwamy brak samych siebie, wszystkiego nam brak. "
— Johann Wolfgang Goethe
" Po co żyć, nie czując że żyjesz ?"
Kai

przez Korba 11 mar 2011, 11:10
właśnie koleżanka z San Francisco mi pisała, że SF jest w stanie zagrożenia.
Pieprz-i-vanilia
F60.31 F38 F33 F31
ExModerator

przez linka 11 mar 2011, 11:14
Samo trzęsienie o ile wiem, nie wyrządziło aż takich wielkich szkód, gorzej teraz z tą falą.......zagrożone są Hawaje, Ameryka pd, pn, Australia i znowu Indonezja ...i cała reszta przy Pacyfiku........ szczęście, ze Japonia ma chyba najlepiej zorganizowany system ostrzegania....

U nas raczej to jest mało możliwe: nie leżymy na styku płyt tektonicznych, tsunami też nam nie grozi....więc jak piszą dziewczyny, bardziej bym się martwiła o ekonomię i gospodarkę światową....

-- Pt mar 11, 2011 10:16 am --

Sabaidee, pomyśl że o takiej Afryce nie dociera nic!! A przecież ile tam ludzi ginie w wojnach domowych codziennie....ale to jak widać mało ważne :roll:
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez coma 11 mar 2011, 11:20
Sabaidee napisał(a):Wkurza mnie to, że jedyne informacje z całego Dalekiego Wschodu zamieszczane w naszych mediach dotyczą katastrof. Tutaj powódź, tu się pociąg wykoleił, tu trzęsienie ziemi, a tam tsunami... i tak w kółko. Zupełnie tak jakby w regionie nic innego się nie działo. Nie odnosicie takiego wrażenia?

Sabaidee, Tak jest, niestety.

linka, rzeczywiście tego typu katastrofy u nas nigdy nie wystąpią, mam na myśli trzęsienia ziemi, ale z większym huraganem, powodzią, ogólnie katastrofą nasze państwo sobie nie poradzi.

W Japonii wszyscy są przeszkoleni, potrafią sobie poradzić w takich sytuacjach, a my Polacy? U nas nawet znajomość zasad pierwszej pomocy nie jest obowiązkowa... To jest przykre.
coma

przez linka 11 mar 2011, 11:24
coma, pewnie, że z niczym w takiej skali byśmy sobie nie poradzili...pomijając skutki ekonomiczne to Japończycy są "inaczej zbudowani emocjonalnie" - zapewne szybko się otrząsną i za kilka miesięcy śladu po tym całym syfie nie będzie....a u nas.....skutki powodzi ciągną się....do kolejnej powodzi :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez coma 11 mar 2011, 11:26
Co więcej, architektura Japonii jest dostosowana do tamtejszych zagrożeń, u nas nawet wału powodziowego nie potrafią zrobić porządnie. Ok koniec narzekania :mrgreen:
coma

przez Sabaidee 11 mar 2011, 11:29
linka napisał(a):Sabaidee, pomyśl że o takiej Afryce nie dociera nic!! A przecież ile tam ludzi ginie w wojnach domowych codziennie....ale to jak widać mało ważne :roll:

Tutaj masz trochę racji. Afryka to największa tragedia, która się dzieje na oczach świata. Tylko, że ten świat ma bardzo niewielkie możliwości, aby cokolwiek tam zmienić. Czasem wypłynie na wierzch jakaś afera o testowaniu leków na Afrykanach, powstało trochę filmów. Tak więc zupełnego NIC nie ma.
Sabaidee

przez coma 11 mar 2011, 11:30
I jeszcze w trakcie świąt często pokazują biedne głodne afrykańskie dzieci, i to tyle... :?
coma

przez linka 11 mar 2011, 11:32
Sabaidee, wiesz jak to jest oni mają "tylko" diamenty....są mniej ważne niż i iracka ropa - więc po co słać tam wojska - prawda? :-|
Teraz śmiać mi się chce jak USA mówi o tym, że ewentualnie rozważa wysłanie wojsk do Libii - a gówno ich obchodzi co tam sied zieje, jak dla nich to oni by się mogli powybijać do ostatniego Libijczyka...ale ropa, ropa ropa.....
To co się dzieje w Afryce to jakaś paranoja..... :-|
Przyjaciel forum

Sortuj wg